Nakup oken-od koga?

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

21. mar 2006 13:20

Ha, Ognjič si me prehitela že z odgovorom. mandarinca

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. mar 2006 13:44

Tudi midva kupujeva okna. Upam, da se bova še ta mesec odločila, da izkoristiva sejemski popust. Stvar je taka. Poslala sva ponudbe za predračun ne nekaj firm: Kli Logatec in Inles so odgovorili takoj. O ostalih ni ne duha ne sluha. MOgoče bo ponudba prišla po klasični pošti. Inles je dražji od Kli Logatec, vendar moram reči, da so me na sejmu zares navdušili z izgledom in odnosom do ogledovalcev. Lesena z alu zunanjim delom so dražja za 1/3 približno. Prijatelja sta lani zamenjala okna. Imata jih od Lesko Žiri in sta super zadovoljna. Tudi izgledajo dobro. Vsaj meni. Druga dva znanca jih imata od M Sora Žiri. Tudi vredu. Res ne vem, kaj nama je storiti. Okna so zelo pomembna, zlasti v dobi, ko energija postaja zelo draga. mimika

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. mar 2006 13:50

Nama je arhitekt svetoval lesena/aluminijasta. In so zelo lepa. Sploh, ker so z notranje strani okvirji leseni . Je čisto drugače, kot pri plastičnih. Aluminij z zunanje strani naročiš v katerikoli barvi; skoraj. Midva sva naročila te, ne vem pa, od katere firme so... Danes govorim z arhitektom, pa se pozanimam...

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

21. mar 2006 13:52

mandarinca je napisal/a:
Ja, o vlagi v prostorih po menjavi oken sem že slišala. Tudi to, da se je pojavila plesen po kotih... zaradi odličnega tesnenja oken...
Kaj pa MIK Celje, kjer imajo okna vgrajen prezračevalni sistem?

mandarinca


Jaz pa ne bi rekla, da bi se plesen nabrala zaradi odličnega tesnenja oken, temveč zaradi tega, ker so okna plastična in NE DIHAJO.
Na forumu podsvojostreho.net je bilo veliko govora o lesenih, plastičnih in aluminijastih oknih. Koliko sem jaz razumela, da so najboljša tista okna, ki dihajo.

Mi smo menjali okna leta 1993 - so lesena, delala nam je pa Jelovica (takrat še ni bilo toliko ponudnikov). Prišli so zmerit, ko so okna bila narejena so jih pripeljali... montirali in posesali nekaj žagovine. Elegantna zamenjava oken.

*** Komentar odstranjen na zahtevo podjetja SECOM d.o.o. zaradi žalitve"  ***


Bodite pozorni ali je v ceni vračunana demontaža in odvoz starih oken. To tudi nekaj nanese.

Pozdravček!

renee  

član od: 31.1.2006

sporočila: 13

21. mar 2006 15:16

renee je napisal/a:
Lepo prosim za pomoč!Zanima me, če je kdo nabavil okna od Lesne iz Vuhreda ali od Kli Logatca.Z možem imava od obeh predračun in le 5% razlika v ceni in ne veva kako je z razliko v kakovosti. Ali ima kdo izkušnje? renee
Dodati sem pozabila, da sva se odločila za lesena okna z snemljivimi križi-na magnete- verjetno bo les meranti ali macesen. Macesen je v Lesni še cenejši kot meranti v Kli Logatec, zanima me le razlika v kvaliteti .Hvala vam za do sedanje odgovore. renee

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. mar 2006 16:30

renee, slišala sem, da je v SLO prišla večja količina ruskega macesna in je zato njegova cena padla. Morda je tu razlog, da ni več dražji od merantija. mimika

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

21. mar 2006 17:18

Mi imamo okna KLI Logatec in smo zelo,zelo zadovoljni. kalcicl

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

21. mar 2006 18:55

Veliko odgovorov najdeš tudi na strani www.mojaokna.com . Mi imamo lesena - meranti od M Sora Žiri in so zelo lepa in smo zelo zadovoljni. mojka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

21. mar 2006 19:07

Pa tudi na tem linku se splača pogedati: http://www.kosec-trade.si/ Fante, ki montirajo dobro poznam in so pridni, pa tudi Inlesova okna so zelo kvalitetna. RES PRIPOROČAM! Lep dan vam želim

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

21. mar 2006 20:32

Midva sva naročila okna (sicer resda plastična - imitacija lesa) pri KLI Logatcu in sva izredno zadovoljna. Kvalitetna, hitra dostava in montaža, cena dokaj ugodna. Kar se je nama zdelo najbolj pomembno, je to, da imajo svoje ljudi po celi deželi in so ti takoj na razpolago, če jih potrebuješ za reševanje težav, če nastopijo. Ker sva naročila okna za celo hišo, sva dobila tudi zelo ugodno ponudbo za vrata in zastonj montažo. Lp strukelck

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti