Domaci jogurt

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. apr 2006 16:14

kača, ti pa obvladaš tele strojčke! Tiste številke sem tudi jaz grdo gledala, zakaj niso s kako žičko povezane, da bi bile tajmer;) Jaz mam tisti model z barvastimi pokrovčki - fajn, če delaš različne jogurte,si lahko napišeš, pod katerim pokrovčkom si dala kaj. No,tega pa nisem vedela, da tudi če zamešam zadevo v mleko, bo potonila na dno, se mi je malo zdelo, da bi se znalo zgodit, malo sem pa upala, da mogoče pa ne;) potem se ne splača komplicirat in vmešavat v mleko, rajši kar v kozarčke, ne? Jaz delam jogurt vsaj 1x na teden, kupujem pa še vedno nekatere trgovinske, ker so mi pač tudi všeč;) Pozdravček! Veri

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

10. apr 2006 18:50

Hvala vsem! LP gordana

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. apr 2006 19:41

Razočaranje! Nikjer v Celju nimajo strojčka za delat jogurt! V Merkurju jih nimajo več, ker jih baje itak noben noče kupit, v Big Bangu tudi ne, Mercator ne, Planet Tuš ne... Edino v Šparu še nisem preverila, ker na splošno pač ne kupujem rada pri njih, ampak bom šla gledat. Kje bi se mi še splačalo pogledat? Celje in okolica...tudi Maribor bi šlo, če bi le vedela, da ga iamjo... Hvala za vsako idejo. Lep sončen vikend vam želim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jasna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. apr 2006 20:35

Pa saj ti lahko v vsaki trgovini pogledajo, kje, v kateri njihovi poslovalnici jih imajo na zalogi, pa ga pošljejo k njim. Meni so v Lj. Big Bangu pogledali za en tip digitalca, imeli so enega v Murski in 3 v Bofu, sem šla tja in ga v pol ure imela. Poskusi še to možnost. rimljanka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. apr 2006 22:57

Sem pa res ena Hvala punce. jasna

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

22. apr 2006 23:08

Tud jaz sem čist "not padla". Pri nas imamo vsi radi jogurte. Me pa zanima, kaj ta aparat za jogurt sploh dela - a je fora le v tem, da je mleko ( pomešano z jogurtom ) na toplem? Potem bi verjetno šlo naredit jogurt tudi na kak bolj pocen sistem. Včasih smo v posodo v kateri je bilo kislo mleko enostavno nalili sveže mleko in drug dan je bilo sveže kislo mleko narejeno. vanjatajnsek

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. apr 2006 15:08

Vanja, res je, aparat samo greje na tistih 40 stopinj, nič več. Je vseeno ceneje, kot če bi imela pečico prižgano... Pa kozarčki so za zapret (na navoj) in pašejo ravno not, pa majhen je, ravno za liter mleka,... Skratka vsekakor se da jogurt naredit tudi brez aparata, samo aparat je bolj praktičen. Če delaš jogurt velikokrat, recimo 1x na teden, se ti po moje splača. Samo za sprobat, pa ni treba, samo zaviješ lonec v deko in daš zraven kakega vira toplote, pa bo. Jogurt pa kislo mleko ni čisto isto, sploh ne po okusu, zato je ta strojček fajn, ker v njem res vedno rata jogrt, ni strahu, da bi se mleko enostavno skisalo, kar se zna zgodit s tisto drugo metodo, kjer je temperatura nižja in bolj niha. Veri

tara  

član od: 23.7.2004

sporočila: 25

28. apr 2006 19:35

Pozdravljene ljubiteljice jogurta! Pred dnevi sem jogurt naredila prvič in sicer tako kot je opisala Veri. Je okusen, naredil se je lepo trd, kot sem želela in to v štirih urah, moti pa me, da ni gladek, ampak se čutijo grudice - če veste kaj mislim.Tega pri kupljenem, ne glede na to ali je tekoč ali trd ni. Ali se to dogaja tudi vam? Kaj sem naredila narobe? Delala sem brez strojčka. Če katera ve v čem je težava, prosim za nasvet. Hvala in lep pozdrav, Tara Sporočilo je spremenil(a) tara dne 29. apr 2006 19:47:45

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. apr 2006 16:34

Tara, mogoče nisi dobro zmešala jogurta z mlekom, da je bil jogurt v malih rudicah, ne čisto vmešan v mleko, če me razumeš. Ali pa če ti je zelo nihala temperatura... kaj drugega mi ne pade na pamet. Dobro je prej zmešat kupljeni jogurt, ki je za kulturo da postane tekoč in ga zmešat najprej z enim delom mleka, potem pa to vlit v preostalo mleko, se lepše zmeša. res pa jaz dostikrat ne delam tako, ker se mi navadno mudi in enkrat se mi je zgudilo, da je mel male grudice, po moje od tega... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti