Čebelji pik

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

tema odprta - 22. mar 2006 17:27 | ogledi: 5.151 | odgovori: 18

Lep pozdrav vsem!!!

Mene pa zanima ali ima kdo recept za čebelji pik - takšen kot ga imajo pri "dobrem sosedu"?

gordana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. mar 2006 18:12

Ne vem, če ni ta,kot je danes med mnenji o receptu. Nisem bila pozorna na sosedove sladice, trenutno prepovedan sad, pa ne gledam. Je pa tak kot v receptu čebelji pik tisto, kar smo v MB že dolga leta poznali kot čebelji pik. Mamamia mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. mar 2006 19:43

Gordana, čebelji pik iz receptov je pravi mabirborski ČEBELNI PIK in je odličen. Sosedovega ne poznam, poznam pa tistega iz Interspara in še ne gostilne. Ni mi všeč, ker ni dober in ne spomnija na mariborskega. Ob tem nja povem, da se mi zdi, da izraz "čebelji pik" pomeni sladico, v kateri je več sestavin, ki pri izdelavi drugih sladic ostanejo na kuhinjskem pultu: malo biskvita, malo kreme, košči sadja iz kompota, pest naribanih orehov. Vse, kot bi nabrale čebele, ki iščejo sladko. Zato mislim, da se čebelji piki v osnovi delajo kot ježki, iz ostankov, kasnje pa se razvijejo v organizirano sladico. Zanimivo, da v sladici ni medu, je pa sladko veselje čebel. Gordani predlagam, da recept iz baze poskusi, poskusi naj tudi sosedovega in naj pove, kakšna je razlika. Zase lahko rečem, da če bi najprej poskusila "industrijski" čebelji pik, tistega mariborskega še povohala ne bi. No, ni res, si lahko mislite, kakšna vrsta je bila zanj, potem ga je že bilo vredno poskusiti. frina

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

23. mar 2006 10:31

Ja, mi nič drugega ne preostane kot da poskusim! Hvala obema in lep dan še naprej!!!! LP gordana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. mar 2006 11:28

Sem pa v eni nemški kuharski knjigi zasledila recept pod imenom čebeljiu pik, ki je nekaj povsem drugega. Tam je osnova iz kvašenega testa, nadev pa s skuto in medom. Hecno, ne? Mamamia mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

23. mar 2006 15:56

ja, pa ne le v nemški! Že nekaj časa berem recepte in razpravo o čebeljem piku, ki ni čisto nič podoben tistemu v našem koncu. V začetku mi tako ni bilo nič jasno. Pri nas je čebelji pik na velikem pekaču pečeno fino kvašeno testo, pred peko polito s prelivom iz medu, sladkorja in na palčke nasekljanih mandeljnov, ko je pa stvar pečena in ohlajena se pa prereže in namaže z vanilijevo kremo . To je edini čebelji pik, ki sem ga poznala do sedaj (in je tudi pregrešno dober!). Tega, o katerem je tukaj govora, pa še nisem poskusila - ampak se mi tudi zdi ena pregrešno dobra zadeva. Le predstavljati si ga ne znam, ker nikjer ni objavljena fotografija - a se bo katera skorajžila še s tem? Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. mar 2006 16:29

Sem si kar oddahnila, Lisa, da je še nekdo zasledil drug čebelji pik. Točno tako, kot si rekla, sem tudi jaz pripravljala čebelji pik. Ampak nam v MB je pod imenom čebelji pik vedno bila znana sladica, o kateri smo debatirali na forumu. Kaj čemo zdaj? Mogoče ga imenovati MB čebelji pik? Mamamia mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. mar 2006 8:54

Mariborski se imenuje: ČEBELNI PIK in ne čebelji pik. frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. mar 2006 9:17

No, pa smo rešili. Štajerci smo ja nekaj posebnega...Hvala, frina. ales klar. Mamamia mamamia

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

25. mar 2006 14:07

Frina, mislim da ne misliva isto sladico, ta ki jo jaz mislim (v "dobrem sosedu") se imenuje prav ČEBELJI PIK, tvoje pa je zgleda spet nekaj drugega (preverjeno v trgovini). LP gordana

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

25. mar 2006 15:10

Lisa ali Mamamia ali lahko zaupata ta recept,ki ga poznata.Mora biti dobro, LP jelcy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti