Čičerika

neznan uporabnik
tema odprta - 1. nov 2001 20:53 | ogledi: 9.351 | odgovori: 10

Kdo pozna kaksen recept kako pripraviti čičeriko?

neznan uporabnik

2. nov 2001 10:02

Čičeriko lahko pripraviš v solati,tako kot fižolovo, ali pa jo dodaš raznim zelenjavnim juham. lp kaja

lucka  

član od: 23.4.2004

sporočila: 7

6. jul 2004 12:09

Ponovno odpiram to temo. Prosim za recepte o pripravi čičerike. Skratka vsak recept ali pa nasvet je dobrodošel. Hvala pa lep pozdrav

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

6. jul 2004 12:52

Mahhh...jaz sem jo v soboto naredila kot ene sorte prebranac, malo po svoje seveda. Čičeriko sem skuhala, posebej prepražila veliko čebule in različne drobno narezane zelenjave (bučke, paprika, paradižnik, korenje), vmes sem dala tudi nasekljane črne olive, pekoč feferonček, vse to pokuhala, preložila v nepregorno posodo in pekla v pečici na 200 stopinj kakih 25 minut, oz. dokler vidite da se naredi skorjica. Nam je bilo všeč. TanjaG.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jul 2004 13:08

Sestra Vendelina ima prav lušten recept za paradižnikovo čičerkino juho. Ga laho posredujem... Loni

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

7. jul 2004 0:29

Juha s čičeriko i porom: http://med.over.net/recepti/recept.php?idRecepta= Mineštra iz čičerike in puranjega mesa: http://med.over.net/za_bolnike/otrosko_zdravje/za Čičerika s šunko: http://www.web-kulinarika.com/index.php?modu Bengalska vegetarijanska štruca Sestavine 200 g suhe čičerike 2 stebli zelene 15 ml sončničnega olja 3 strti stroki česna žlica strtega svežega ingverja 2 na drobno sesekljani čebuli čajna žlička čilija v prahu čajna žlička grobo mlete kumine čajna žlička grobo mletega koriandra čajna žlička grobo mlete kurkume 250 g rdeče leče 2 nastrgana korenčka 1 velik nastrgan krompir 400 g sesekljanih konzerviranih paradižnikov, neocejenih 500 ml zelenjavne juhe 3 jajčni beljaki 150 g ovsenih kosmičev sol in sveže mleti črni poper Čičerika, pa tudi rdeča leča se bosta hitreje skuhali, če jih boste pred kuhanjem vsaj za 4 ure namočili v mrzli vodi. Čičeriko in zeleno dajte v ponev, prelijte z vodo in pustite rahlo vreti eno uro. Nato odcedite in odstranite z ognja. Odvečno vodo dodajte zelenjavni juhi. V veliki ponvi segrejte olje in popražite čebulo, česen in ingver skupaj z začimbami, dokler se čebula ne zmehča. Dodajte lečo, čičeriko, korenje, krompir, paradižnik in juho. Vse skupaj zavrite, pokrijte in pustite počasi vreti 30 minut, ali dokler se leča ne zmehča. Odstranite z ognja, prenesite vse v večjo skledo in pustite, da se rahlo ohladi. S ščepcem soli stepite jajčne beljake v sneg, ki pa se ne sme posušiti, in ga dodajte mešanici z lečo. Dodajte še ovsene kosmiče in vse skupaj dobro premešajte. Preskusite, ali je dovolj začinjeno, in po potrebi dosolite in začinite s sveže mletim črnim poprom. Testo prenesite v 25-centimetrski pekač za kruh in pecite eno uro pri 180° C, ali dokler ni kruh pečen. Diabetes Focus, Summer 1999, Issue No 22, p. 28 SADA, afriška regija. UPAM, DA SEM VSAJ DELNO ZADOVOLJILA TVOJE VPRAŠANJE! UŽIVAJ V KUHANJU! Nada

lucka  

član od: 23.4.2004

sporočila: 7

7. jul 2004 9:07

Najlepša hvala za recepte. Za začetek bom naredila čičeriko s šunko (mogoče namesto šunke uporabim mocarelo), da sploh vidim kakšnega okusa je. In če bo stvar užitna (tudi pri drugih "zahtevnih degustatorjih"), se zna zgoditi, da jo uvrstim na jedilnik. Hvala še enkrat, pa lep dan , Lučka

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

7. jul 2004 23:59

V Istri kuhajo mineštro tako: 12 ur namakaj v vodi 160g čičerike. Vodo od namakanja odlij in v čisti, posoljeni vodi kuhaj čičeriko. Dodaj košček prekajenih sv.rebrc( cca 200g )in ko je čičerika napol kuhana,dodaj v lonec še 1 narezan paradižnik in 300g na kocke narezanega krompirja. Nato začini s pestom, ki ga narediš tako: zmiksaš rezino pancete s peteiršiljem in s česnom. Ko je jed kuhana, polovico krompirja in čičerike zmiksaj s paličnim mešalnikom in je jed bolj zgoščena. Vse premešaj in serviraj. dome

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

9. jul 2004 18:45

Kaj pa namaz iz čičerike? To je po enem arabskem receptu. Jed se imenuje "houmous" in je odlična pa še zelo hranljiva, saj ima čičerika veiko proteinov!!! Takole gre: namočiš čičeriko (eno veliko pest) prek noči in jo naslednji dan skuhaš do mehkega. Posebej pripraviš t.i. "tahini" Jaz ga pripravim tako, da na suhi ponvi pražim sezam dokler ne dobi svetlo rjavo barvo (kake 4 žlice). POtem ga skupaj s soljo zmeljem v mlinčku za kavo dokler ne postane kot kaša. Sicer se tahini dobi tudi v nekaterih trgovinah, a se mi zdi doma narejen boljši). Za ostale sestavine potrebuješ še strt česen (3-4 režnje), sok 1-2 limone in olivno olje. Vse skupaj zmešaš v multipraktiku in to je to. Če je čičerika presuha in se težko meša v mešalniku, dodajaj vodo v kateri se je kuhala. S tem namažeš kruh. Mnajmmmm Sweetie

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

9. jul 2004 20:29

Čičerika je dobra zamenjava s fižolom. Vesna Leben

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

11. jul 2004 10:36

Lučka, ali res misliš pripraviti čičeriko z mocarelo? Me zelo zanima kako? Lep pozdrav vsem! Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 11. jul 2004 10:36:39

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti