Najljubša posoda

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

24. mar 2006 7:29

Jaz mam tudi kup mešane posode (nekaj še celo starih 50 let - podedovano od mami, je pa od Ema Celje). tri posode imam od amc in to leži ponavadi v omari, včerja sem v njej delala rižoto se je vse prijelo kljub veliki količini vode, dobro je samo to, da gre rado stran, pa okusa nima po zažganem. Govejo juho kuham vedno v nvadnem loncu od Emo Celje (tisti , ki je spodaj malo oranžen zgoraj pa rjav.. verjetno vse poznate ali pa se spomnite tega)... Najraje pa uporabljam lonček, tako mu tudi pravim, meri cca 2 dcl, tudi od emo celje, čisto navaden, narisane so ene rožice, v njem kuham mleko (za mojo belo kavo, ali kapucino - instant), in če ga nimam cel dan "razstavljenega" v kuhinji že nekaj pogrešam. Saj vem, to ni lepo , daleč od pridne gospodinje ampak tako je. Ja pa v omari imam nekaj porcelanastih skodelic iz moje mladosti, brez ročajev, oškrabane, ... ampak me na spominjajo na mladost, pa gor so mucki in zajčki in.... skraatka, ko je čistilna je zaradi njih ogenj v strehi. LP smrkolina

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

24. mar 2006 8:38

Zelo + in za kar mi ni bilo škoda dati denarja in se super obnese: VOK - Zepter ostala posoda teflon Tefal stiskalnica za česen WMF (super pere v momivalcu) palični mešalnik Zepter Sporočilo je spremenil(a) stella dne 24. mar 2006 08:39:04

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. mar 2006 8:50

Po nepotrebnem kupujem brez predsodkov keramčne lončke za čaj, zelo rada pa imam tudi posode za rinfuzo, kjer upoštevam ponudbo na trgu. Vsekakor je ta šport po zmerni ceni. Še to, pri nas, na osrednjem Štajerskem, pravimo posodi, zbrani v komplete iz raznih zgodb, poženjeni kompleti. Teh pa res ne maram. Drugače pa ne razbijamo kaj dosti posode, res pa nimamo pomivalnega stroja.Zato pa mora kak komplet v pokoj, beri v kanto za smeti, ker se obrabi barva. Tudi mačku menjavam posode, saj je izbira preveč zanimiva. Ampak to najbrž ne spada pod to vprašanje. frina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. mar 2006 10:41

Moja šalca za belo kofe gre povsod z mano, sicer ne vedno ista, ker jih je nekaj že razpadlo, ampak vzorec je vedno isti. Hvala keramiki iz Liboj, ker ne menjajo programa ravno zelo pogosto. Zdaj imam namreč še kar eno za rezervo na dnu omare. Drugače pa ekonom lonec, Tefalova ponev Ingenio in WMF. Voka pa še nisem našla takega za indukcijo, pa da bi bil bolj majhne sorte. Bo že. Pekačev in ostale krame pa z vseh vetrov, od prastarih, najdenih pri moji babici do ta zadnjih dveh silikonskih pridobitev, si nisem mogla pomagati, ko sta pa bila v Hoferju prav smešno poceni. Loni Makaroni

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

24. mar 2006 19:41

litoželezen vok - iščem kovanega - plus soparniki Drejček

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

25. mar 2006 11:29

Tefalove posode ne zamenjam za nič na svetu, tudi amc je super, imam pa ogromno Tupperwara. Pri nas imamo edini problemz kozarci, skodelicami za kavo in podobnim ne razbijemo čisto nič, jaz pa imam nove kozarce in skodelice že 3 leta nagledane. Zato vse ki pridno razbijate povabljene k meni na kavo in pijačo Rebeka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. mar 2006 15:58

Ko semi naberejo kozarci in skodelice pa krožniki, jih poberem in nesem na Rdeči križ ali poizvem po kakšni družini, ki to potrebuje. Sploh ne veste, kako so nekateri veseli štirih kozarcev in štirih kompletov krožnikov, pa nekaj kavnih ali čajnih skodelic. Sama sem bila na začetku presnečena nad tem, a moj akolegica v službi pozna nekaj družin, ki res potrebujejo vsako reč in jim posoda, ki je mi ne potrebujemo več, še kako veliko pomeni. Mamamia mamamia

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

26. mar 2006 13:41

Mamamia a poznaš koga ,ki rabi skoraj novo šolsko torbo(McNeil -stala je okoli 100 eurov) seveda mu jo poklonim.Je pa bolj za fantke,ker so gor formule. LP Balu balu

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. mar 2006 11:53

Litoželezni vok je No1! definitivno! To ej najboljša posoda, kar sem jih kdaj sporbala! Samo za čiščenje ni tako praktičen, ker je tako velik, sicer je pa super, tudi vse lepo odstopi od nejga, ne moreš zažgat... Potem pridejo na vrsto razne ponve in kozice, te res obožujem! pa lonec za testenine z luknjičastim pokrovom za odcejanje - imaš en kos manj umazane posode, ker ne rabiš cedila. Veri

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

27. mar 2006 12:47

Kaj vse pa pripravljaš v tvojem voku, Veri? In ali ima pokrovko? In menda rešetko, ne. Jaz voka nimam, oz. dobrega ne. Imam nekaj lahkega, brez pokrovke, pa še prime se gor. Me mika tak, kot ga imaš ti. Kje si ga kupila? jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti