Ribji biftek

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 31. mar 2006 16:01 | ogledi: 14.084 | odgovori: 9

Zdravo.

mene pa zanima če ima kdo recept za ribji biftek. namreč na enem rojstnem dnevu sem ga jedla, pa je bil božanski.

že vnaprej vsem hvala za odgovore.

lp

brkn83

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. mar 2006 17:18

Enega imam, saj ga večkrat delamo. Ta osnovni recept dopolnjujem po trenutnem navdihu. 80 dag čistega ribjega mesa skuhamo v čim manj vode, z očiščeno in zrezano jušno zelenjavo, poprom, soljo in lovorjevim listom. Posebej skuhamo 1 kg krompirja, ga olupimo in z maslom (8 dag) in dvema dl belega vina naredimo pire. Vmešamo zdrobljeno ribje meso, ki smo ga prej odcedili. Solimo in popramo po potrebi, dodamo olivno olje in stisinjen česen. Pravzaprav je to bolj nekakšna pašteta. Večinoma pa dam kuhat vsaj kg ribjih filejev in dam morda samo dva krompirja, pa kar nekaj česna, sesekljam tudi kapre, dodam še sesekljan zelen peteršilj, pa seveda sol in poper pa belo vino in olivno olje. Ko to zmešaš pa tako vidiš, kaj od začimb ti še manjka pa dopolniš. Lep pozdrav, Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

31. mar 2006 19:54

katero vrsto ribe uporabljaš? Svežo ali zamrznjeno? mimika

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

31. mar 2006 20:03

Jaz delam ribji biftek tako: kupim suho polenovko, jo pustim nekaj ur namočeno v vodi, potem jo narežem na kose in dam v multipraktik, v katerem so že drobno sesekljane kapre, česen,sok limone in nekja žlic olivnega olja...vse dobro zmiksam. Solim in popram po okusu.... ter namažem na polnozrnate krekerje ter jih okrasim s paradižnikom in svežim peteršiljem....... Lep pozdrav, Nena Nena-morje

Biba7  

član od: 29.4.2005

sporočila: 69

31. mar 2006 21:09

Zelo zelo zelo dober biftek delajo v Braslovčah, če je mogoče kdo od tam doma....imajo ribogojnico in imajo res fantastični biftek.... Biba7

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. mar 2006 22:58

Za ribji biftek ali pašteto uporabim dobro morsko ribo, vsekakor belo. Največkrat škarpeno, ker je zelo mesnata, kupim kar zamrznjeno. Smo delali že tudi iz osličevega fileja, pač daš malo več začimb, ker ni tako izrazitega okusa. Včasih pa uporabim ribe, ki ostanejo po peki na žaru ali pečenju v ponvi, samo to je bolj potem kakšen namaz kot biftek Sveže ribe mi je žal za biftek, raje si jo skiham... Bakalar, kot je napisala Nena morje, je seveda "republika za sebe", jaz ga sicer obožujem, ampak mi je trenutno prepovedan sad...še kakšnoi leto, pa bo znova na toastanem kruhku ali na kakašnem dobrem krekerju...Samo tisto tolčenje z lesenim batom, kar mišičast postaneš... Tole v Braslovčah pa bo verjetno biftek iz postrvi - pravzaprav res, sploh se nisem spomnila, da bi ga kdaj naredila iz sladkovodnih rib. Imam pa rada prekajene postrvi s hrenovo peno.... Kaj morem, ribe obožujem, sladkovodne in morske, ni ga načina, da jih ne bi jedla: kuhane (poslastica, vam rečem, sploh škarpena, orada in brancin), na žaru (arbun), pečene (šanpjero, vse ostale) marinirane (tuna, skuše, sardele), v namazih, paštetah, kot biftek...Ne morem se jih preobjesti...Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

1. apr 2006 10:01

Še eno vprašanje. Kje kupite suho polenovko? mimika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. apr 2006 16:42

V MB jih najdem po ribarnicah, redko kdaj jih nimajo. Mamamia mamamia

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

3. apr 2006 12:19

Zdravo. kaj pa ima kdo mogoče recept za ribji biftek iz postrvi. namreč tega ko sem jedla je bil iz postrvi narejen in to iz svežih. lp brkn83

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti