Orehova potica - prvič?

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

tema odprta - 2. apr 2006 22:35 | ogledi: 8.940 | odgovori: 14

Letos za Veliko noč bi se rada lotila orehove potice in sicer prvič. Moja mami jo dela že odkar pomnim, rada pa bi tudi jaz presenetila s svojim izdelkom. Receptov sem našla kar nekaj, bolj me zanimajo nasveti in ideje iz "prve - vaše" roke. Predvsem bi rada, da je potica kar precej napolnjena in bogata. Nekoč pa sem jedla tudi potico, ki ima nekakšen skutin nadev, zato bom vesela tudi kakšnega takega recepta

Hvala!

Gajuska

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. apr 2006 8:06

če delaš prvič in res ne bi rada imela komplikacij, ti svetujem recept za mrzlo (ali nočno) potico. S to skoraj ne moreš zgrešiti, saj priprava ne zahteva kakšnih izkušenj, le recepta se držiš. Mislim, da je nekaj variant recepta tudi v bazi. Lisa

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

3. apr 2006 8:49

Jaz delam potico čez noč, pa mi vedno rata. Kvašene ne delam, čeprav delam kar veliko iz njega. Če hočeš ti posredujem recept. LP smrkolina

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

3. apr 2006 8:54

Lepo prosim ja. Zanima me, kakšna je ta potiča čez noč?!;) Gajuska

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. apr 2006 9:21

en recept za mrzlo potico je: 60dag moke, 14dag sladkorja, 14dag margarine, 4 rumenjaki, 3dag kvasa, 2dl mleka,sol. Kvas raztopiš v malo mleka, margarino umešaš s sladkorjem in rumenjaki, potem pa vse skupaj zmešaš z moko, ugneteš v testo, nič ne stepaš, takoj razvaljaš in namažeš s stopljeno margarino in nadevom, ki si ga pripravila že prej. Potem zviješ, daš v namazan pekač in pustiš na hladnem čez noč, oziroma ko naraste za 50%. Potem daš v vročo pečico in spečeš.Običajno se peče okrog ene ure, odvisno pa je to tudi od teže nadeva. Lisa

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

3. apr 2006 10:07

Moj recept je tak: POTICA ČEZ NOČ TESTO: 56 dkg moke, 14 dkg masla, 14 dkg sladkorja, 4 rumenjake ( 2 rumenjaka + 2 jajca) 2,5 dkg kvasa, 2 dcl mleka, sol NADEV: 30 dkg orehov ( lahko do 60 dkg), 20 dkg sladkorja, 2 dcl mleka, rum po okusu, lim. Lupina, vanilij sladkor, 5 dkg kakava (sneg od beljakov) Sladkor, maslo, rumenjake (jajca) penasto vmešaj. Nato prideni ostalo in zmešaj. Nadev: Sladkor daj v mleko in počakaj, da zavre. Prideni orehe in dišave ( v vrelo mleko). Testo razvaljaj za prst debelo, namaži z nadevom, zvij in daj v namazan pekač. Pokrij z deko in pusti čez noč (12 ur). Zjutraj speci. Opomba (2 rumenjaka + 2 jajca) in (lahko do 60 dkg) je čisto moja, tako naredim , le pri nadevu ostale sestavine malo povečam za cca 100 % ne v razmerju z nadevom - se mi zdi dovolj moker. Pa vedno dam tudi rozine. LP smrkolina

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

3. apr 2006 10:34

Moj recept je pa takšen in se imenuje angleška potica. 1/2 kg moke 20 dkg margarine 1/4 mleka (250mil) 4 dkg kvasa 6 rumenjakov 2 žlici sladkorja ščepec soli 1 vanilij limonova skorja V moko daj narezano margarino,vanilij ter limonovo skorjo.V mleku stepi rumenjake kvas sol vse skupaj zmešaš in dodaš moki in dobro zgneti.Pokrij s folijo in vlažno serveto ter daj v hladilnik za 12 ur ali najboljše čez noč:drugi dan jo razvaljaj in namaži z nadevom zavij in jo peči cc.45 minut.Jaz jo po 15min.pečenja premažem z margarino in jo dam nazaj pečt takšna skorja je potem mehka in dobi lepo barvo. nadev 6 beljakov 30 dkg orehov (lešniki) 18 dkg sladkorja 1 vanilij 1 žlico ruma Nadev je lahko tudi skutin 1 skuta (500dkg) 2-3 žlice kisle smetane 1 jajčka 1 vanilij sladkor po okusu Drži se navodil pa boš videla da ti bo uspelo 100% LP mamazeljka

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

3. apr 2006 10:37

Nekaj sem pozabila orehe popari z vrelim mlekom mamazeljka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. apr 2006 12:04

Mamazeljka, mi lahko poveš, kakšna ta potica pride? Je bolj kot iz umešanega testa, ali tudi naraste in je rahla? Namreč testo je zelo masleno, sestavine bogate, tako da mora biti dobro in bi jo rada poskusila. Lisa

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

3. apr 2006 12:23

Lisa, mirne duše probaj mamaazeljkin recept ( oba nadeva sta odlična ) in ne bo ti žal.Testo je tudi zelo dobro - lahko delaš po sistemu kvašenega listnatega testa (poglej v kakšno kuharsko knjigo,oz. testo razvaljaš in zlagaš - valjaš kot za listnato testo).Vmes ga še namaži s stopljenim maslom odvzetim od zgoraj navedene količine. LP Škarpina škarpina Sporočilo je spremenil(a) škarpina dne 03. apr 2006 12:26:02

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. apr 2006 12:38

no, če sta pa že dve navdušeni, bom pa vsekakor poskusila! Tudi tale ideja o listnati varianti je dobra! Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti