Fotografije tort pri receptih

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

23. mar 2006 17:11

No mene pa to pač ne moti. Če se nekdo potrudi in poslika torto, ne moremo potem od njega še zahtevati naj poslika tudi njeno drobovje. Kdor je tako firbčen, naj torto sam speče in proba ali pa naj jo še naprej kupuje v slaščičarni, kjer se bo lahko predhodno prepričal "kako torta izgleda od znotraj" - kakšna neumna stavčna zveza!! Da ne bo koneckoncev še kdo zahteval sliko ultrazvoka, da bomo lahko videli kako torta izgleda od znotraj - želodca namreč... ivonja Sporočilo je spremenil(a) ivonja dne 23. mar 2006 17:16:23

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. mar 2006 17:27

Dajte no, ženske, kako ste pa kakšno torto spekle do pred nekaj meseci, ko ni bilo nobenih slik. Saj ste ustvarjalke, ne pa le posnemovalke. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 23. mar 2006 17:27:33

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

23. mar 2006 17:49

Jaz sem tudi mnenja, da so nerazrezane torte brezveze priložene k receptu. Ok, ne rečem, če kdo sprašuje za okrasitev, ma ne, ko se govori o sestavi torte. Če jo neseš nekomu za darilo, je pač ne slikaj. Enkrat jo speči za doma, pa jo razreži in slikaj. Kaj pa drugega! Taia

wiskiy  

član od: 23.2.2006

sporočila: 13

23. mar 2006 18:46

Predlagam, da torto, ki ste jo naredili poslikate najprej celo, potem še razrezano na mojo željo pa še pošljite kak košček da ga bomo lahko poskusili da bomo potem imeli boljšo predstavo o celi torti, o izgledu prerezane torte in še njen okus bomo lahko preučili. Lep večer vsem. wiskiy Sporočilo je spremenil(a) wiskiy dne 23. mar 2006 18:49:16

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

23. mar 2006 19:23

Meni je tudi bolj všeč, če je slika torte, ko je ta že narezana. Ali pa kar oboje - cela in še po koščkih . Jaz sem Nutello ravno zato tako poslala. Noja, sicer so pa fotografije kar velika prednost in ena izmed novosti, tako da je fino, če ima čim več receptov sploh sliko zraven. lp Dana

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

23. mar 2006 20:56

Jaz tudi raje izberem recept s sliko, ker si potem jed laže predstavljam. Sem pa mnenja, da je slika pri receptu pač "dodatna ponudba" in ne smemo biti slabe volje, če slika ne pokaže vsega. Pa mislim, da namen te teme ni bil ta, da bi kritizirali tiste, ki so poslali sliko cele torte, ampak bolj kot sugestija, da bi v prihodnje poslali dve sliki - celo torto in rezino. Če je to možno, a ne. Nekaterim je vseeno, se pač mogoče niso spomnili, da bi lahko poslali sliko rezine. V vsakem primeru je lepo videti sliko, če nič drugega, dobim idejo za dekoracijo. Recimo torta Noa. Pa lahko noč vsem!! jasna

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

24. mar 2006 6:38

Lep dan še naprej Dušan

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. mar 2006 8:07

No, drugič bom poslala sliko jote v mojem novem AMC piskru, v moji novi, bleščeči kuhinji, saj je vseeno, kaj je noter. Pisker je lahko tudi prazen... Slike pa obstajajo že od... v knjigah, revijah... Na receptih na tej strani pa se mi ljudje včasih zdijo malce narcisoidni in častihlepni, ko pošljejo lep, gotov izdelek. Ki je pohvale vreden, da ne bo pomote. In potem so pod receptom tri strani Mnenj, kjer je samo hvaljenje, kako lepo izgleda. Oh in ah... Preizkušeno pa le od peščice... Včeraj sem se spomnila na to, ko je Loni poslala svojo mojstrovino direktno na Forum. Krasna ideja. Pa naj tu obiskovalci povejo svoja mnenja o izgledu. In ne, ne nesem razrezane torte nokomu v dar. Mi jo je pa že mimo slikat, ker gor piše za koga in kaj je. Mi ni primerno za objavo. Saj v knjigah tudi ni tort, ki so namenjene tetam, nečakom za neke obletnice. Hotela sem povedati to, da če se nekdo potrudi, da je torto naredil, fotografiral, bi lahko poslikal tudi rezino le te. Morda. Morda nekdo tega niti ne želi. In teme nisem odprla zlonamerno. Niti se ne jezim. Je pa res sugestija, da bi bili poslani recimo dve sliki. Da ne bi bili nekateri prikrajšani za hvalisanje. Takšno je moje mnenje.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

24. mar 2006 8:46

Meni pa je pri vsem tem še najbolj všeč ideja wiskiy, da nam avtor pošlje košček torte še v pokušino, saj, kje pa piše, da, če je torta lepa, je tudi dobra. Lepo torto lahko konec koncev tudi v slaščičarni poslikaš, celo in vsak košček posebej ali pa sliko poskeniraš od bogvekje. Ognjič

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

24. mar 2006 8:52

Lidka, saj nočem biti nesramna, ampak primerjava z tvojim novim, zaprtim piskrom in lepo okrašeno (čeprav nepreprezano) torto je pa prav neumna primerjava. Pač vsakdo rad pokaže tisto kar naredi, da bomo pa zdaj vsi zaradi tega skakali okrog drugih, kdaj bodo načeli torto samo zato, da jo poslikamo kakšna je od znotraj.. malo truda je pa tudi treba. Spečeš, prerežaš in vidiš kakšna je. A je to takšen problem? Če si pisala samo zaradi tega, da se pohvališ z novo posodo in kuhinjo, je pa tudi čisto brez potrebe. Koga pa to zanima? Pa še enkrat- brez zamere prosim! Nikogar nočem žaliti. Lep dan vam želim

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti