Domaci jogurt

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

12. okt 2010 11:23

Ja, se je tudi meni že zgodilo. Pa nimam pojma zakaj. Jedli ga nismo, saj je smrdelo. rosie

Euforija  

član od: 29.1.2010

sporočila: 18

12. okt 2010 13:06

Meni pa je vseeno uspelo!Ko sem zjutraj pogledala v pečico je bilo še vse tekoče, potem sem nazaj prižgala pečico na kakšnih 40 stopinj in po 2 urah se je zgostilo! iz pečice sem dala v hladilnik in sedaj imam končno domači jogurt:)Sicer je v vsakem lončku zgoraj kar nekaj sirotke, ampak spodaj pa je jogurt čvrst in zelo dober! Euforija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. okt 2010 14:07

Euforija, jaz nič ne kompliciram.  Mleko zavrem, ohladim toliko, da je še srednje toplo na občutek, nalijem v četrtlistrske steklene kozarčke za vlaganje v vsak kozarec vrhano kavno žlično jogurta ali dve kavni žlički actimela, pomešam, zaprem in vse skupaj zložim v škatlo za čevlje.  Pokrijem s kakšno tedensko revijo in kuhinjsko servieto ter pustim na pultu do naslednjega dne - 24 ur. Tak jogurt je lepo gost brez sirotke na vrhu. Sirotka se pojavi, če je bilo mleko pretoplo.  Enkrat sem poskusila tudi z mlekom iz mlekomata. V izdelavi ni bilo razlike, bila pa je v okusu in debelini smetane na vrhu. Mleko iz mlekomata je bilo izgleda homogenizirano, saj se smetana na surovem mleku v steklenici ni dvignila na vrh, čeprav sem jo imela več kot 24 ur v hladilniku, preden sem ga dala kuhat.

Cila

 

PS. samo ne smemo  biti neučakani.  Danes zjutraj sem gledala v kozarčke, je bilo še vse tekoče, sedajle je pa že tisto pravo. Ampak potem ga je treba takoj dati v hladilnik, če ostane zunaj, se kisa še naprej.

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 12.okt 2010 14:10

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. okt 2010 14:12

Sergej C je napisal/a:

Sklepam, da je mleko zdaj tako 'siromašno' z bakterijami, da se potem lahko namnoži katerakoli.

Sergej

Bi se kar strinjala. Konkurenca med bakterijami je izjemno velika in prevladajo pač tiste, ki dane razmere najbolj supešno izkoristijo. In ni nujno, da so to tiste, ki bi nam bile ljube. Zato je včasih pač tako, da je mleko oz. kislo mleko/jogurt pokvarjeno (uza nas). Saj, konec koncev, dejstvo, da je kislo mleko užitno, je pač le posledica tega, da so ga skisale nam prave, mlečnokislinske, bakterije. če ga katere druge, je mleko ZA NAS pokvarjeno, bakterije se pa v njem v vsakem primeru odlično počutijo, a ne?

rimljanka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

11. jan 2011 16:01

Odločila sem se, da preizkusim ta aparat ... kupila bi tudi bakterije pa me zanima, kakšna je razlika med fazo 1 in fazo 2, če kdo slučajno ve? Mislim na to: http://www.zdravahrana-biotop.si/si/products.php?cat Hvala! s0ncek*

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

16. jan 2011 16:38

Mene pa zanima zakaj mi včasih rata sluzast?

Teka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

16. jan 2011 17:02

Prej sem kupovala mleko pri enih ki so ga pripeljali k nam ,tudi jajca in krompir.Ko je mleko začelo kupovati vse več sosed pravio da so začeli dodajati mleku vodo da bi ga imeli več, takrat se je v jogurt ki sem ga delala doma začela delati sluz.Mene so kot kupca za mleko izgubili.Jajca in krompir še naprej kupujem.



golubić

Sporočilo je spremenil(a) golubić dne 16. 2011 17:05

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

16. jan 2011 19:18

Ma to jaz pri mojem odjemalcu nebi rekla, ker večkrat še počakam, da pomolzejo in prinesejo mleko iz hleva, tako da ga pred mojimi očmi nalije v steklenico.

Teka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. jan 2011 19:33

Teka, s kakšnega mleka si ga pa delala? Meni dobro uspeva iz vseh mlečnih variant, ki imajo 1,6 % maščobe in več (iz mlekomata, alpsko, navadno nehomogenizirano itd), iz mleka z 0,5 % maščobe je bil pa vedno sluzast, ne glede na to, kako sem se ga lotila. A je komu uspelo? Lep pozdrav, Sonja

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

17. jan 2011 19:06

Iz domačega

Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti