Čokoladna glazura

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

20. mar 2006 12:30

Mamamia ali sem prav razumela 3,6dl sladkorja ,to se mi zdi kar veliko.Konec tedna bom pekla več peciva,kar nekaj jih je z čokoladno glazuro ,pa bi naredila po tvojem receptu.Najprej ga ohlajaš pa šele potem preliješ ali takoj ,pa se na pecivu dalj časa ohlaja.Hvala. LP jelcy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. mar 2006 13:09

Najprej preliv malo ohlajaš, a ne dlje kot dve minuti, največ tri. Vmes seveda večkrat premešaš, potem pa zliješ čez pecivo. Pa še to: manjša količina je 2,4 dl sladkorja, 1,2 dl vode in 110 g čokolade. Preliv je OK tudi brez gospodinjskega termometra, treba je samo pazit, da ogenj ni premočan in neprestano je treba mešat. Jaz sem glazuro z ognja odstavila morda minutko za tistim, ko je bila čokolada povsem raztopljena, in se mi je lepo razlila. Okus pa ima na torti oziroma pecivu tak, kot da bi zagrizel v čokolado. Prej sem tudi jaz delala glazure s taljenjem čokolade na pari in z dodatkom malo olja (najraje pa kokosove maščobe) in nič ne rečem, vse so bile ok. AMpak tale saherjeva pa mi pride kot češnja na smetano... Mamamia mamamia

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

20. mar 2006 14:55

Mamamia, tale čokoladni preliv pa tudi mene zanima. Koliko pa pride te robe? A za eno torto ali več? Pozdrav, antonija antonija8

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

20. mar 2006 15:01

No zdaj pa prosim še meni povejte,kaj delam narobe.Večkrat spečem jafa pecivo iz baze,prelijem ga s pudingom-pomarančni žele in čokoladno glazuro.Tu je pa konec veselja imam pecivo v dveh delih; biskvit z želejem in čokolado,nikakor mi ne uspe,da bi ostalo vse v enem kosu. Kje ga biksam? jesen

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. mar 2006 16:53

Jaz pa dam 100 g jedilne čokolade (katere koli) in 100 g margarine. Počasi tajam na vodni kopeli in prelijem. Vedno rata, lepo se reže. Vsi pohvalijo. Ne biskvit ampak čokolado! Atina

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

20. mar 2006 17:52

Mamamia hvala za nasvet.Sigurno ga naredim in ti poročam.čao. jelcy

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

20. mar 2006 19:15

pozdravljeni! Sama pa čokolado topim kar v mikrovalovki! sam se naučila pri mojstru Goljatu! Samo jo je treba vsakih 15-20 sekund obvezno premešati, če ne se na sredini zažge. Ko je stopljena dodam še malo olja- npr. na 100g 3 žlice in to je to! Nikoli pa ne dajem margarine ali česarkoli, kar vsebuje vodo, ker se potem na oblivu nabira kondenz- tako me je naučil g. Goljat! poizkusite, je hitro in enostavno! lep pozdrav vsem tamara

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

20. mar 2006 19:58

Jaz pa naredim čoko.preliv po tem receptu : 14 dag margarine razstopim in dodam 20 dag čokolade v prahu balu

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

20. mar 2006 20:22

sajovict hvala za tvoj nasvet glede glazure in margarine. Jaz sem parkrat naredila glazuro z margarino in se je potem kondenz delal na čokoladi. Prav grozno je zgledalo. Jaz pa seveda nisem vedela kaj delam narobe. Od sedaj naprej nikoli več margarine!!!! Marjetica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. mar 2006 20:58

antonija8 je napisal/a:
Mamamia, tale čokoladni preliv pa tudi mene zanima. Koliko pa pride te robe? A za eno torto ali več? Pozdrav, antonija antonija8
Iz opisane količine pride dovolj glazure za torto s premerom 26 cm in obod. Glazure je kar lepo debela plast. Po moje je to dovolj glazure tudi za tisti pekač v velikosti ibočajne pečice. Kar je napisala sajovic pa je zame pojasnilo, zakaj mi nikdar ni uspelo v mikrovalovki pripravit spodobne glazure. Vmes nisem mešala, pa je bila na sredi zažgana. Ampak ne glede na to, jaz rada mešam čokolado z leseno kuhalnico... Za maragrino sem pa vedela, da ne sme v glazuro, sploh če se da sladica v hladilnik. Saj je podobno pri nekaterih kremah in pecivih, če namesta masla uporabimo margarino, sploh pri tistih,ko je pomembna količina tekočine. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti