Susenje perila v susilnem stroju

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

31. avg 2012 17:27

Ali lahko v sušilci sušim odeje, vzglavnike, okrasne blazine? Tega imamo kar ogromno, sušenje na stojalo pa tako dolgo traja...

ursyy

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

31. avg 2012 17:41

Imaš označeno načeloma na vseh stvareh, če lahko, sicer je pa odvisno od sušilnega stroja... Pa tudi od vrtljajev pralnega-centrifuge.

Jaz sušim praktično vse. Tudi plišaste igrače s plastičnimi kroglicami in podobno. Dam pa na program za sintetiko in še to na znižano temperaturo in sem vedno nekje v bližini, če bi se začelo kaj žgati. Piše namreč v navodilih, da se lahko kaj takega zgodi, ampak vztrajam   zaenkrat uspešno že skoraj 10 let... Posušim do rahlo vlažnega, potem pa na zraku čez noč.

Odeje pa itak- operem, posušim (kar na programu za bombaž, najbolj vročem, ampak na odejah mi piše, da lahko) in isti dan spet uporabim. Predvsem je bilo aktualno pri polulanih posteljah naših malčkov

čoko

ilja1978  

član od: 24.11.2016

sporočila: 1

24. nov 2016 10:40

Vsak po svoje. Včasih, če imam veliko perila, ali potrebujem posušiti naprimer puhovko, grem v samopostrežno pralnico. Večkrat hitreje. Čas sušenja je 10 minut! Ampak za puhovke potrebujem 2-3 krat posušiti, če vseeno večkrat hitreje kot doma.

ilja1978

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

24. nov 2016 11:40

Ilja 1978, dobrodošla nova članica.

Jaz puhovko sušim v sušilnemu stroju tako, da dam vanj še  4 teniške žogice in puh lepo razporedi in puhovka je kot nova. Je sicer precej glasno, ampak effekt je.

Sicer imam precej nov sušilni stroj s toplotno črpalko in avtomatskím čiščenjem kondenzatorja in sedaj pozimi v njem sušim posteljnino, sploh pa brisače, ker so potem zelo mehke. Ne sušim pa oblačil na katerih piše, da niso za sušilni stroj - sploh potiskana oblačila, ker potisk popoka. Idealen stroj je tudi za nogavice in spodnje perilo, saj odpade veliko dela z obešanjem. Na sploh pa sem prebrala, da je sušenje zunaj spomladi, ko je veliko cvetnega prahu neprimerno za alergike.

Pišete, da se začne žgati, potrjujem, da je možno, pri prejšnjemu se je zgodilo, da se je okvarila elektronika in se ni ustavil program in se je stroj začel močno pregrevati. K sreči sem ob sušenju vedno doma. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi
Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 24.nov 2016 11:48

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti