Domaci jogurt

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

23. feb 2011 11:33

No tako pred enim mesecem nabavila res dober aparat za jogurt - ima 9 stekleničk po 210 ml.

Izčrpno prebrala vse nasvete in tu se moram iz srca zahvaliti VERI, za njene nasvete. Delam točno po njenem receptu in do sedaj mi je še vedno uspel.

 

Hvala VERI še enkrat!!

biba

enanova  

član od: 1.12.2009

sporočila: 88

4. mar 2011 13:17

Jaz sem pa slučajno odkrila vse nasvete od kako narediti jogurt in tudi meni je ratalo (delala sem ga v kozarcu za vlaganje), hvala za vse nasvete, lp enanova

kajca  

član od: 8.11.2008

sporočila: 10

27. jan 2012 21:39

Tudi jaz sem nedavno dobila aparat za izdelavo jogurta in vsakic uspe. Ker obozujem kavni jogurt, sem ga poskusila narediti doma in je uspelo. Za sedem kozarcov je potreben en liter polnomastnega mleka, 1 navadni jogurt, 2 jusni zlici instant kave (Nescaffe...), 2 jusni zlici sladkorja ali malo vec(po okusu).

Od mleka odvzamem eno skodelico mleka in jo pogrejem do vrocega, vmesam kavo in sladkor ter dobro premesam, da se  raztopi. Nato vse dobro pomesam in dam v aparat. In to je to. Meni je super!

 

kajca

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

27. jan 2012 22:33

Jaz delam isto, samo da dam kozarčke z jogurtom v rahlo segreto pečico. To naredim ponavadi zvečer, po peki kruha ali peciva. Zjutraj je jogurt narejen! 

Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti