Menopavza

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

16. jul 2012 14:18

Zeta, kako že pravijo: iz tvojih ust v božja ušesa...

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

16. jul 2012 15:15

borka7 je napisal/a:

@mzm: Če se prav spomnim, se mi zdi, da je puberteta hujša za okolico kot za samega pubertetnika  

 

, se mi zdi, da mena tudi!

lp

mzm

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

16. jul 2012 18:29

mišzmoke je napisal/a:

 

, se mi zdi, da mena tudi!

lp



mzm

 

No no, tolk pa ne bomo v lastno skledo pljuvali!

 

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. jul 2012 21:21

Veš Borka, nekatere ženske doživljajo to gospo zelo burno. Kar hudo jim greni življenje. Imam eno prijateljico, ki še po desetih letih zelo težko prenaša vse težave. Po večkrat na noč se preoblači, saj se sicer utaplja v postelji. Jaz sem po svoji mami podedovala kar nekaj neprijetnosti in sem se bala, da bom tudi težave v zvezi z meno. Pa je šlo vse mimo brez težav, ne morem verjeti. Res me včasih malo oblije, za zelo kratek čas, to pa je tudi vse. 

 

naor

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

16. jul 2012 21:41

Evo, jaz sem brez menstruacije že 6 let, pa me še nikoli ni oblilo. Ne vem, a to pomeni, da sem brez vseh hormonov?

Grozno me je bilo strah mene, ko sem gledala starejše kolegice, kako jih je neprestano oblivalo in se mi je zdelo, da bom to težko preživela, če me bo doletelo.

Zelo sem vesela, da sem brez teh težav, vsem, ki se jim to dogaja, pa želim, da to obdobje mine s čim manjšimi težavami.

rosie

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

16. jul 2012 21:57

Ja naor, vem, zato pa tudi sprašujem po vaših izkušnjah. Po vseh hormonskih težavah skozi celo rodno obdobje kar ne morem verjet, da jo bom tako poceni odnesla in se zato pogosto sprašujem, če je tole zatišje samo prehodno in me vse zoprnije in neprijetnosti še čakajo...

Vsekakor pa sem vesela zate in hvala za vzpodbudne besede!

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jul 2012 22:34

Razmišljaj raje tako: če si vso rodno dobo imela težave, zakaj pa jih z meno ne bi bilo konec, ne pa da se še stopnjujejo? Pozivno misli, pa bo!

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2012 18:03

borka7 je napisal/a:

. Po vseh hormonskih težavah skozi celo rodno obdobje kar ne morem verjet, da jo bom tako poceni odnesla in se zato pogosto sprašujem, če je tole zatišje samo prehodno in me vse zoprnije in neprijetnosti še čakajo...

 

Nisem še tam. O valungah na svoji koži ne znam nič povedati.

Se mi pa zdi, da postavljaš odvečna in napačna vprašanja in kar kličeš nesrečo, da bi te spet udarilo. Por Dios, ženska, pazi, da se ne zrediš in da si ne uničiš kosti z osteoporozo. Je o tem masa infotov na nekulinaričnih straneh. Pa razmišljaj o kvalitetnih dnevih in si kupi kakšno frišno Kamasutro in preveri, katerih pozicij v rodni dobi zaradi takih-in-takih izgovorov (dragi, trebuh me boli), nisi prakticirala. Pa namesto razmišljanja v stilu "joj, kaj pa če bo spet", raje delaj vaje za trebušne mišice. Vsak dan deset minut tega bo mnogo bolj hasnilo kot kaj drugega.

Saj jaz čisto razumem strah pred ponovitvijo težav. Sem nekaj malega na to temo doživela: po štirih mesecih zdravljenja hrbtenice so me na fizioterapiji poškodovali in sem bila skoraj spet na začetku (ti povem, najbolj odvraten del je, ko človek spet ne more hoditi in ko se spet sam ne more obrniti v postelji). Ampak mi je kristalno jasno, da so moji strahovi in moja jeza ena čista kamilica v primerjavi s situacijami, ko se ljudem ponavljajo tumorji, pa ko terapije s kemo ne prime...pa ko se tkiva po operaciji ne zarastejo več in potem se pojavi nekroze.

Tako da, borka7, malo zmanjšaj svoje strahove in namesto strahov imej stvari pod kontrolo. Ker, če ne bo tako, te bo kontroliral strah

In če dobro premisliš, lepše je z okej teleščkom, dnevnim odmerkom Vitexa in svežim znanjem Kamasutre. Saj bi napisala, da tudi kak frišen ljubimec ni odveč, ampak potem tvegam, da mi moderatorka brez smisla za humor zbriše post

 

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. jul 2012 18:14

Bom pač med izbrisanimi - ampak dober novi ljubimec zelo omili valunge in druge nezgode, vpliva tudi na kilograme, posredno sicer, zato pa toliko bolje. 

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

17. jul 2012 19:18

Prisegam na dobrega starega, utečenega, izučenega

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti