Recepti s treviškim radičem

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 31. mar 2006 0:29 | ogledi: 5.701 | odgovori: 10

Me je zamikalo, pa sem si ga kupila, tale radič. Za prvič sem kar malo po svoje scoprala omako za špagete iz radiča in gorgonzole, zdaj imam pa radiča še za enkrat. V bazi sem že našla nekaj receptov, ampak kot zahtevno dete bi rada še kaj. . Torej, priporočam se za idejo, kaj lahko okusnega brezmesnega skuham s preostalim treviškim radičem.

hvala za pomoč,

maja

Temo je spremenil(a) mc maya dne 31. mar 2006 00:30:30

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

31. mar 2006 7:03

Včeraj so pri nas v službi naredili kanelone. Recepta ne vem, so pa napolnili kanelone iz pašte s trevižanskim radičem (verjetno so ga prej zdušili) in sirom, vse skupaj pa zapekli z bešamelom v pečici. Zelo dobro. Ana

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

31. mar 2006 7:06

Meni osebno je zelo všeč takole: prerežitega na pol po dolžini in samo popecite z obeh strani na malo olja. Položite ga na krožnik in čezenj naribajte malo sira da se raztopi, v ponev pa stresite sesekljan česen in sesekljan petršilj da zadiši in prelijte čez redič Ali pa polovičke rediča zavijte v rezine slanine in prav tako popecite na malo olja. ANJA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. mar 2006 8:47

Nekje v bazi je rižota s treviškim radičem. Ali pa ga nareži na debelejše rezine, kolobarje, opeci v teflonski ponvi, potresi s kakšnim zelišem, pokapljaj z olivnim oljem in z malo balzamičnega kisa, pa je zelenjavna priloga nared. Mamamia mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. mar 2006 12:37

Pa lazanja z radičem je tudi zelo dobra. Popraži na kockice narezan pršut ali slanino, nato še čebulo, dodaj narezan radič, popraži še tega, soli, popraj in zalij z malo črnega vina in kuhaj, da se vino povre. Naprej ravnaš kot z vsako drugo lazanjo - se pravi malo bešamela na dno pekača, testo, nanj spet malo bešamela, radič, ki ga potreseš z nekaj sira, lahko dodaš še plast skute in tako naprej, dokler ti ne zmanjka materiala. Zadnja plast je lazanja, polita z bešamelom, kosi masla in dosti parmezana. Okusna je tudi prikuha iz radiča in krompirja, potrebuješ 1/2 kg krompirja, 30 dag radiča, 3 jabolka, 2 šalotki ali manjši por, 1/4 kg sira, malo olja in masla. Krompir skuhaj in olupi in ga malo popeci na olju, soli in popraj. V drugi posodi na olju popraži šalotke ali por, dodaj radič, soli, popraj. Olupljena jabolka, narezana na koščke popeci na maslu. V namazan manjši tortni model nalagaj po plasteh jabolka, radič in krompir. Vsako plast potresi s koščki sira. Peči 15 minut pri 200 stopinjah, še vročo zvrni iz pekača. Zraven pa kakšne polpete ali kaj takega. nola

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

31. mar 2006 13:39

mamamia je napisal/a:
Nekje v bazi je rižota s treviškim radičem. Ali pa ga nareži na debelejše rezine, kolobarje, opeci v teflonski ponvi, potresi s kakšnim zelišem, pokapljaj z olivnim oljem in z malo balzamičnega kisa, pa je zelenjavna priloga nared. Mamamia mamamia
V bazi iščem recept za rižoto s treviškim radičem, pa je ne najdem. Mi lahko pomagate? Lp

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

31. mar 2006 14:02

Izvoli iri 30 dag radiča trevižan 1 čebulica riž 1 - 1,5 dl belega vina 1 l juhe (lahko tudi voda) peteršilj parmezan sol, poper olivno olje Radič očistimo, operemo, osušimo in narežemo na trakove. Na olivnem olju prepražimo - podušimo sesekljano čebulo, dodamo radič in ob mešanju pustimo, da usahne. Primešamo riž in ga pražimo minuto ali dve, zalijemo z vinom, nato pa še z dvema zajemalkama juhe (vode). Ko tekočina povre, počasi dolivamo še ostalo juho (vodo) in večkrat premešamo. Riž mora biti kuhan "al dente". Umaknemo z ognja, primešamo peteršilj, po potrebi dosolimo, popopramo in potresemo s parmezanom. Postrežemo takoj. Če ne dobim pravega trevižana, uporabim kar stebelni rdeči radič, ki je malo bolj grenak od trevižana pa kljub temu dober (tudi cenovno).

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

31. mar 2006 14:11

Tejc hvala, jutri bo rižota za kosilo. Lp

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

17. avg 2008 10:14

Ima kdo izkušnje z gojenje treviškega radiča? Mami ga je vsejala, sedaj pa ne ve, kako naprej z njim. mimika

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

17. avg 2008 17:55

Najprej na malo olja popražimo na rezance zrezan radič, dušimo kratek čas, ga nato vzamemo iz kozice in damo na toplo. Na istem olju popražimo riž, zalijemo z vinom in pustimo da izpari, nadalje zalivamo z vročo vodo ali juho. Kuhamo skoraj do konca, solimo, dodamo radič, košček masla za okus in nariban parmezan, dobro premešamo. Serviramo in damo na mizo še nariban parmezan, da si ga lahko vsak vzame po okusu,zraven seveda pa še kakšno solato. daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti