Piskotki

stasha  

član od: 26.3.2006

sporočila: 1

tema odprta - 27. mar 2006 16:19 | ogledi: 2.141 | odgovori: 14

lep pozdrav,

pravzaprav potrebujem pomoc.pred kratkim sem se porocila in kmalu po medenem mesecu so moza poslali v iraq.v vojski je navada da zene posljemo fantom piskote.zal sem jaz v kuhinji bolj nespretna.zaenkrat mi je uspelo narediti nekaj razlicnih po krasnih receptih s te spletne strani.a ne vem ce so dovolj trajni za posiljanje(vam sporocim cez dva tedna).

ce ima kdo kak enostaven recept za piskote ki bodo zdrzali dva tedna v plasticni skatli v posti ki potuje po vrocem arabskem zalivu bom neskoncno hvalezna.

ker tudi jaz zivim v tujini tezko nadomestim nekatere sestavine ki so znacilne za slovenske recepte zato so bolj splosne zame lazje za uporabo.

vsem lep pozdrav in v naprej hvala

ps:mislite da bi orehova potica prezivela 2tedna v paketu?

stasha

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

27. mar 2006 18:14

če jo vakuumsko zapakiraš, pomoje ja Drejček

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

27. mar 2006 19:40

Najboljše je kakšno trajno pecivo,naprimer marmeladni žepki,breskvice,pač kaj takega. Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. mar 2006 19:47

domači prijatelj, vanilijevi rogljički, ... vsekakor nič s čokolado, pa takimi dodatki, ki se na vročini stopiijo. Pri nas se zelo obnesejo po spodnjem receptu pečeni rogljički, ki jih nečakinja od malega imenuje lunice: 75 dag moke 1 margarina (bolje pol masla, pol margarine) 3 jajca 1 vanilin sladkor 30 dag sladkorja (če ne marate sladko, lahko malo manj) 1 žlička pecilnega (približno pol) Jajca, vanili sladkor in sladkor penasto zmešam, dodam ostalo, zamesim testo, ga za eno uro - pokritega ali v polivinil vrečki - da v hladilnik. Ne škodi, če ostane čez noč. Pekače namažem z maslom (je bolje kot peki papir, ker da maslo dober okus, ampak samo toliko, da je malo (!) masten, kar s papirjem od masla bo dovolj. Ali pa namastim peki papir, se zanesljivo ne primejo. Odtrgam kos testa, nato pa od njega za oreh velike koščke. Jaz jih kar mečem na pekač, nato vsakega posvaljkam v roki v kroglico, nato v svaljek in naredim rogljiček. Te zlagam na pekač, običajno po 6 ali 7 v vrsto, kake 8 vrst, se mi zdi, ali pa 7, ne vem na pamet. Včasih jih potem z roko malo potlačim, se lepše prepečejo. Pečem pri kake 180st. (imam ventilatorsko pečico) do takrat, ko so lepo rumeni, že malo rjavkasti, konice so malo temnejše. S tankim nožem takoj poberem s pekača in dam direktno v skledo. S peki paprija zdrsnejo kar sami, ko nadneš pekač. Pri nas jih ne damo v sladkor. Pekač dam na ploščice, da se hitro ohladi, spet pomažem s papirjem in nadaljujem. V testo lahko dodaš kako pest drobno mletih orehov, pa morda kako žlico moke manj. Super so tudi, če dodaš malo ingverja v prahu (namesto orehov). Gre tudi z mandeljni, lešniki. Karkoli bodo dobili tam doli, bo najboljše, saj bo od doma, zato kar z veseljem k peki. rimljanka

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

27. mar 2006 19:59

Jaz ti priporočam tega (vir: Lisa) Orehove ploščice (Lisa): 350 g mehkega masla 200 g belega sladkorja 400 g rjavega sladkorja (jaz uporabljam Mascavo od ProVida - super) 3 jajca 1 žličko soli (jaz sem dala le ščepec) 1 žličko cimeta 225 g mletih orehov (50 g zamenjala s sesekljanimi) 680 g moke 1 žlička pecilnega praška Maslo premešamo z obema vrstama sladkorja, dodamo jajca, sol, cimet in orehe. Moki dodamo pecilni, premešamo in vse skupaj zamesimo v gladko testo. Razdelimo ga na pet delov in iz vsakega oblikujemo valj premera 3,5 cm. Zavijemo jih v folijo in položimo v hladilnik. Pečico segrejemo na 180 st. C, valje razrežemo na tanke ploščice in jih položimo na pekač, obložen s papirjem za peko. Pečemo 8-10 minut (dokler niso zlato rumeni). Okrasimo jih lahko s čokoladnim oblivom - to raje izpusti Pa še slikica: http://stasagrom.moj-album.com/album/1669312/?os=1 lp,s

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

27. mar 2006 22:12

Zelo dobro je pecivo iz beljaka, v katerega nežno zamesiš vanilij sladkor, sladkor, nasekljane orehe, rozine in čokolado. Zmes streseš na pekač in kasneje razrezeš. Za takojšnjo uporabo so dobri normalno pečeni - tako, da je testo mehko na ugriz; če pa želiš, da so dalj časa obstojni, jih je potrebno malce dalj časa peči oz. sušiti pri ugasnjeni pečici in odprtih vratih le-te. LP Lipa

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

28. mar 2006 7:24

Jaz sem tudi svojemu, takrat še fantu, poslala kekse po pošti v Španijo, pa mi sicer nikoli ni jasno povedal, v kakšni obliki so prišli tja, ampak samo, da so bili "malo zdrobljeni", kar po moje pomeni, da so bili kar razlomljeni, pa mi ni hotel pokvariti veselja :). Poleg tega pa je paket potoval 1 mesec, kljub temu, da navadna pošta ne potrebuje več kot en teden, da prispe na cilj. Verjamem, da si želiš razveseliti svojega moža, vendar pa predlagam, da škatlo s keksi od znotraj pošteno zaviješ z vato in s tem vsaj malo ublažiš posledice dolge poti. LP, Saša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. mar 2006 9:00

Ali kupi na pošti tisto vrečko z zračnimi mehurčki, ali v trgovini folijo z mehurčki, in v to zavij pošiljko, saj zračni mehurčki zelo dobro varujejo karkoli občutljivega med transportom. Mamamia mamamia

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

28. mar 2006 9:11

Rimljanka, praviš ingver namesto orehov. Kje pa so v tvojem receptu orehi? Lp Dolores

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

28. mar 2006 9:14

Najbolje, da pripraviš nekaj s čim manj jajc, glede na temperaturo. Potice pa nikakor ne bi delala. Za transport pa mogoče tista vrečka, ki je za zmrznjene stvari. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti