Kanapeji za otroke in odrasle

gold  

član od: 13.12.2004

sporočila: 5

tema odprta - 27. mar 2006 16:45 | ogledi: 38.534 | odgovori: 11

Pozdravljeni!

Kot vidim ste tle sami pravi mojstri - kar se tiče hrane, zato bi vas prosila za recept.

In seveda praznujemo prvi rojstni dan in bi rada naredila kakšne okusne kanapeje - po možnosti bolj ko ne brez mesa, večinoma s kakšnimi namazi in dodatki zelenjave, lahko tudi ribji, da jih lahko jedo otroci in odrasli - in pa da je zdravo.

Predlagajte kaj, da bo tudi lepo zgledalo in da lahko naredim že zjutraj oz. zvečer. Mogoče še imate kakšno idejo kaj narediti poleg kanapejev? Mogoče kakšna fotka?

Hvala za vaše ideje in lep pozdrav!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. mar 2006 19:42

Gold, Sadno - zelenjavna nabodala s pršutom - pod tem nazivom poglej v bazi receptov, tudi fotka je zraven. Nič kruha ni, samo sadje, zelenjava, sir in pršut, nataknjeno na lesene paličice. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?prikazi=RS%A9 - evo linka, da ti ne bo treba iskat, bravo jaz. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. mar 2006 19:43

Sem pozabila dodati: narediš jih lahko dan prej, prekriješ s prozorno folijo in lepo počakajo na hladnem. Mamamia mamamia

MiškaMiša  

član od: 30.1.2004

sporočila: 66

1. mar 2012 8:33

Morda kdo ve, kje se da kupiti modelčke za kanapeje? Raznih oblik, kjer pritisneš in izrežejo ven kanapejček?

Miška Miša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. mar 2012 9:40

uporabi modelčke, tiste malo večje, za piškote: zvezdice, krogece, trikotnike, lunice ...

mamamia

darcy1  

član od: 30.3.2011

sporočila: 70

1. mar 2012 10:09

 MiškaMiša, poglej v

ŽITO, Prodajno razstavni center Črnuče; Brnčičeva 13; Tel.: +386 1 5602 861.

Pa v isti stavbi je še ena trgovina s takimi zadevami - EURONOVA.

 

 

 

.

    

 

darcy1

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

1. mar 2012 20:18

Sama za sinov rojstni dan za vrtec vsako leto pripravim sadne palčke, ki jih naredim tako, da sveže sadje narežem na male koščke in jih nabodem na pisane slamice. Zadeva izpade zelo dobro, otroci radi pojejo sadje na malo drugačen način.

Moj sin ima rojstni dan sicer junija, ko je sadja nekoliko več, a tudi v tem času se da naredili barvite palčke, če uporabiš na primer tri barve grozdja, jagodo, kolobar kivija, v kroglico izdobleno melono, morda ananas, kakšno malino ipd. Zložiš od svetle do temne barve, ali pa pisano, pa je. Edino, kar je mogoče manj dobra stran tega, je, da mora biti sadje pripravljeno sveže, da ne porjavi.

Saša

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

3. mar 2012 8:31

Pripraviš si  sadje ( sveže jagode, grozdje - potrgaš iz grozda, koščke mandarin, narezane melone na kocke, ananas ipd...) sir, sveže kumare.. na kocke...Kocke ali jagode napikaš na zobotrebce, z drugo stranjo jih napikaš v zeljno glavo. Zeljno glavo spodaj malo odrežeš, da se ne kotali, da stabilno stoji na krožniku . Napikam v eno vrsto sir, v drugo jagode, v tretjo grozdje...narediš barvne linije po želji.. Pride full lepo, zeljna glava zgleda zatem kot ježek :)

Ponavadi spečem še pizzo..

Zraven dam narezane francoske bagete.  Za pit sadne sokove in tekoče jogurte in navadno vodo.

Obvezno nabavim okrasne dežničke za koktajle, tudi nekaj teh napičim v zeljno glavo in slamice. Na večje prozorne platicne kozarce, ki jih nabavimo za take prilike napišemo imena vseh povabljenih. Za tiste tamale  nabavimo še rojstnodnevne kartonske klobučke. Če se zabava odvija zunaj in so otroci mlajši, nabavimo milne mehurčke za vsakega, da zunaj še popestrimo zabavo :)

Seveda mora biti pri roki tudi nekaj cd-jev s fajn glasbo in torta .

Pa smokiji, čipsi, bobi palčke, penene banane, munch melow ( če je prilika, si ga spečemo na ognju ). To so bile zabave za manjše otroke.

 

Ko so zrasli, pa so začele fondue  varianta rojstnodnevne zabave :)

Morda sem pa komu pomagala pri kakšni zabavici ....

 

 

 

 

 

vd007

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. mar 2012 12:01

jaz sem enkrat v melono napikala.

 

so pa češnjevci in nek ovčji sir z oranžno plesnijo. je bil zanimiv. gre pa seveda vsak drug sir tudi.. 

 

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti