Buhtlji

neznan uporabnik
tema odprta - 5. nov 2001 8:32 | ogledi: 8.256 | odgovori: 12

Lep pozdrav!

Imako kdo morda recept za buhtlje z marelicno marmelado? Za odgovore se vam njlepse zahvaljujem.

Marta

neznan uporabnik

5. nov 2001 11:10

Potrebujemo: 500 g moke 30 g kvasa 70 g sladkorja v prahu 70 g margarine(rama) 1 jajce 2 rumenjaka naribana limonina lupinica 1 žlica ruma okrog 1.5-2 dl mleka,malo soli Marmelada za nadev 100 g margarine za mazanje Moko damo v skledo naredimo jamico in vanjo vlijemo polovico mlačnega mleka dodamo kvas in malo sladkorja , pomešamo z moko in pustimo da se kvas dvigne.Medtem penasto zmešamo preostali sladkor ,margarino,rumenjaka in jajce.Dodamo k vzhajanemu kvasu in omesimo gladko testo. testo damo na toplo da se podvoji. Pečico segrejemo na 200 C .Vzhajano testo damo na delovno površino ,ki smo jo prej posuli z moko in testo razvaljamo 5 mm debelo.Z obodcem premera 8 cm (kot za krofe)izrežemo kroge.Na sredino kroga damo marelično marmelado,oblikujemo kroglice in pazimo da se testo lepo sprime med sabo ,da marmelada ne bi tekla iz buhteljna.V posodi segrejemo 100g margarine in vsako kroglico povaljamo v njej in kroglice odlagamo vpekač,pazimo da spoj testa bo vedno spodaj.Damo vzhajat ,da naraste za približno polovico svoje višine.Pečemo približno 30 minut . Ohladijo naj se v pekaču. Naj vam gratajo! Čao!

neznan uporabnik

5. nov 2001 11:41

Najlepsa vam hvala za poslani recept. Imela bi samo eno vprasanje: lahko uporabim farina moko ali je bolje, ce uporabim kako drugo namensko moko za kvaseno testo? Lep pozdrav! Marta

neznan uporabnik

5. nov 2001 12:01

Najboljši buhteljni bodo ,če uporabite FARINA moko. ČAO!

neznan uporabnik

5. nov 2001 12:19

Jaz jih delam takole: potrebuješ: 1 kg moke 1/2 l mlačnega mleka, 6 dag kvasa, 12 dag sladkorja, 4 rumenjake, ščepec soli, limonino lupinico nastrgano, rum, kislo smetano, 1 žlico maščobe. V moko narediš jamico, po obodu potreseš sol, v sredino daš kislo smetano, sladkor, rum, maščobo in vzhajani kvasni nastavek (mleko, žlička moke, sladkorja in kvas), potem počasi vmešavaš moko med tekočino. Vmešavaš, nato stepaš, na koncu pregneteš. Pustiš vzhajati, ponovno pregneteš in oblikuješ. Oblikovan izdelek (isto je za rogljičke, štruklje, potico,........) nadevamo(jaz oblikujem štruco in jo razrežem na kose, jih stanjšam in dam na sredino kupček marmelade in stisnem vse vogale skupaj. to je obrnjeno v pekaču navzgor.) In ga damo v pekač,(v katerem je veliko margarine raztopljene) ter pustimo hajati. NAto premažemo z stepenim jajcem in damo v pečico na 180C, pečemo do 1 ure, odvisno kako težko je testo. Upam, da ti bo uspelo. Recept je že 500 x preizkušen.

neznan uporabnik

5. nov 2001 12:26

Prekmurka-hvala za informacijo o vrsti moke!!! Tudi sama najraje uporabljam farino. Mirjam-mi lahko poveš, vsaj približno, kaoliko naj bo raztaljene margarine v pekaču (npr. koliko cm v višino naj sega)? LP Marta

neznan uporabnik

5. nov 2001 12:46

Mirjam-še nekaj me zanima: koliko kisle smetane in koliko ruma naj bi uporabila? Sama imam krasen recept za testo za potico-mislim, da je zelo podoben Mirjamininemu receptu za buhtlje-bi lahko kar testo za potico uporabila za pripravo buhtljev? Marta

neznan uporabnik

5. nov 2001 13:52

Marta, če lahko porabiš recept za buhteljne ne vem, ker ne vem kakšen je. Verjetno pa da lahko, ker ta recept, katerega sem ti napisala je tudi za potice, štrukeljce in rogljičke. Margarine dam jaz "od oka", kar je je pa preveč pa jo odlijem na koncu.To je nekako švoh mali prst leže, se pravi slab cm. Kisle smetane daj kar cel kozarček na kg moke, ruma pa pol dcl-1dcl. Odvisno od tega kako aromatično testo imaš rada. Jaz ga dam kar 1 dcl in tako krasno diši pečeno testo. Upam, da sem ti pomagala. Je pa recept res prizkušen že ničkolikokrat in do sedaj mi je še vedno ratalo.

neznan uporabnik

5. nov 2001 14:06

Ok, Mirjam, najlepsa hvala. Se ta teden bom naredila buhtlje. Prav naljepsa hvala vsem za pomoc! Marta

neznan uporabnik

28. nov 2001 9:48

Po prekumurkinem receptu naredil buhteljne in so bili odlični. Iz recepta le ni razvidno, kam gre rum. Le kroglice se mi ni ljubilo izrezovati, pa sem testo kar razrezal na pravokotnike. In je bilo vseeno zelo dobro. LP

neznan uporabnik

28. nov 2001 11:14

Pozdravljene! Zanima me, zakaj ste vse navdušene nad moko Farina? Večkrat sem že zasledila, da jo priporočate. Kakšne so prednosti? Pri nas doma namreč za vse uporabljamo moko tip 500 (tisto roza z belimi pikcami). Če se ne motim je od žita. Hvala za odgovore. lp, Ana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti