Marshmallows

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

24. maj 2006 8:13

Tole temo sem nazadnje spremljala marca in od takrat dalje sem v trgovinah večkrat stikala za Marshmallows-i. Dobila sem le tiste nežno pisane rožice. Včeraj pa sem v sosedovem hipermarketu opazila novost: bele čisto majčkene in malo večje Marshmallows-e. Toda, ko sem videla, da so namenjeni za žar (grill), jih nisem kupila, ker nisem imela pojma, kako naj jih uporabim. Danes pa sem prebrala tale predlog od Loni in me zanima, kako to izgleda. Ima mogoče katera kakšen link do slikc. Sem se že ustrašila, da se "surovih" sploh ne je!!!??? Vseeno bom šla ponje, pa makar samo za v kakav. jankica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. maj 2006 8:52

Izgleda kot sendvič - dva piškota, vmes pa marshmellow in rahlo stopljena čokolada. Je zelo enostavno. Paziti moraš samo, da snameš marshmellow s palčke že kar s piškotoma - povlečeš dol. Pri nas to počnemo skoraj na vsakem pikniku, če so otroci zraven. Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. maj 2006 9:29

No, na to, da jih dam med dva piškota sploh nisem pomislila. Dobra ideja...

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

25. maj 2006 21:07

In kdaj v tej igri nastopi čokolada? Igra je, zgleda, napeta do sladkega konca... LP, Stanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. maj 2006 7:18

Čokolado nalomiš na vsaj dva košča skupaj in jo enostavno daš na spodnji piškot, nato daš gor palčko z marshmellowom, pokriješ z drugim piškotom in potegneš palčko ven. Konec čira čare. Loni Makaroni

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

26. maj 2006 13:08

Loni, takrat se šele prav začne! Hvala! LP, Stanka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. maj 2006 21:39

DAnes sem v Intersparu videla Marchmelovs prav za peko. Bele barve in 300g stane nekaj nad 600 sit. frina

syd  

član od: 9.8.2006

sporočila: 33

9. avg 2006 22:53

Da se jaz dodam nekaj k tej temi. Temu (keks, cokolada, marshmellow) se rece S"MORES (I want some more) in je tipicna ameriska sladica. Lahko se naredi tudi v mikrovalovni. Na en keks das malo cokolade da se malo stopi in en marshmellow da se napihne, takoj ko se napihne, vzames ven, polozis drug keks gor in stisnes skupaj. Je zelo dobro, ampak zeeeeloo nasitno in sladko. http://www.kraftfoods.com/images/recipe_images/HONEY_MA syd

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

10. avg 2006 9:08

Joj, jaz pa še vedno ne razumem vsega. Je se lahko na piknikih? Kdaj segreješ čokolado in jo daš na piškot? Kje to segreješ? Potem segreješ še to penco in jo tudi daš na piškot in pokriješ z drugim piškotom in poješ še toplo. Ta varianta z mikrovalovno mi je zelo simpatična. A se lahko je tudi mrzlo, da jih naprej pripraviš? Zame so ti bonboni eni najboljših, nisem pa še zasledila, da obstajajo tudi za žar!? Prijazen dan želim zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti