Marshmallows

LoNa  

član od: 1.12.2005

sporočila: 113

tema odprta - 25. mar 2006 14:30 | ogledi: 6.064 | odgovori: 33

Zanima me kje lahko dobim te Marshmallows-e? Verjetno se po naše imenujejo penasti bonboni....

Iskala sem jih po trgovinah in brez uspeha. Sicer sem kakšne take bonbone vidla, samo so bili posuti s sladkorjem. Potrebovala bi čist navadne.

Jih kdo uporablja tudi v naši kuhinji? Sama veliko gledam po tujih straneh za kakšne recepte in kot vemo, jih imajo tm čez lužo kar pogosto se za posladkat in tudi v receptih jih uporabljajo (za kakšne sladice, velikokrat jih dajo v kakav oz. kavo).

LoNa

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

25. mar 2006 14:55

Jaz sem jih srečala v večini trgovin z živili in pa na vsaki bencinski črpalki. Tam jih zagotovo dobiš! Lep dan vam želim

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

25. mar 2006 14:57

Imajo jih v vsaki Mercatorjevi in Sparovi trgovini pri bombonih... pa tud v Mueller-ju.. pri bombonih.. V svojih receptih jih nisem še uporabila.. ker jih raje kar pojem..Meni so zelo všeč, mojima otrokoma pa ne ! MYCHELLE

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

25. mar 2006 19:49

V Müllerju jih jaz že kar nekaj časa nisem videla, ne v BTC ne v mestu (sploh v tistem M v BTC sem večkrat, ker sem delala v tistem koncu): Vem pa, da jih imajo v E. Leclerc. Če se ne motim, so bili celo v akciji kakih 14 nazaj in so jih prodajali v taki ogroooomni vrečki. Sem pa najbolj simpatične marshmallowse našla v avstrijskem metroju: so taki simpatično majhni in čisto beli (prodajajo pa tudi simpatično pastelne) v 400 g vrečki. Aha, še to, ja, jaz si jih nekaj nasujem v topel kakav (ki ga sicer pijem grenkega), je prav okusna občasna popestritev. Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 25. mar 2006 19:50:58

LoNa  

član od: 1.12.2005

sporočila: 113

26. mar 2006 18:38

Hvala vsem za odgovore Danes sm na dveh bencinskah gledala, pa spet brez uspeha. Tut v Muellerju mislim, da sem jih že neki časa nazaj iskala in v Merkatorju in jih tut nisem dobila. Sasenka je ta avstrijski metro tut v Celovcu? Kje približno (poznam neki v centru pa Süd Park)?Ravno taki "simpatično majhni" bi bili najbolj dobrodošli!!! Ja ravno za kakav bi jih imela, baje da se fajn stopijo in pol imaš tako penco.... LoNa

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

26. mar 2006 18:58

Hoj! Jaz sem jih včeraj kupila v Itersparu. Mislim, da so celo v akciji! Preveri. Rožica.

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

26. mar 2006 20:25

LoNa, kaj pa, če bi jih sama naredila? Nekje je že bil objavljen recept in tudi delala sem jih že. Če te zanima lahko poiščem... stana

LoNa  

član od: 1.12.2005

sporočila: 113

28. mar 2006 16:58

Ja evo, uspeh!! Dobila sem jih v Sparu! Sem že probala s kakavom, sicer ne grenkim, ampak naslednjič bom kr s tem, ker dugače je presladko. Ko bom mela več časa, jih bom pa probala tudi naredit. Hvala vsem za nasvete in tebi stana.r za recept! LoNa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. mar 2006 17:41

LoNa, si dobila bele - mislim samo bele??? Ker SAMO BELE marshmellowse iščem že nekaj časa! Navadno so beli in roza skup ali pa so roza in rumeni, jaz pa rabim samo bele! Tisti recept sem sprobala in je fajn, samo malo okusa manjka, treba bi bilo dat not kako esenco ali kaj podobnega... Veri

LoNa  

član od: 1.12.2005

sporočila: 113

28. mar 2006 20:57

Veri, ne te pa žal nisem dobila. Sam pisano so, od zelenih, plavih, roza, rumenih...... Ti bi tiste, ki jih Sasenka omenja, da jih dobi v avstrijskem metroju, ne? Sm se s sodelavcem zgovarjala in pravi, da v metroju lahko samo na veliko kupuješ, se pravi podjetniki, ki imajo posebno kartico. Ni bil pa za ziher če to še vedno velja?!? LoNa LoNa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti