Fotografije tort pri receptih

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

24. mar 2006 9:09

Torta, ki je na izgled lepa, ni nujno tudi dobra. Moj mož včasih kupuje z očmi (čeprav redno pečem peciva) in velikokrat se nam je zgodilo, da smo tiste lepe rezine vrgli proč. Slika je sicer dobrodošed dodatek odvisen od dobre volje in možnosti avtorja. Mene pri vsem skupaj bolj motijo nepopolni recepti ali količine: kocka kvasa; ena margarina; ...ko pa vemo, da so pakunge z različnimi količinami. Izkušene gospodinje bomo že po količinah sklepale kaj je mišljeno, tiste začečtnice pa so lahko v hudi dilemi. Ko je bila objavljena slika torte Barbi, sem si drznila pripomniti, da je sicer torta izjemno lepa, da pa je v receptu prišlo do napake, pa me je nekdo takoj okaral, da eni znajo torto speči in dekorirati, drugi pa le kritiziramo in v vseh komentarjih sem zasledila samo hvale na račun izgleda torte, nihče pa ni komentiral recepta. Kaj je torej pomembnejše na forumu - recept ali slika? Po mojem mnenju je slika le dodatek, osnovni namen vsega pa je dober in razumljivo napisan recept. lep pozdrav vsem Alenka alenka5

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

24. mar 2006 9:10

Lidka, mislim, da te je rozanec pogruntala. Lepo je da se veseliš svoje prekrasne nove kuhinje, nam pa pusti pesniško svobodo pri ustvarjanju. Recept naj bi služil kot ideja, osnova, ne pa kot matrica. Svojemu okusu naj poskuša vsak sam zadostiti. Strinjam se torej z rimljanko. Jaz se ne spravljam naprimer delat v kuhinji nobenih novotarij, če tisti dan ne čutim navdiha in prave volje. Moje skromno mnenje, pa brez zamere, slika gor ali dol. Lp Dolores

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. mar 2006 9:52

No ja, jaz do sedaj nimam objavljenega ničesar bleščečega... Da bi se videlo... Tisto o kuhinji sem dala samo za primerjavo. Zame je krasno okrašena torta lahko čisto zanič. Sploh pa je lahko lepo okrašen samo biskvit. Tudi tako se lahko jaz naslednjič potrudim, pa vseeno, kaj bo znotraj. Povedati hočem, da včasih ni bistvo, kako strašno lepo smo jo okrasili. Ker izgled še ne pove, kako dobra torta je. Po sliki rezine, je zadeva malenkost jasnejša. Kot vidim, nekateri še vedno ne razumete poante te teme. Zato tudi ne bom več pisala, ker ste nekateri to rzumeli kot napad nase in sedaj nazaj napadate mene. In še enkrat, čestitek tistim, ki imajo poslikano bistvo in vsebino!!! Nekaj jih je... In Dolores, pri tebi je vse: brez zamere... Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 24. mar 2006 10:07:44

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

24. mar 2006 10:12

Ne da bi se zdaj vlekla za Dolores, prav ima, da uporabi besedo "brez zamere". Če jo nebi, bi nakateri že tolkli po njej, da koga napada (in seveda tudi po meni). Nič slabega ni, če kdo napiše svoje mnenje, prav tako se mi zdi, da si tudi ti (Lidka namreč) napisala svojega. Zaradi bedarij se pa ja ne bomo kregali.. ni res? Lep dan vam želim

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. mar 2006 10:43

Ja, se popolnoma strinjam s tabo, Lidka. Čeprav. Včeraj sem skuhala-spekla Milansko torto, sladko -slana torta, en čuden recept, ki se mi je valjal okrog in sem ga ponujala vsem znankam in prijateljem. Torta je bila prav čedna, tako cela, kot razrezana. Prvo rezino sem tudi sama pojedla, moji jedci tudi, ko se je pa zadeva shladila, ni bila niti za OBO (obiske brez občutka). Sem se pač prvič lotila novega recepta, dvomim pa, da se tiste, ki nosijo torte okrog kot darila, lotevajo peke prvič. Pa naj poslikajo torto takrat, ko se jim je oblika najbolj posrečila, drugič pa, ko so jo pripravile za domačo rabo. Dosti uporabljam recepte tega portala, če so slike zraven ali ne, predvsem tiste za sladkarije (upam, da ni reklama, najbolj mi pridejo prav tisti od Tjaš ) nola Sporočilo je spremenil(a) nola dne 24. mar 2006 10:49:53

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. mar 2006 10:46

Moja najljubša, pa tudi najhitreje pripravljena torta izgleda od zunaj prav "nikakva", je pa lep spomin na otroštvo, ko smo morali sladko smetano v naši vaški štacuni vnaprej rezervirati. Se pravi navadna "metka" (ceneni biskvit iz Mohorjeve Kuharice), enkrat prerezana in namazana skombinacijo sadnega pudinga, sadja in smetane. Morda pa jo bom naslednjič slikala. Torej lepo ni vedno tudi dobro in obratno... Loni Makaroni

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

24. mar 2006 11:52

Kar se mene tiče, mi je videz torte pomemben samo toliko časa, dokler je cela, potem se pa osredotočim na OKUS. To je namreč enako pomembna lastnost torte, če ne še bolj. Preveč je tort, ki izgledajo zelo lepo, so pa zanič. Dobra torta je zame tista, ki je sočna, prepojena, ne preveč "putrasta". Take pa po navadi "od znotraj" niso lepe. Pač pa dobre. Danca

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

24. mar 2006 12:20

Se popolnoma strinjam z danco. Meni je pomembno, da je torta od zunaj lepa, od znotraj pa dobra. Mislim, da tako menijo tudi avtorji knjig in revij z recepti, kjer je večina slik takih, na katerih je torta cela (oziroma pri vseh tortah, kar se jih lahko domislim, mi najprej pade na pamet zunanji izgled). Razen seveda, če je recept še posebej želel povdariti izgled notranjosti torte. Tako, da vse pekarice tort, ki pošiljate recepte s slikami tort- ČESTITKE, ker ste prave mojstrice! Ne vem pa, kaj je želela povedati lidka. Sama raje pečem drobno pecivo, in receptu, ki ga pošljem, ponavadi priložim tudi sliko. Ali naj bi poslala sliko celega keksa, potem pa še eno sliko, potem ko sem ugriznila vanj? Se mi zdi, da je to že rahlo kompliciranje. Hvala bogu, da je petek. LP Anja

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

24. mar 2006 12:27

Bom še jaz nekaj pripomnila. Nisem sicer "torto pek" sem pa zelo dober "torto jedec". Ko grem v slašičarno na tortico jih vedno prosim, da mi razstavljeno torto v vitrini obrnejo tako, da vidim kako izgleda "odznotraj" in potem se odločim katero vzamem.! LP K

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

24. mar 2006 12:55

Lidka je hotela povedati to, kar je rekla Karmina in tudi jaz se s tem strinjam. Problem forumov pa je vsekakor v tem, da ne slišiš in ne vidiš človeka osebno in prehitro doživiš besede osebno. Večrat se moramo zavedati tega. lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti