Čemaž

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

19. apr 2010 9:14

Kje jih nabiramo? Hehe, ne boš verjel, na travniku ob sosedovi meji ga v izobilju. No, drugače pa ga je ob Muri kolikor hočeš. lp Vlado

neznan uporabnik

19. apr 2010 9:23

Black Raven, zakaj pa rabiš s kosilnico nabirat čemaž? Je to nova tržna niša morda? japaja

Black Raven  

član od: 16.4.2010

sporočila: 5

23. apr 2010 20:55

Ne da bi ga jaz nabirala s kosilnico... le v postih bolj pri začetku je pisalo, da ga je toliko, da ga lahko s kosilnico nabiraš... Zato sem tudi napisala, da me zanimajo ti kraji, ker ga ne poznam in se ne bi rada zmotila v iskanju... Black Raven

neznan uporabnik

23. apr 2010 21:55

Black Raven, potem pa kar v Kamniško Bistrico, kamor pogledaš, en sam čemaž. japaja

roky200  

član od: 8.12.2007

sporočila: 7

25. apr 2010 11:17

pozdravljeni! naj se vam za začetek vsem skupaj iskreno zahvalim, ker ste odlično opisali čemaž in na kaj je potrebno biti pozoren. Sam sem ga danes prvič nabiral in morem reči, da dolga leta sploh nisem vedel, da je to užitno:) Bi pa rad povedal samo to, da vsaj pri nam je velika "nevarnost" da poleg čemaža nabereš tudi liste zvončkov no in še nekaj drugih rastlin, ki jih (še) ne poznam. lepo se imejte, rok roky200

Gosak  

član od: 25.4.2010

sporočila: 1

25. apr 2010 17:45

Ojla. Danes sem nabiral čemaž na naših koncih-notranjske. Pri nas raste v takšnih zaplatah in toliko ga je, da dejansko diši po česnu ko stopiš v gozd. S seboj sem imel majhne hčerke, ki sem jim pokazal kaj naj nabirajo in po pregledu njihovih vrečk, nisem našel nobene druge rastline. Če jih sedaj vprašam, kaj smo nabirali, je odgovor- Fuuj, česen. Če otroku pokažeš, kaj naj nabira in je to, to, ne bi smelo biti težav pri odraslih, ko ga enkrat vidi. Kot že rečeno, ga je na našem koncu, na tone in merkator vrečo sem imel polno na enem kvadratnem metru v petih minutah. Recepti tukaj so pa tudi zanimivi in ko bom kakšnega zmodificiral vam javim. Lp. Miran Gosak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti