Sestavine za kislo pekočo kitajsko juho - kje lahko dobim vse?

mg  

član od: 19.3.2006

sporočila: 1

tema odprta - 19. mar 2006 15:40 | ogledi: 4.116 | odgovori: 4

Zanima me predvsem to, kje bi lahko dobil vse sestavine za kislo pekočo juho. Ali obstaja kakšna posebna trgovina s kitajskimi živili? (predvsem je problem z raznimi vrstami gob in bambusovimi vršički itd..) Hvala že vnaprej za odgovore.

mg

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. mar 2006 20:51

mg, nov(a), dobrodošel, glede vprašanja: vsak merkator in špar, verjetno tudi tuš. ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. mar 2006 8:59

mg, vse sestavine dobiš na policah s pripomočki za kitajsko ali sploh vzhodnjaške kuhinje. Torej: Tuš, mercator, Spar in Interspar, v MB tudi cash&carry na TRžaški. Bambusove vršičke dobiš v konzervah, sojine kalčke tudi, a tudi sveže, sojine omake je kolikor hočeš, gobe so v vrečkah, sušene (take prozorne vrečke, z modrim robom). Skratka, ni ovir....Mamamia mamamia

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

20. mar 2006 9:57

Mamamia imaš mogoče recept? Se priporočam. Lep pozdrav! Romanad

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. mar 2006 11:26

Imam recept za kislo-pekočo juho, včeraj pa sem na forum poslala recept za eno podobno juho (pa še jedli smo jo včeraj doma), tako da dokler ne napišem tistega, morda to pride prav. Našla sem nekaj, kar bi lahko bilo v pmoč, tudi mi to juho velikokrat delamo. Potrebujemo: 100 g kuhane šunke, narezane na kockice, dve žlici sezamovega olja, en čili, ena čebula, sesekljana, en korenček, koščeke gomolja zelene, po ena rdeč ain zelena paprika, 50 g kitajskih drevesnih gob (v vrečkah se dobijo v Mercatorju, Tušu, Sparu...), 100 g bambusovih vršičkov, tri žlice kisa, dve žlici sojine omake, štiri dl mesne juhe, dve žlici jedilnega škorba, sol, poper, po želji čilijevo olje. Vso zelenjavo razrežemo na drobne kockice, gobe pred tem za deset minut namočimo. V ponvi razgrejemo sezamovo oje in najprej prepražimo očiščen in sesekljan čili, potem dodamo šunko, zrezano zelenjavo (razen bambusovih vršičkov) in namočene gobe ter prepražimo. Potem dodamo še bambusove vršičke, še malo mešamo in dodamo kis, sojino omako ter mesno juho in pustimo, da zavre, potem pustimo, da po malem vre pet minut. Jedilni škrob zmešamo z malo vode in zamešamo v juho, da jo malo zgostimo. Začinimo po potrebi s soljo in poprom ter čilijevim oljem. Zraven dodamo na mizo sojino omako, da si lahko vsak juho še dodatno začini. Juho lahko pripravimo tudi s piščančjo jušno osnovo. Perutnino skuhamo v vodi, potem meso narežemo na majhne koške in ga uporabimo namesto šunke, odcejeno tekočino pa kot jušno osnovo. Po želji lahko v juho dodamo še prozorne (steklene) rezance. Te samo prelijemo z vrelo vodo, pustimo tri minute in odcedimo - pripravljeni so kot dodatek za juho. Vse sestavine se dobijo pri nas. Bambusovi vršički v konzervi, sojina omaka v steklenicah, čili olje in sezamovo olje sta prav tako na razpolago v vseh malo večjih Tuših, Mercatorjih in Intersparih, enako stekleni rezanci (so take tabki, prosojni, a ne belkasti pač pa čisto rpozorni; tiusti beli so riževi in se pripravljajo malo drugače). Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti