Limonina trava

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. okt 2007 19:19

No, koko je čisto prijetno žvečit, limoninatrava je pa malce olesenela, tako da....ne vem no, meni sta to dve precej različni zadevi, pa tudi rasteta na precej različnih koncih sveta, če se ne motim... Sicer je pa rimljanka iz faha, pa bo vedela....

Grem malo žvečit, pa poročam

mamamia

CATHERINE  

član od: 29.6.2007

sporočila: 41

16. dec 2009 19:08

Pozdravljeni Že nekaj časa sem opazovala v trgovini Limonsko travo v prahu in nazdanje sem se le odločila, da jo kupim. Vendar imam problem, ker se z njo prvič srečujem a rada preizkušam marsikaj. Zanima me za kaj vse uporabljate sušeno limonsko travo v prahu. Zato lepo prosim vse, da mi priporočate svoje izkušnje. Vsem se iskreno zahvaljujem CATHERINE

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. dec 2009 21:47

Veliko bolj aromatična je sveža ali vložena, sušena ima včasih malo trpek okus. Sicer se uporablja v tajski kulinariki, burmanski in vietnamski ter še kakšni azijski, medtem ko za kitajske jedi niti ne.

 

Dodajaš jo lahko juham (kokosovi s piščančjim mesom na primer), pa k zelenjavnim in mesnim jedem. Včasih se doda na začetku priprave jedi, včasih nekje vmes. Lahko poiščem kak recept pa ti pošljem, takole za začetek, kasneje pa itak sama vidiš, kam ti "sede".

Mamamia

mamamia

CATHERINE  

član od: 29.6.2007

sporočila: 41

17. dec 2009 12:53

Najlepša hvala mamamia, super ste. Zdaj mi je že bolj jasno. Bi pa lepo prosila, če mi pošljete recept. Hvala vnaprej CATHERINE

masazelena  

član od: 4.6.2018

sporočila: 1

4. jun 2018 14:11

Zdravo! Mi uvažamo čaj iz 100% limonske trave (brez dodanih arom in barvil) direktno iz plantaže v Indiji (iz Manipurja).

Vrst limonske trave je kar nekaj, naša je tipa Cymbopogon Citratus, ki ima veliko vitamina A, kalcija in železa. Je pa čudovita tako za topli kot ledeni čaj (s kakšno meto ali koščki sadja). Odlična je tudi pri peki slaščic, za sočne tortne biskvite...:)

 

Lep pozdravček vsem,

Maša

 

masazelena

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

6. jun 2018 6:24

Kakšen okus da biskvitu  - na kaj spominja, to kar mi poznamo v naši domači kuhinji.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti