Najljubša posoda

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

tema odprta - 23. mar 2006 13:18 | ogledi: 4.507 | odgovori: 42

Hojla!

Verjetno imamo vsi polne omare različne posode, ampak nekatere uporabljamo raje kot druge. Mislim, da ima vsak kakšno svojo najljubšo.

In sem radovedna, kaj pravite... ker bom imela izgovor, da lahko spet kaj fajnega kupim!!

jasna

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

23. mar 2006 13:28

Jasna nič nisi napisala tvoje najljubše posode!? LP gordana

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. mar 2006 13:31

Moja ki bo najljubša ( Zepter), čaka še v škatli, da se selimo v hišo. Trenutno najljubša, ki jo uporabljam je WMF. Ostale so v redu, potem bojo samo še za rezervo...

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

23. mar 2006 13:33

Imam posodo solingen-linia hofman,troslojno dno-sem izredno zadovoljna z njo.Edino pri termostatih na pokrovkah sem ga polomila ker sem jih dala v pomivalni stroj pa so razpadli.Ekonom lonec imam od lagostine in ga ne zamenjam za vse na svetu.Drugo(pekače,plošče....)pa imam 101 firmo.Pač kupim tisto kar mi ustreza. Bernarda

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

23. mar 2006 13:33

Moja najljubša je takšna: malo višja teflonska ponev, s pokrovko, ki pušča paro. Je malo večja, tako da lahko namečem notri veliko zelenjave. Uporabljam jo za zrezke, rižote, najrazličnejšo zelenjavo, pa gobe in še in še. Mislim, da je Tefalova in sem jo kupila enkrat v Merkurju. jasna

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

23. mar 2006 13:40

Definitivno moja dva ekonom piskra (3 in 5L) od Lagostine, sledijo jima črne EMO Eterna posode za tenstan krompir in pohanje. Za ostalo pa imam rostfrei posodo Frabosk. V.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. mar 2006 13:43

Imam inox posodo neke nemške firme, z debelim dnom, in je superca, sicer pa najraje uporabljam teflonske posode od Tefala, kupljen lani ali kdaj v tisti Mercatorjevi akciji. Ker ne smem uporabljati preveč maščob, so mi seveda idealne, nisem pa se mogla navaditi, da bi v posodoah z odebeljenim dnom delala brez maščobe. No, pa vok je zakon, litoželezni. Pekače pa imam z vseh vetrov, podobno kot je rekla že terlikar 1. In ko smo že pri posodi: jaz imam skled, da ne vem kam z njimi, pravi "bolnik" sem nanje, imam jih spravljene po vseh kotih. Prozorne, porcelnaste, keramične. Pa plastične s pokrovi....Pa še skoz in skoz si jih kupujem. Pa kozarci - imam jih že v škatlah po omarah, ker vsi ne grejo v vitrino ali v omaro v kuhinji, za vsakodnevno uporabo. In še kar jih kupujem....Za rdeče vino imam štiri komplete, pa enega s samo štirimi kozarci, torej pet. Za belo ne bi naštevala, pa dva kompleta imam samo za pivo (po 12 kozarcev), da ne omenjam koktajl kozarcev različnih oblik, pa šampanjskih, za različna žganja in likerje...In kadarkoli grem v trgovino, že gledam po novem kompletu vsaj 18 kozarcev.... Na kaj pa v kuhinji "padate" ve? Mamamia mamamia

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

23. mar 2006 13:54

Moj problem so tudi kozarci, pa porcelan. Tudi jaz kar kopičim po omaricah in po novem še v kleti. In ko kaj prinesem iz trgovine že slišim vprašanje hčerke: "A se bo vojna začela?". Problem mi povzročajo "kompleti" iz 3 ali 4 ali 5 kozarcev oz. krožnikov. Težko jih zavržem - "znucajo" pa se tudi ne. Ja problem, ki ni kar tako rešljiv. Pa še nekaj me tare. Mislim kupiti še en hladilnik, ker je ta, ki ga uporabljam, pogosto poln. Pa sem ugotovila, da je v kleti še prostor. Dobro, da me mož drži malo nazaj, sicer bi bankrotirala. LP McNena

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

23. mar 2006 13:54

Najrajši uporabljam Tefal posodo, ki sem jo kupila v mercatorju. Brez nje ne znam kuhat, zato gre z menoj tudi, ko gremo na morje. miia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. mar 2006 13:57

Sklede za solate. Glineni izdelki s slovenskimi motivi... Čaji... Uh, pa kuhalnice, teh imam čez glavo. Pa saj tko al tko ne kupujem več, nimam kam basat.

Ella  

član od: 25.6.2005

sporočila: 60

23. mar 2006 14:47

Prisegam na Tefal, ekonom lonec imam od Fisslerja. Z eno besedo: vredno svojega denarja. Nekaj plastike imam od Tupperwerja (a sem prov napisala?), ostalo pa mešano. Ella Ella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti