Čokoladna krema

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

tema odprta - 20. mar 2006 11:43 | ogledi: 6.871 | odgovori: 5

Recept za dobre čokoladne krema za na in v torto ?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. mar 2006 13:16

Jaz imam najraje kreme brez masla, čokoladno pa sploh na bazi smetane in jedilne čokolade, kot je že na linku, ki ga je poslala 631141. Ali pa krema za čokolado, katere osnova je čokoladni mousse. GRe pa tako: 450 g čokoladne kuvrture (obliva) stopimo v vodni kopeli. Dve celi jajci in dva rumenjaka stepamo v vodni kopeli in sicer z metlico za sneg, dokler se ne segrejejo, potem z mešalcem stepamo v posodi, ki smo jo vzeli iz kopeli, dokler ni masa penasta in hladna. Posebej stepemo saldko smetano (600 ml) in vmešamo v jajčno maso. Žlico ali dve te mase vmešamo v raztopljeno čokolado in šele ko je ta masa enakomerna, dodamo še preostanek smetane in razmešamo v gladko zmes. Pri tej kremi pa res sline tečejo...sploh, če je nadevana z jagodami ali bananami. Mamamia mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

20. mar 2006 14:02

Tudi jaz imam čokoladno kremo rajši s smetano kot z maslom. Vendar mi je pariška krema (tista, ko zavreš smetano in čokolado in pustiš čez noč v hladilniku, naslednji dan pa stepeš) nekako "premočna", pa še torte delam navadno tisti dan, ko jih potrebujem (tudi ob 5h zjutraj pred službo!). Moja priljubljena čokoladna krema je tale: 1/8 l mleka 100 g sladkorja 1 vaniljev sladkor 20 g (2 zravnani žlici) Gustina, Gusnela ipd. 1 rumenjak 150 g jedilne čokolade 3 listi želatine 1/2 l sladke smetane Želatino namočimo v mrzli vodi. Čokolado zmehčamo nad paro, v pečici ali mikrovalovki. V kozici z debelim dnom z metlico zmešamo mleko, sladkor, vaniljev sladkor, rumenjak in Gustin. Med mešanjem zavremo. V vročo maso damo zmehčano čokolado in namočeno želatino. Nato mešamo v mrzli vodi, da postane krema mlačna, a ne čisto mrzla. Stepemo smetano, z nekaj žlicami stepene smetano kremo zrahljamo, nato rahlo primešamo še preostalo smetano. Biskvit naredim rumen ali čokoladen, odvisno od tega, kako "čokoladen" je naslovnik torte. Rada jo delam za otroke, ti imajo radi, če položim na kremo še koleščke banane. teta torta

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

20. mar 2006 15:12

Pozdravljeni! Jaz imam za čokoladno torto sicer kalorijsko bombo, vendar pa je vredna... Krema: 250 g masla (da je bolj mazavo, ga malo segrejem v mikrovalovni pečici) 120 g sladkorja v prahu 100 g čokolade v prahu 2 rumenjaka Ta količina zadošča za eno plast torte premera 28 cm. Po vrhu in ob strani torto prav tako namažem z enojno količino, da pa ni tako dolgočasna na pogled, jo potresem z grobo mletimi orehi. Saša

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

20. mar 2006 16:12

mojoče če pogledate v bazi receptov torto od Noe- je super preizkušena že velikokrat. Mislim, da jo tudi druge uporabnice kulslo zelo rade naredijo! lp tamara tamara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti