Domaci jogurt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. okt 2010 13:11

Seveda se da skisati, nujno pa dodaj žlico kupljenega kislega mleka, vsaj prvič, kasneje pa z domačim nacepi naprej, ker je mleko iz mlekomata tako revno z bakterijami, da s samo ne bo skisalo.

rimljanka

Euforija  

član od: 29.1.2010

sporočila: 18

11. okt 2010 14:36

pri meni se sedaj "dela" sojin jogurt,....sojino mlekosem segrela toliko, da se lahko da prst noter, dodala pol sojinega jogurta in dobro premešala in dala v pečico, katero sem imela prej za 10 minut prižgano na 40 stopinj, ko sem pa dala notri posodice z mlekom pa sem takoj ugasnila,..........pa da vidimo,..........je že kdo delal sojin jogurt? Euforija

Euforija  

član od: 29.1.2010

sporočila: 18

11. okt 2010 18:06

sojin projekt ni ratal...:( sedaj še ZADNJIČ probam z mlekom iz mlekomata,...drugače se bom pač sprijaznila, da se bo moje telo moralo matrati z prebavljanjem kupljenih jogurtov,...če ste si pogledali prej prilepljen link veste o čem govorim.... mleko sem tokrat segrela samo toliko, da sem "ubila" mrzloto, dodala žlico probiotičnega jogurta in nalila v rahlo ogrete kozarčke in dala v pečico, ki je najbolj rahlo ogreta kaj moja pečica še zmore,..pa javim zjutraj kaj je nastalo,..... Euforija

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

11. okt 2010 20:22

Sergej C je napisal/a:

E, tudi to Rimljanka - hvala! Torej bi se to mleko verjetno lahko dalo tudi kisat?

Zdaj pri tej temi mi je kislo mleko kar zadišalo. Ga nisem jedel, odkar nimamo več 'konte' pri sosedu. To je pa že olala. Me prav zanima, če mi je tista smetana, ki se dvigne na vrh, še vedno tako dobra.

Sergej
Mleko iz mlekomatov uspešno kisam, odkar mlekomati obstajajo. Prav tako sveže bohinjsko, škofjeloško ali Planikino mleko. Tako da, Sergej C, kar pogumno. Prvič kupi kislo mleko v trgovini in ga dodaj v vsako skodelico z mlekom. Tista smetana pa je res dobra. rosie

Euforija  

član od: 29.1.2010

sporočila: 18

12. okt 2010 6:42

rosie prosim povej natančno kako kisaš mleko iz mlekomata,...meni namreč že v drugo ni ratalo,...prvič so rekli, da je bilo vse pretoplo, danes zjutraj spet nič ni bilo,...je še vedno vse tekoče, nič se ni zgostilo, kaj šele strdilo,.....je krivo to, da ga nalijem v steklene ločke?Na 1 liter mleka sem dodala 100 gramov lca jogurta Euforija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. okt 2010 7:46

Kaj pa, če bi pustila dalj časa. Jaz sem zdaj že nekaj časa v fazi kefirja, sem ga "nastavila" včeraj zvečer, ampak ta bo za jutri zjutraj.

Loni Makaroni

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

12. okt 2010 8:17

Delala sem jogurt od domočega mleka tako da sem ga najprej zavrela ,dala ohlajat in dodala na 3l mleka pol litre jogurta .Vse premešala ,dala v kozarčke ki sem jih najprej dala v pekač in pokrila z krpo ,vse skupaj pokrila še z odejo in pustila da se počasi ohlaja.Res da sem večkrat dobila kislo mleko tako da smo ga jedli z žlico .Euforija mislim da lahkko dodaš malo več jogurta.

golubić

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

12. okt 2010 9:29

Euforija je napisal/a:
rosie prosim povej natančno kako kisaš mleko iz mlekomata,...meni namreč že v drugo ni ratalo,...prvič so rekli, da je bilo vse pretoplo, danes zjutraj spet nič ni bilo,...je še vedno vse tekoče, nič se ni zgostilo, kaj šele strdilo,.....je krivo to, da ga nalijem v steklene ločke?Na 1 liter mleka sem dodala 100 gramov lca jogurta Euforija
Euforija, jaz ga kisam v keramičnih ali porcelanastih skodelicah. Ko ga kisam prvič v sezoni, vedno dodam v vsako skodelico čajno žličko kupljenega kislega mleka, naslednjič pa uporabim že domačega. Skodelice po kisanju vedno pomijem ročno, brez detergenta. Sicer ne vem, ali to kaj pomaga, pri nas doma se je vedno delalo tako in jaz se tega držim. rosie

Barbarita  

član od: 12.10.2010

sporočila: 2

12. okt 2010 10:42

Živjo,

pripravljam se na izdelavo domačega jogurta, rada pa bi naredila sojinega, vendar nikjer nisem zasledila, če se ga lahko naredim na isti način kot navadni jogurt.

Upam, da čimprej dobim kak nasvet, da se podam v ta kulinarični podvig!:)

 

Barbarita

Barbarita

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

12. okt 2010 11:13

Hvala Rosie in Rimljanka!

Ker sem bolj radovedne sorte (se opravičujem), bi imel še eno vprašanje. Se je mogoče kateri mleko povarilo in ne skisalo? Iz ortoštva se ne spomnim, da bi kdorkoli imel kadarkoli kakšne probleme z mlekom. Odkar veljajo sodobni standardi čistoče, se je to pri nas pojavilo že dvakrat. Najprej je imel sin kar resno zastrupitev z nekim domačim siron in potem enkrat še sam precej bolj blago s skuto. Sklepam, da je mleko zdaj tako 'siromašno' z bakterijami, da se potem lahko namnoži katerakoli.

 

Sergej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti