Naravne barve za pirhe

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

31. mar 2006 11:38

Marja, koliko rdečega vina si pa uporabila za tvoj poskus? A se vino lahko kaj razredči z vodo ali potem sploh ni "haska"? Lp Mohka

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

31. mar 2006 11:43

Vina daš toliko, kot če bi dala vodo, torej da so jajca pokrita. Jaz sicer nikoli vina ne redčim, tako da ne vem kaj bi prišlo ven, če bi vino mešala z vodo. lp Alenka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

31. mar 2006 12:42

marja je napisal/a:
Pozdravljene! Toliko je govora o barvanju jajc z vinom in seveda sem šla takoj poskusit. Jajca sem skuhala v rdečem vinu (mislim, da je bil teran) ............................................ marja
Kaj ve počnete z vinom je greh! Sedaj bo v skupščini zakon v proceduri, da se vino lahka uporablja le v tiste " ta prave " namene. ( če ne bo, bom pa jaz vložil predlog, če bo šlo ). ežoj

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

31. mar 2006 13:27

ežoj je napisal/a:
Kaj ve počnete z vinom je greh! Sedaj bo v skupščini zakon v proceduri, da se vino lahka uporablja le v tiste " ta prave " namene. ( če ne bo, bom pa jaz vložil predlog, če bo šlo ). ežoj
A pravi namen je to, da ga ljudje zlorabljajo in se z njim opijajo, do te mere da jim ga črpajo vsak petek in soboto na urgenci? To je greh. lp, Marija Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 31. mar 2006 13:28:27

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

31. mar 2006 15:52

galyka je napisal/a:
ežoj je napisal/a:
Kaj ve počnete z vinom je greh! Sedaj bo v skupščini zakon v proceduri, da se vino lahka uporablja le v tiste " ta prave " namene. ( če ne bo, bom pa jaz vložil predlog, če bo šlo ). ežoj
A pravi namen je to, da ga ljudje zlorabljajo in se z njim opijajo, do te mere da jim ga črpajo vsak petek in soboto na urgenci? To je greh. [zmesan] lp, Marija
galyka, tisto ni greh, je pa zločin! ežoj

renee  

član od: 31.1.2006

sporočila: 13

31. mar 2006 22:52

Pri nas že nekaj let barvamo pirhe v čebulnih olupkih- tudi rdeče čebule in potem v vrelo vodo dodam še eno ali dve vrečki rdeče barve za pirhe. Na prhe damo potem ponavadi nalepkice, sem pa nekajkrat tudi že z edixom napikala razne vzorčke- rožice...Pa obvezno morajo biti namazani s slanino, da se svetijo. renee

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

1. apr 2006 9:29

Mohka! Vina sem porabila toliko, kolikor bi vode, tako da so jajca ko so se kuhala, bila lepo pokrita z tekočino. Vina nisem redčila, uporabila pa sem vino, katero ne bi bilo več za piti, ker je bilo že dalj časa odprto in so se že delale bele "smeti". Torej ni bilo greha, kot je napisal ežoj. marja Sporočilo je spremenil(a) marja dne 01. apr 2006 09:31:14 Sporočilo je spremenil(a) marja dne 01. apr 2006 09:33:00

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

17. mar 2009 17:08

Sara Vidmar če smem vprašat (pa če ni ta tema že čisto prestara) s katerimi barvami pa delaš te vzorce, ker tvoji pirhi so čudoviti! nitta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti