Potrebujem nasvet - mastni lasje ...

marille22  

član od: 22.1.2006

sporočila: 12

tema odprta - 22. mar 2006 14:42 | ogledi: 3.117 | odgovori: 7

Pozdarvljeni!

Prosila bi vas za nasvet, če mogoče kateri/a ve, kako se znebiti mastnih las. Ta problem me spremlja že kar nekaj let. Mogoče katera ve, za kakšen poseben šampon ali kaj podobnega? Res bi vas lepo prosila za nasvet.

LP MariLLe

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. mar 2006 14:52

V Loccitanu imajo dobre šampone, za različne vrste las. Pomagajo. Niso pa poceni. Pa Vichy ima tudi za mastne lase. Baje dober in tudi pomaga...

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

22. mar 2006 16:29

Sem poizkusila vse sorte. Potem pa sem prii dermatologinji sem dobila informacijo, da poizkusim še krem šampon proti mastnim lasem Argéal iz kolekcije Ducray. V lekarni je cena cca 2.500,00 SIT. Uporabljam ga že 14 dni (po navodilih) in gre na bolje - seveda ne gre čez noč, kajti jaz imam take težave že iz otroštva (pred puberteto). Upam, da sem kaj pomagala. LP McNena

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

22. mar 2006 16:41

McNena, a je ta šampon tudi za mastno lasišče? tejča

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. mar 2006 17:37

Jaz sem uporabljala Freederm, medicinski šampon, v lekarnah ga imajo. In predvsem: ZELO malo šampona, pa nobenih utrjevalcev,.... Zdaj uporabljam kar Dan na dan, skrajno malo. Ker imam kratke lase, si jih perem skoraj vsako jutro, se v pol ure sami posušijo (nič fena torej), frizura je nared. Imam pa zelo (!) slabe izkušnje s šamponom Garnier proti mastnim lasem, šlo je s slabega na zelo zelo slabše. rimljanka

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

22. mar 2006 21:01

Meni pa je moja frizerka rekla ,da si moram lase oprat 2x.Torej prvo šamponiranje in splahnit ter še enkrat postopek ponovit,subrino pa si dam samo na konjice las in nikoli ne na lasišče .Poiskusi meni pomaga ,je pa res ,da se mi lasje niso nikoli pretirano mastili. Lp Balu balu

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

22. mar 2006 21:34

Jaz nisem imela nikoli mastnih las, tako da se je frizerka vedno čudila, ko sem rekla da si tudi po dva tedna nisem umila las... Vedno smo uporabljali šampon navaden - brezov, mislim da je od Ilirje. V navadni palstični steklenički je pakiran. Potem sem se pa začela barvat pa razne druge šapone, je šlo pa drastično na poslabšanje. Bolje je samo , ko se doma operem glavo, da ne dam gor nič, ne subrine, ne gela... skratka, ko pridem z vsem tem od frizerja sem čez 2 dni katastrofa. Sedaj ko to pišem, se sprašujem, kako sem tako neumna, da ne grem nazaj na ta šampon, probala sem Dove, (nisem verjela da je to res, ampak sem od večih slišala) za barvane lase in ne boste verjele imela sem zelo malo sivih las, mogoče 10 % , ampak tudi to je trajalo samo cca dobro leto, potem po starem. Bo treba nazaj na šampon breza. LP smrkolina

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

23. mar 2006 6:30

Ja Tejča, ta ki sem ga navedla je proti mastnim lasem, imajo pa še drugačne - proti suhemu, mastnemu .... prhljaju in podobno. Saj v lekarni lahko zveš še več, le posvetovati sei je treba. LP McNena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti