Limonina trava

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

tema odprta - 23. mar 2006 11:43 | ogledi: 24.185 | odgovori: 37

VEM DA SE JE O TEM ZE PISALO, A NE NAJDEM CLANKA, ZATO PONOVNO ODPIRAM TO VPRASANJE. mOGOCE KDO VE, KJE LAHKO KUPIM SADIKE LIMONINE TRAVE? ZANIMA ME TUDI, KJE JE NAJVECJA IZBIRA SADIK ZELISC PRI NAS ALI V SOSEDNJI AVSTRIJI. pOSADITI JIH NAMERAVAM V VRTU, PA BI JIH RADA CIMPREJ KUPILA. HVALA V NAPREJ!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. mar 2006 12:08

Veliko sadik imajo v Trajnice Strgar, v Črnučah v Lj., tudi kvalitetne, kar je tzello pomembno In , vsaj zame, vedno veš, za katero sorto gre. http://www.trajnice-strgar.si/ Limonska trava je, ampak šele kasneje (konec aprila, maj,...) naprodaj marsikje, tudi na BTC tržnici,... Kar se tiče mojih izkušenj je pa tako, da si zbirko počasi dopolnjujem, kjer kaj novega opazim, kupim. Ampak najprej mora priti pomlad, da bo mogoče kaj narediti na vrtu. rimljanka

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

23. mar 2006 12:27

Ali je ta limonska trava, katere sadike naj bi prodajali tudi pri nas, ista kot tista, iz katere Tajci kuhajo čaj? Pri njih menda raste kot plevel, okus čaja iz limonske trave pa mi je zelo všeč. Ali kdo ve, kje se pri nas dobi ta čaj? Danca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. mar 2006 12:34

Poznam čaj iz limonine trave, sicer pa se veliko uporablja tudi v različnih jedeh, sploh curryjih in juhah. ne vem pa, kje bi se čaj našel, niti nisem bila pozorna po trgovinah. Imam pa recept, kako čaj iz limonine trve delajo na Zanzibarju (tam sem ga tudi pila). Mamamia mamamia

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

23. mar 2006 15:33

No, tudi recept za pripravo čaja iz limonine trave bo zelo dobrodošel. Nemara pa se najde kdo, ki nam bo povedal, kje se da dobiti čaj. Tudi v Avstriji sem že gledala po trgovinah - neuspešno. Saj res, kako pa je bilo na Zanzibarju? Zadnje čase je večkrat "na tapeti", odkar se pojavljajo "motivacijski" oglasi za mobitelovo nagradno igrico. Jaz sem čaj iz limonine trave pila v tajskih salonih pri nas - oni ga nabavljajo kar na Tajskem. Danca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. mar 2006 16:51

Uh, na Zanzibarju je bilo prekrasno...za ponovit...Mamamia mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. mar 2006 17:36

Dobi se Roiboos z limonsko travo (Cha na Starem trgu v Lj, čajnica na Kersnikovi v Lj....), za čaj iz same limonske trave pa nimam idej, kje bi se ga dobilo. rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. mar 2006 18:24

Evo recepta, z Zanzibarja, čistopreprosto je. Za pol litra čaja je dovolj ena večja limonina trava (ali limonska, kaj vem, kaj je bolj prav), sladkor po okusu in limonin sok. V vodi se zavre limonina trava in pusti po malem vreti pet minut. Lahko tudi dlje - močnejši čaj želimo, dalj časa pustimo vreti in več limonine trave damo v vodo. Ko čaj umaknemo z vročine, ga precedimo in dodamo sladkor ter limonin ali limetin sok. Po drugi inačici pa pripravimo pravi, črni čaj in v njem pet minut pustimo stati večje kose limonine trave. Glede željene arome je enako kot pri čistem čaju iz limonine trave - močnejšo aromo želimo, dalj časa pustimo travo namakat. Sladkamo po okusu, lahko pa tudi v pravi čaj dodamo sok limete ali limone. Mamamia mamamia

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

24. mar 2006 8:48

Pri nas"tajsko" limonino travo uporabljamo poleg čaja tudi v praženemu rižu..(ne vem če je rižota ravno pravi izraz). Spodnji odebeljeni del trave skupaj zlisti potolčem in kar celega dam na olje skupaj z začimbami. Pri nas raste v rastlinjaku poleti, čez zimo pa jo prenesemo v hišo. Sadike se dobijo v tajski trgovini v Celovcu. Če katera rabi naslov ga bom pa izbrskala, nekje vem da ga imam. pipika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. mar 2006 9:20

Pipika, pravimaš, rižota ni pravi izraz ta pečen riž. Že postopek priprave je drugačen - za pražem riž se riž najprej skuha, povsem ohladi (najbolje, da odstoji čez noč) in se potem po obrokih praži v posodi. Rižota pa vemo, kako se dela - na opraženo čebulo damo riž, dodamo kar pač mislimo in zalijemo z vodo. Tudi mi uporabljamo limonino travo za jedi v voku. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti