Egipt

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

tema odprta - 27. mar 2006 9:59 | ogledi: 2.333 | odgovori: 13

Prosila bi vas za informacije glede dopusta v Egiptu-tja bi se mogoče odpravila v začetku junija

hvala za vse nasvete

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. mar 2006 11:00

Pobrskaj malce po forumu, o tem smo že debatirali. Loni Makaroni

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

27. mar 2006 12:54

Žal sem pregledala-vse strani pod ostale teme pa ne najdem nič uporabnega, me zanimajo temperature ali je v začetku jun.zelo vroče, ali bolje Šarm el šejk ali Hurgada...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. mar 2006 14:41

Sem bila v Hurgadi, mi ni bilo všeč, veliko je rusko govorečih, pa te takoj tlačijo v isti lonec. V Egiptu je še najboljše iti v Dahab (po Miglinem nasvetu), ki pa ga naše agencije ravno ne ponujajo. Loni Makaroni

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

27. mar 2006 15:36

Halo Xsara! jaz sem bila maja, junija in lani avgusta. Za dopust ob morju ni prevroce, ker piha veter in ne cutis vrocine. Lani sem bila avgusta in je bilo OK, ob bazenu je bilo vroce, ce pa si bil na plazi je pa pihal vedno veter, tako da ni bilo problema. Drugace je ce gres na krizarjenje po NIlu, tam poeltni ni za zdrzat. junij je zadnji mesec za krizarjenje, ker je potem prevroce. Mi smo ze maja imeli v Luxorju 42 C! karmen Karmen

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

27. mar 2006 19:10

xsara je napisal/a:
Žal sem pregledala-vse strani pod ostale teme pa ne najdem nič uporabnega, me zanimajo temperature ali je v začetku jun.zelo vroče, ali bolje Šarm el šejk ali Hurgada...
Odvisno od tega kaj želiš na dopustu doživet. Od samih ogledov sem utrujena ,zato rada kombiniram z plažo, seveda ob morju. Lani sem bila v Hurgadi in sem bila zelo zadovoljna. Predvsem sem si želela ogledat pisane ribice Rdečega morja na lastne oči. Iz Hurgade je možen enodnevni izlet v Luxor (200 km ), kjer lahko vidiš precejšen del arheološkega bogastva Egipta. Bila sem maja in bi lahko bilo bolj toplo.Ne vem sicer ali je bilo tako samo zato, ker je ob obali vetrovno, ali tudi zato, ker je bilo lani bolj klavrno poletje nasploh.To bo vedela bolj Migla povedat. In poleg teh dveh argumentov ( ribice , Luxor) mi bolj potegnejo kraji z domačini,kjer lahko vsaj približno začutiš utrip življenja. So bili pa tudi nekateri razočarani ( nekateri so imeli 20 min do morja, nekaterim so nagajale muhe-sigurno so bili v bližini smetišča,ker ne vem če sem sploh kakšno videla, tretji so se pritoževali čez hrano, v našem hotelu smo imeli evropsko hrano-beri približek-meni je bila dobra.Pozorno preberi drobni tisk,ker v katalogu piše oddaljenost hotela od morja,itd.... Sicer v Šarm el šejku nisem bila, vendar kolikor vem je to turistični kompleks ,to pa mene ne zanima . Upam, da se boš lašje odločila. Aki

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

28. mar 2006 7:20

Zanima me kakšen dan počitnic ostalo pa obiskovanja zanimivih krajev-ker pražit se grem lahko k sosedom za manj denarja, upam da zastopite, zato me zanimajo temp., tudi na Djerbi smo bili julija-na plaži je pihalo, zvečer pa kar hladno, kakšen pulover je kar prav prišel,ko pa smo šli v Saharo pa je žgalo ampak z pastenko vode brez problema zdržiš.

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. mar 2006 10:02

No vidim da si za akcijo, potem bi ti priporočala tisti paket, za tri dni Cairo ( maš kaj videt),pa 4 dni Hurgada. Boš mela kar natrpan urnik. Samo en dan si le vzemi za potaplanje..ti ne bo žal.LP Aki

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

28. mar 2006 10:27

Xsara, evo mene. Povem ti, da je takrat zelo, zelo vroče. Prosim sporoči mi kaj želiš. Oddih, oglede znamenitosti. Le tako ti lahko dam več informacij. Trenutno imam težave z internetom, zato ti morda ne bom takoj odgovorila. Migla

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

28. mar 2006 10:47

Sem te čakala- v mislih sem imela Hurgado (ker je bližje vsemu kot Šarm el Šejk) 1teden v hotelu potem od tam na izlete recimo ene 4-5 izletov-Kairo, piramide,... no en dan potapljat-to se šteje v dan poležavnja, A me bo kap od vročine??? Glede na temperature v Tuniziji ali je bistvena razlika? Sem gledala ponudbe agencij, tudi temper.so predstavljene kot okoli 32 stopinj-se mi ne zdi tako zelo vroče (vse agencije začnejo dol leteti šele 12.6.06 jaz pa moram biti 16.6.že nazaj-problem)-ja res ne vem več

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti