Kombinirana torta

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

tema odprta - 28. mar 2006 9:07 | ogledi: 3.314 | odgovori: 16

Za bratov rojstni dan (Abraham) bi rada naredila nadstropno torto, in sicer bi rada skombinirala dva različna biskvita in dve različni kremi, vsi okusi pa bi se seveda morali ujeti med seboj. Lepo prosim za ideje!

Že naprej hvala vsem.

Blanchy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. mar 2006 9:27

Hm, ena od možnih kombinacij je priprava klasičnega rumenega biskvita plus orehovega ali čokoladnega. Odvisno je tudi, ali ima slavljenec raje sadne kombinacije ali na primer smetanaste, čokoladne in podobne kreme. Meni mama naredi za rojstni dan torto tako, da na rumen biskvit da smetano z zmečkanimi jagodami, pokrije z orehovim biskvitom, tega premaže s čokoladno kremo, pokrije z rumenim biskvitom, okrasi in to je to. Poglej na forum, kamor je Loni poslala sliko torte z imenom mamamia (naslov teme je Torta mamamia). Gre za trinadstropno torto, priprava ni preveč zapletena, Loni pravi, da je bila torta zelo okusna in tudi sočna. Če s kremo kombiniraš še kakšno sadje (k čokoladi se lepo podajo jagode), je torta že malo drugačna. Ti bom na zasebno pošto poslala recept, morda ti pride prav. Ali pa poglej na forumu Torto kneza Puklerja, nedolgo nazaj sem ga poslala. Torta ima biskvitno podlago, kreme pa so nadevane ena na drugo, najprej čokoladna, potem jagodna in na vrhu vanilijeva. Osnova zanje je enaka, le da potem vsako tretjino te osnove dopolniš z različnimi okusi, zložiš eno na drugo in to je to. Mislim pa, da če se bo oglasila teta torta, bo na razpolago kup še bolj izvirnih idej od teh mojih. Tvoja odločitev pa je seveda odvisna od tega, kako "zapleteno" torto nameravaš delat. Pozdrav, Mamamia mamamia

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

28. mar 2006 10:38

Hvala, mamamia, za tele ideje in še enkrat hvala za vse recepte krem, ki si mi jih poslala. Tisto torto od Loni sem videla - prava lepotica je bila (in gotovo tudi poslastica). Zdaj moram pa najprej malo vse skupaj preštudirati - izvedenec za torte sicer ravno nisem, jih pa občasno pečem in do zdaj mi je še kar vse ratalo, tako da se ne bojim poskusiti kaj novega. Če bom kje v dvomih, se pa priporočam še za kakšno pojasnilo. Lep pozdrav, Blanchy

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

28. mar 2006 11:03

Tako kot mamamia ti tudi jaz predlagam dva biskvita in sicer eneka klasičnega ( rumenega ) in enega orehovega ( brez moke), kremo pa predlagam samo eno in sicer pariško ( vrelo smetano s čokolado ). Seveda pa sem tudi mnenja, da narediš tako, katera bi bila slavljencu najboljša. Naj ti nalboljše uspe. Kraški pozdrav, antonija antonija8

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

28. mar 2006 11:09

Pazi, spodnja torta mora biti bolj kompakta, zgornja pa lahka, najbolje nekaj sadnega. Pozdravček!

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

28. mar 2006 11:13

Na TV sem gledala kako je naredil super torto. Potrebuješ en bel biskvit in en črn biskvit. Na biskvit daš krožnik in obrežeš, potem daš gor nekaj manjšega in spet obrežeš, tako narediš z obema biskvitoma. Potem jih sestaviš skupaj zunanji bel potem manjši črn in spet bel (zamenjaš obroče oz. krog). Ko režeš torto pride super, zgleda kot ga je delala prava profesionalka. lp gianja

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

28. mar 2006 12:33

Ne vem, ali imam kakšne posebne ideje, ki se razlikujejo od tistih, ki ste jih že napisale. Večnadstropne torte že dalj časa nisem delala, saj novoporočencev med prijatelji in znanci že dolgo nisem imela. Abrahamov sem imela kar nekaj, pa sem navadno naredila dve torti, eno bolj čokoladno, drugo bolj sadno. Položila sem ju na isti pladenj in nato na eno napisala "5", na drugo pa "0" in v vsako zabodla 25 tistih tankih svečk (Nemci jim pravijo "Spaghetti-Kerzen"). Bilo je kar učinkovito, povabljenci pa so lahko izbirali, od katere torte hočejo košček (največkrat je bilo: "Oba!"). Vedno režem zelo tenke kose! Pri poročnih tortah (bile so do 3-nadstropne, pa ne na stojalu) sem v začetku tudi delala različne torte, nato pa sem ugotovila, da to nima smisla: če prerežeš torto čez vse plasti, pride prevelik kos (po celem prazničnem kosilu!), če pa jih režeš po plasteh, ljudje ne morejo izbirati. Če se boš odločila za različne torte, seveda veljajo gornji nasveti, da mora biti spodnja torta bolj kompaktna - saherca ali z masleno kremo, nikakor ne smetanova, zgornja pa je lahko bolj lahka. Sicer pa še en nasvet za večnadstropne torte brez stojala. Nisem preveč nadarjena za simetrijo, zato se mi oblika torte, kot je torta mamamia, nikoli ni lepo izšla, vedno je bil na eni strani širši rob kot na drugi. Nato pa sem se odločila (potem ko sem videla nekaj podobnega v neki knjigi), da postavim torte drugo na drugo tako, da ustvarijo na eni strani navpičen rob (upam, da si znate predstavljati). S tem so tudi ostali robovi širši in je več prostora za krašenje (npr. s svežim cvetjem). teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. mar 2006 12:50

Pa saj sem vedela, da bo od tete torte prišla kaka nova ideja: tale nadstropna torta - pravzaprav bi jo lahko imenovali stopničasta, kajne? - je že nekaj takega, malce posebnega. Recimo za kakšnega gradbinca...na spodnji ploskvi narišemo bazen, na vrhnji pa skakalnico...Mamamia mamamia

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

28. mar 2006 16:50

Punce, res ste super! Natresle ste mi toliko idej, da bom sigurno lahko naredila nekaj posebnega. Le da se bo težko odločiti, ker se vse sliši tako slastno. No, teta torta, tale tvoj predlog za zlaganje plasti je pa sploh enkraten - nič centriranja zgornje plasti (ki mi tako gotovo ne bi uspelo...), pa še izdelek je nekaj posebnega. To bom gotovo uporabila, zdaj se moram samo še odločiti za vrsto biskvita in kreme. No, saj imam čas še do petka. Potem bom pa poročala o uspehu (ali pa neuspehu, bog ne daj!). Blanchy Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 28. mar 2006 16:51:15

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

28. mar 2006 17:10

Mamamia- iskala sem tvojo " Torto kneza Puklerja ", pa je nisem našla. Bi ga pa rada imela (se mi zdi, da je zelo fina kombinacija). Lep dan vam želim

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

28. mar 2006 17:15

Rozanec, je v forumu 4 strani nazaj, naslov téme je: Kreme za torto (linka ne znam narediti). teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti