Menopavza

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 29. mar 2006 15:49 | ogledi: 24.897 | odgovori: 100

Na pomoč!!! Vročina me bo spravila predčasno pod rušo. Če mogoče ve kdo kakšen nasvet, ki pomaga pri "valungah" bi vam bila zelo hvaležna. Ne bi rada jedla hormonskih preparatov ker imajo

stranske učinke.Pomagajte prosim če imate kakšne izkušnje s tem saj se mi zdi , da nisem edina Abrahamka tukaj na forumu.

Lep pozdrav!

Romanad

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

29. mar 2006 15:58

Hm, podobne težave ima moja mami. Tudi ona se je odločila, da bo poskusila brez hormonskih tablet. Nakupila si je sojo v takšni in drugačni obliki- v zrnju, kosmiče, sojini napitki, tofu sir, sojino meso, tablete....v glavnem kupi vse kar je na bazi soje. V tem času, kar redno uživa te stvari pravi, da se ji je stanje bistveno izboljšalo. Poskusite, morda pa bo kaj boljše. maychi

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. mar 2006 16:27

Jaz sem se TAKOJ odločila za nadomestne hormone. Nimam nobenih stranskih učinkov, imela pa sem hude težave že prej.Tveganje za raka na dojki je manjše kot pri kadilkah. frina

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

29. mar 2006 16:54

Jaz svoje težave z "valungami" blažim z kapsulami, ki se imenujejo MENOSOY ali pa z tabletami REMIFEMIN. Tudi počutim se bolje. Nisem tako tečna in nervozna. Poskusi tudi ti Romanad, morda ti bo pomagalo. Drugače pa kot je napisala Maychi pomaga tudi hrana, ki vsebuje sojo. Lep pozdrav Miha-ela miha-ela

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

29. mar 2006 18:47

Tudi jaz svoje težave že eno leto blažim z Menosoyom ,pa se moram kar pohvalit,da se bolje počutim .Valunge so bolj poredko kot prej.Tudi jaz se še nočem odločit za nadometno hormonsko zdravljenje.Se pa strinja z Maychi tudi sojina hrana je pomembna. LP jelcy

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

29. mar 2006 21:39

Naj še jaz pritaknem mojo skledico. Lansko leto od maja meseca zjutraj in zvečer pijem po eno tabletko Remifemina. Moram reči, da mi kar pomaga. Od začetka ni bilo ne vem kakšnega haska, ker sem pila samo po 1 tabletko, potem mi je pa farmacevtka svetovala, da popijem eno zjutraj in eno zvečer. Kaj pa soja - v kakšni obliki jo uživate? Ali katera uporablja tise kapsule Omega...? Pozdravček!

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

30. mar 2006 7:34

Kapsule MENOSOJ sem poslusila, samo ni bilo učinka. Bom poskusila še REMIFEMIN mogoče mi bo to pomagalo.Poskusila bom tudi s sojo samo ne vem kako? S tem nimam nobenih izkušenj. Za vse nasvete sem vam zelo hvaležna. Leep dan želim vsem! Romamad

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

30. mar 2006 8:10

Pozdravljene sotrpinke! Tudi jaz sem bila tista pametna: jaz pa že ne bom jedla hormonskih tablet. Pa me je hitro minilo! Pretehtala sem pozitivne in negativne učinke enega in drugega dejanja, pa sem se odločila, da je vseeno bolje, da jem hormonske talbete. Med negativne učinke, sem hitro ugotovila, spada tudi proces pospešenega staranja (starostne pege...). Ne mislim reči, da bom pa sedaj ostala mlada, vendar.... počutim se dosti bolje. Za tečnobo pa vprašajte familijo (bodo rekli, da sem bila vedno) Stvar posamezne odločitve je to, zato vam želim, da se pravilno odločite... Punce, da ne bi mislile, da s sojo ne vem koliko pridobite...Če bi bila naravna, potem da, tako vsa gensko spremenjena pa mislim, da ste še na slabšem. Zdenka

dorinca  

član od: 5.6.2005

sporočila: 36

30. mar 2006 8:28

jaz pa sem uporabljala tedenske hormonske obliže in so tudi O.K. dorinca

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

30. mar 2006 12:38

Čeprav imam tako ime, še nisem v menopavzi. Sporočam pa en nasvet moje sodelavke: za žejo pije veliko navadne kave (proja) in ji pomaga. stara

Stankaa  

član od: 25.9.2005

sporočila: 73

30. mar 2006 12:38

Za vročinske težave sem že večkrat slišala, da je dobro piti čaj iz žajbla.V lekarni vam bodo znali svetovati kako se uporablja. Stanka Stankaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti