makov biskvit - kulinarika.net

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila:875

tema odprta - 16. mar 2006 17:56 | ogledi: 4.017 | odgovori: 5

V eni oddaji na TV Slovenija, so pekli makov biskvit brez moke. Sem bila prepozna in ga nisem zapisala.

Sestavine če se dobro spomnim: 3 jajca (rumenjak beljak posebaj), naribano jabolko, ožeta limona, mak, pecilni iprašek in vanilji sladkor. Ostalega se pa ne spomnim , si je mogoče kdo zapisal?

Suzi

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

16. mar 2006 19:56

Kaj je mogoče katera gledala oddajo,kjer so pekli gibanico in so v skuto dali belo žemljo? Prosim za recept. Hvala Balu balu

teta Fani 58  

član od: 19.1.2006

sporočila: 15

16. mar 2006 21:02

jaz sem to gledala v oddaji SOŽITJA.Me je pritegnilo in sem si v ponovitvi v torek zapisala, gre takole: SESTAVINE: 3 jajca 70g mletega sladkorja,sok 1 limone,ščepec cimeta,1 jabolko,140 g masla ali margarine,1/2 dcl. ruma, 1 zavitek pecilnega praška,180 g maka, 70 g nasekljanih mandeljnov --------------------------------------------------------------------------------------------- PRIPRAVA: ločimo jajca, posebej stepemo beljake s ščepcem soli v trd sneg, posebej pa rumenjake .Stepenim rumenjakom dodamo mleti sladkor,vanilij sladkor, rum, stopljeno margarino,naribano jabolko,skupaj premešamo,dodamo mak, na koncu še mandeljne, poćasi rahlo umešamo še stepeni sneg iz beljakov.Zmes vljijemo v primeren pekač in pečemo pri 190 st/ 20 minut.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 875

20. mar 2006 17:11

Super ste punce, grem pečt. Suzi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
MOJ vrteta
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti