Pizza burek!!

klavdija mustar  

član od: 16.7.2003

sporočila: 73

tema odprta - 29. mar 2006 12:37 | ogledi: 27.204 | odgovori: 9

Pozdravček,

Mene pa zanima, če ima kdo dober recept za pizza burek??

Klavdija

Clody

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

29. mar 2006 12:54

Čao, moja sestra nredi božanskega - s kupljenim listnatim testom. Šunko nareže na kockice, nariba sir, gobice oz. šampinjone vzame kar iz slanice, pelate iz konzerve in da veliko origana. Testo polaga v namaščen pekač (ne dela zvitega), vmes da dvakrat nadev in peče pb. 20 minut v pečici. Ko je pečen, ga izdatno zalije z juho (iz goveje kocke). Vem, ni pravi, originalen recept, meni tudi tista kocka ni najboljša varianta, ampa vseeno - super je! Prste si obližemo in se vedno najavimo na obisk, če le omeni, kaj bo na meniju. Lep pozdravček, S.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. mar 2006 14:51

Kako dobra ideja... To bomo pa vsekakor naredili. Loni Makaroni

klavdija mustar  

član od: 16.7.2003

sporočila: 73

29. mar 2006 21:57

Anomis, super se sliši! Tud jest ga bom probala narest , samo da ga bom najbrž zvila, kocko bom pa spustila, čeprav verjamem, da zadevo zmehča!! Clody

pusnikb  

član od: 15.2.2005

sporočila: 2

30. mar 2006 7:33

Lahko si pa pomagaš tudi z receptom šarenac s tem da si malo prilagodiš : 500 g vlečenega testa 500 g krompirja 300 g mletega mesa (najboljša je teletina) 3 čebule 1 do 3 stroki česna 2 dcl sladke smetane (dodamo po želji) 2 dcl kisle smetane (dodamo po želji) sol poper rdeča paprika maslo ali margarina za namastitev testa 2 žlici olja Meso solimo, dodamo malo olja, premesimo in pustimo vsaj pol ure počivati. Krompir, čebulo in česen olupimo ter narežemo na majhne kocke (čebulo in česen čim bolj na drobno), dodamo poper, sol in rdečo papriko ter zmešamo. Meso lahko dodamo masi ali pa ga potem dodajamo posamezno. Raztopimo maslo ter namastimo pekač. Vanj položimo dve plasti testa, ga namastimo z raztopljenim maslom ter nanj razporedimo nadev (krompir, čebulo, česen, začimbe, meso) ter dodamo nekaj kisle in sladke smetane (lahko jo tudi zmešamo in polijemo po nadevu). Nato položimo novo plast testa ter nadev in tako nadaljujemo. Na koncu damo dve plasti testa ter ga prelijemo s preostalim maslom. Testo spodvihamo ter ga z vilicami prebodemo na več mestih, da ga ne napne ko pečemo. Pečemo v pečici 40 minut na 180 do 200 stopinjah. Dober tek! pusnikb

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

7. apr 2006 14:45

Probala recept Anomisove (ine?) sestre, BOZANSKO! Bi pa se jaz nekaj vprasala, sama namrec obozujem pica burek iz Bavarskega Dvora v Ljubljani ( v isti stavbi, kot borza ). Ali mogoce kdo pozna njihovo skrivnost, meni ima namrec enkraten okus. Sanjab1

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. apr 2006 15:20

Tudi jaz sem ta teden delala pica burek po Anomisovem predlogu. Razvaljano testo sem namazala s kečapom, posula z naribano šunko, sirom in šampinjoni, zavila kot potico, premazala z stepenim jajcem in pekla na peki papirja (30min pri 190°C). Niso mogli prehvalit Lep dan vam želim

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

7. apr 2006 15:40

Jaz delam tako kot sestra od Anomis ,razen da dam šunko v lističih,plasti testa namažem z kečapom,po vrhu pa kislo smetano in nariban sir. lp goga

goranka  

član od: 26.9.2005

sporočila: 86

7. apr 2006 17:58

jaz pa delam pica burek takole: vlečeno testo razvlečem čez celo mizo in ga razrežem na tri trakove po dolžini mize.Testo malo pokapljam z oljem,po dolžini ob robu namažem paradižnikovo omako katero pripravim iz pelatov,soli,in malo origana.Omako razmažem za žlico široko.Po tem potresem šunko .Šunko kupim v kosu in jo naribam na ribež,kakor jabolka za zavitek,ravno tako naribam tudi sir,najraje edamca.Po vrhu potresem še gobe,šampinjone iz slanice.Burek zvijem s pomočjo prta na katerem vedno vlečem testo.To ponovim še z ostalia dvema kosoma testa.Dobljen zavitek zvijem v polžasto obliko in ga prenesem na naoljen pekač.Ko je burek pečen ga zalijem z dvema zajemalkama juhe če jo imam,ali pa kar naredim juho iz goveje kocke ,samo ne sme biti premočna.Postavim še za nekaj časa v vročo pečico da se juha osuši. gogi

MakeSh00t  

član od: 9.11.2011

sporočila: 11

8. jun 2012 16:30

NE kupujte testo ker siptari delajo z ostro moko ali z namensko tip 400. NE kupujte zato ker ni isto. Gledajte you tube kako ga delajo. Listnasto testo je 0.  Za okus se treba nauciti na prtu ali na olju narediti testo. To pa traje do 3-eh letih. 2 do 3 leta traje da se naucis 100 procentno testo dobro nauciti. Ce pa vsak dan okoli par mesecev.

MakeSh00t

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti