Menopavza

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

7. jan 2008 12:17

Meni pomaga remifemin,a samo delno. Jaz tezave menopavze (jih imam kar precej)jemljem kot nekaj povsem naravnega in to je to. Majdina

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

7. jan 2008 15:22

Jao, ko me to razkuri, ka jete neke antidepresiveje. Madona, ko da je mena kaka bolezn. Ježušna, ko sn živčna! tumpika ma vas rada

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

27. nov 2009 22:44

Vanja hvala za pomoč in odprto temo, sem jo prebrala, vendar je moja težava drugih virov oz. ...nisem v menopavzi, sem mlajša, muči pa me že od...ne vem kdaj močno nočno potenje, prebujam se, ker me zebe, preoblačiti se moram najmanj 3x na noč, teče z mene v budnem stanju, v nočnih morah, v spanju- da lažje razumete je čisto enako kot če si v savni, prav tako je pri meni v postelji, enak način- stanje- odpiranje kožnih por- vlivanje pota po celem telesu, da se moram brisat, dnevno prat in sušiti posteljo v celoti,večkrat tuširati. Probala sem že z vsemi cirkusi od domače lekarne, iz knjig, iz nasvetov, hrane, rekreacije, ...do zdaj vse zaman. Kdo je imel ali ima ta problem, bo vedel kako kruto je živeti v taki mokroti- saj mi je že vse "zasmrdelo"- ne vem točnega izraza od vlage...Kar strah me je vsako večer iti spat...Povedati pa moram tudi, da jemljem že najmanj 10 let različne vrste antidepresivov- kjer naj bi bil eden teh stranskih učinkov ravno moje nočne more in potenje, ampak se to ni vedno dogajalo, menim da kakih 6 let nazaj. Pa katerega koli jemljem, je enako. Zdravnik me glede tega resno ne jemlje, ker nišče kdor tega ne doživi, res ne more razumeti, niti si predstavljati o čem govorim. To si tako moker, da pižamo moraš ožeti, posteljnina pa skoraj enako, vendar je debelejša in... Tudi menjaje sem že jemala samo zvečer ali samo zjutraj, pa spet enako , le da še je bilo potenje prisotno čez dan- kar je bilo še huje.Močno upam, na vašo pomoč, čeprav vem, da bo vsak rekel, da so krive tabl. in nehaj jemati, vendar tako problema ne morem rešiti. Tudi ne vem, kaj bi se v zvezi s potenjem dogajalo, kaj šele z menoj... Hvala vsem, ki ste prebrali mojo prošnjo, pričakujem le odgovore ljudi, z enako stisko... Brez zamere. Lp jaša

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

28. nov 2009 16:12

Ja Vanja,ni zmožna vsaka iz različnih, predvsem zd. vzrokov aktivnega miganja,kot ga opisuješ.Ti pa le migaj,dokler boš lako sara_k

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

12. jul 2012 16:37

Dekleta, ki ste dale to že čez- vprašanje za vas.

Letos bom abrahamovka, ne vem pa će sem v meni ali ne.

Menstruacije nimam že nekaj let, po opravljeni ločevalni dieti je izginila,

pogrešam jo prav nič, ker sem imela preveč močno.

Oblivov nimam, razen- kasneje povem, zredila se nisem, tečna nisem.

Sem pa zdaj v poletju dvakrat doživela, da me je zvečer nenormalno zeblo,

oblečena v velur, nogavice, dve deki, mož pa zraven v kratkih hlaćah, zgoraj brez.

Ko sem se ponoči prebudila popolnoma premočena, sem se šla preoblečt in na poti,

do kopalnice sem skoraj jokala, tako me je zeblo.

Zjutraj je bilo uredu, popoldne me je zalivala vročina in to proti večeru,

ko so ostali okoli mene že imeli jopice na sebi.

To se mi je dvakrat ponovilo v roku dveh mesecev.

Je katera to doživela? Ta mraz mislim, ker povsod berem samo o oblivih.

Hvala za vaše izkušnje.

syu

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

12. jul 2012 17:55

Zdaj bi bilo zanimivo vprašat Jašo kako se počuti, kot so minila 3 leta od zadnjega javljanja..

 

Migla

 

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. jul 2012 18:29

Lahko da ti je menstruacija izginila, ker ti ločevalna dieta ni ustrezala (namreč, podobno je bilo pri moji nečakinji), ne pa zavoljo mene. In se je takrat v telesu nekaj porušilo. Potem te je pa narava dohitela in zdaj  so očitno prišli znaki mene. NAmreč, pri meni je bilo v izmenah: oblivala me je zona, vroče mi je bilo, ko je vse okoli mene zeblo (pozimi sem hodila po pisarni v kratkih rokavih, si slačila suknjič, kolegi pa v puloverjih in še srajca spodaj...), zeblo pa me je, ko so okoli mene "crkavali" od vročine (sem poelti na morju spala sicer zgoraj brez, a z zokni na nogah ...)

 

Vsaka od nas pač meno dožilvja oziroma jo je doživljala po svoje. Še vedno menim, da je ob težavah prva prava pot k zdravniku, mu odkrito povedat o vseh težavah (tudi da si menstruacijo izgubila med dieto - morda ni povezave, morda pa je) in se posvetovati, kaj bi bilo najbolje.

 

Jaz sem en čas uporabljala hormonske obliže in je bilo stanje čisto ok, potem pa sem prešla, po nasvetu iste ginekologinje, na sojine preparate in sem bila že v tako fazi mene, da so te sojine tablete učinkovale. Ni bilo več mraza in vročine na izmene, čustveno sem bila na boljšem, manj občutljiva na vsak pokazan prst, če malo karikiram, skratka vse se je postavilo na svoje mesto. Po kakega pol leta sem prenehala še s tem in zdaj imam že tri leta blažen mir ....

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

12. jul 2012 18:33

Syu, tvoja ločevalna dieta nima z izgubo menstruacije nič skupnega, razen, če si stradala in pristala na cca 45 kilogramih. Zgodi se tudi ženskam, ki daljši čas popolnoma črtajo meso iz jedilnika.

Težave, ki jih opisuješ so pa kar mogoče v tvojih letih, trajajo pa različno dolgo. Nekatere gredo hitro skozi, spet druge se s tem ubadajo zelo zelo dolgo. Zato je najbolje, da opraviš en pregled pri svojem ginekologu in se dogovorita kako se stvari lotiti.

Ampak, ti praviš, da si menstruacijo izgubila pred nekaj leti, a nisi bila v tem času nič pri ginekologu

zeta

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

13. jul 2012 9:31

Zeta- ja sem bila dve leti nazaj, povedala da nimam menstre, se ji ni zdelo nič nenavadno,

je rekla da najbrž prihajam v meno in po pregledu, a je vse ok.

Najbrž bi se res lahko spet malo prikazala tam.

Ločevalno dieto sem izpeljala z 18kg minusa, res pa je, da sem se v zadnjem letu ene 5kg zredila,

ker sem sama kriva, sem svoja čustva hranila s čokolado.

syu

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. jul 2012 9:42

Izguba 18 kg maščobe ti naredi kar nekaj zmede na estrogenskem polju, če zraven prišteješ še leta, pa smo tam. Kaj češ. Enkrat pač pride tudi to. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti