Susenje perila v susilnem stroju

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

tema odprta - 20. mar 2006 10:14 | ogledi: 16.326 | odgovori: 34

Kaksne vrste perila susite vse v susilnem stroju? Eni imajo vec funkcij, npr. za bombaz, MIX za mesano perilo.. potem se so tukaj razlicne stopnje susenja.. ali naj bo cisto posuseno.. ali "za v omaro" itd. Pri mojem je tako, da ce dam "za v omaro" se perilo ni suho! Je se za moje pojme kar prevec vlazno za v omaro...? Kaksne izkusnje imate s susilci? Ali v njim susite tudi svoje fino spodnje perilo, bluzice in podobno? Ali se vam stvari skrcijo? Sama se ga nimam tako dolgo.. Pa me zanima kako je kaj tudi s krcenjem..? Eni pravijo, da se izogibajo npr. susenju kavbojk in podobnega.. ker se stvari pri vsakem susenju malenkost skrcijo..?

LP,

Heike

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

20. mar 2006 10:47

Jaz se sušilcu ne bi odrekla kljub nekaterim slabim lastnostim. Res je da ti perilo malo skrči, prav tako ti »za vsako sušenje »ukrade« nekaj materiala, vendar pozitivni učinek prevlada. V enem dnevu lahko opereš in pošušiš par strojev. Ne uporabljam pa ga za sušenje finih in volnenih stvari. Imam Gorenjev sušilec ki ima samo dva programa, verjetno so novejši tipi sušilcev boljši, čeprav sem prišla do zaključka, da je na koncu bolj enostavno boljše tamara1

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. mar 2006 11:02

Že od nekdaj sušim vse na program za občutljivo perilo. Dolg je nekaj čez 200 minut, odvisno od tega, koliko perila dam notri. Tako se nikoli ni za bati, da bi se kakšna občutljiva cunjica zmuznila notri. Kot vemo, je sušilec eden največjih porabnikov elektrike, zaradi daljšega časa je poraba enaka, ker greje s polovično močjo. S kavbojkami sploh ni problema, prej se skrčijo kakšne bombažne majice, pa ne vse, še do danes nisem pogruntala, katere, ni rečeno, da najcenejše. Vse to pa vzamem v zakup zaradi časa, ki ga prihranim z obešanjem, pobiranjem in težjim likanje. Še poleti raje sušim v sušilcu kot zunaj, edimo kakšna posteljnina se še znajde na štriku. Fino spodnje perilo pa sušim peš, se mi je enkrat en moderček z elastanom čisto uničil. Bluzice pa odvisno od materiala, kakšne svile ne bi dala noter, ostalo pa. LP

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

20. mar 2006 11:54

Pa saj to je 3 ure in 20 minut, pri meni se prej posuši brez porabe elektrike! riba-ribica

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

20. mar 2006 12:14

Imaš Gorenjev sušilc, a ne? Jaz tudi. Imam ga eno leto in ga uporabljam tudi poleti. Mene tudi moti, da perilo na MIX programu ni suho. Sem že klicala na servis, pa ni bilo tam nobenega serviserja, potem pa sem na to pozabila. Pri mojem je perilo suho le, če dam na "bombaž" in "suho za v omaro". Sušim tudi srajce, dam na "oplemeniteno" in pridejo še malo vlažne ven,da jih lahko normalno zlikam. Srajce so ena redkih stvari, ki jih še likam. Kavbojke sušim na MIX, potem pa še 20 minut na časovnem programu na full (nič "nižja temperatura"). So tako fajn mehke Sušim vse, razen modrcev in čipkastega perila. Program za volno je le za rahljanje, tako da pulover raje obesim na štrik. Da se stvari krčijo nisem opazila, mi pa slabo postane, ko vidim kako je filter umazan. Še sploh tisti tam spodaj, ki se čisti na nekaj mesecev. Polno las... bljak. Lp, Asja

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

20. mar 2006 12:29

Jaz se sušilcu nebi odpovedala. Imam Boschovega. Mešano perilo - bombaž dam sušiti na znak za likanje, poberem ga ven in ostalo na omaro oz. mami ima sonček. Volno - na volno in nastavin čas.. Super, ni obešanja itd.. Super, poleg pomivalca ga ne bi nikomur dala oz. če se pokvari hop po novega. stojita en na drugem in imata originalno vmesno poličko, ki pride zelo prav. Sporočilo je spremenil(a) stella dne 20. mar 2006 12:30:25

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

20. mar 2006 13:40

Poleg prihranka časa je prednost tudi v tem, da je perilo kljub temu, da sem popolnoma nehala uporabljati mehčalec, mehko in da na majicah ni sledov vrvi ali ščipalk. Moti me le malo statična elektrika perila, ki ni 100% bombažno. Proti temu pa se borim z Lenorjevimi lističi za sušilec.

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

20. mar 2006 14:37

Sušilec je imeti res super.V njem sušim vse razen volne. Mislim pa, da je tudi pomembno, da je pranli stroj in sušilni stroj od istega proizvajalca. Vsaj tako mi je svetoval prodajalec, tako sem isto časno kupila oba.Vaja pa dela mojstra in na lastnih izkušnjah se največ naučimo. Lili pa hvala za lističe za sušilec, videla sem jih v Ameriki, ko sem pa pri nas vprašala pa so me čudno gledali, me prav zanima kje jih kupi. Pozdrav, antonija antonija8

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. mar 2006 15:14

Riba-ribica, toliko mi izpiše na displeju, nikoli pa še nisem štopala, koliko časa suši v resnici. Če dam na bombaž pa traja polovični čas. Mene to niti ne moti, ker imam največ dve žehti na dan. Koliko časa se suši je odvisno, koliko perila je notri in kako dobro je ožeto. LP

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

20. mar 2006 15:58

antonija8 je napisal/a:
Mislim pa, da je tudi pomembno, da je pranli stroj in sušilni stroj od istega proizvajalca. Vsaj tako mi je svetoval prodajalec, tako sem isto časno kupila oba. antonija8
Sama sicer ne vidim nobene povezave, zakaj bi bilo dobro imeti oba stroja istega proizvajalca. Razumem pa, da je tako svetoval prodajalec....ker še nikjer nisem srečala takšnega, ki bi te poslal v konkurenčno trgovino Drugače, si pa tudi sama ne znam predstavljati življenja brez sušilca. Koliko časa in dela prihrani. Pri nas sušimo vse, ne glede na material....iz pralnega stroja roma direkt v sušilnega-vse, brez izjeme! maychi

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. mar 2006 16:49

Še eno vpr. na to temo? Ali lahko v sušilcu sušim hkrati različne barve perila? Meni se zdi da ne, ampak če bi pa šlo, bi bilo pa fajn, pa rajši vprašam tu... Katera probala, se obarva? Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti