Mesni kaneloni

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

tema odprta - 19. mar 2006 9:11 | ogledi: 6.375 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Izgubila sem recept s škatle s kaneloni in vas prosim, če mi ga kdo lahko posreduje (ali seveda kakšnega drugega). Gre za kanelone iz testenin, ne iz palačink.

Hvala in LP

Anja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. mar 2006 9:53

Na olivnem olju prepražiš sesekljano čebulo, malo soliš in popraš, dodaš mleto meso in pražiš, da postane rjavo. Dodaš še strt česen, sesekljan zelen peteršilj, paradižnikovo mezgo ali kečap ali kaj pač uporabljaš, lahko tudi malo vina. Malo duši, masa naj bo gostljata. Po želji lahko dodaš mesu tudi sir (ricoto). Nekateri dodajajo tudi gobe. Napolniš tulce. Pripraviš bešamelno omako in najprej vliješ v pekač omako, da je dno pokrito, potem daš plast kanelonov, preliješ z bešamelom, in tako dokler vsega ne porabiš. Na vrhu naj bo bešamel. Potreseš s kosmiči masla in zapečeš v pečici. Mamamia mamamia

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

19. mar 2006 10:46

Jaz delam podobno kot Mamamia, le da namesto bešamela uporabim paradižnikovo omako (ne preveč gosto). LP, Vesna

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

19. mar 2006 14:34

mamamia, Vesna, hvala! Narejeno malo po recepturi mamamie in malo po moje, izpadlo very good. LP Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti