Makov biskvit

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

tema odprta - 16. mar 2006 17:56 | ogledi: 4.339 | odgovori: 5

V eni oddaji na TV Slovenija, so pekli makov biskvit brez moke. Sem bila prepozna in ga nisem zapisala.

Sestavine če se dobro spomnim: 3 jajca (rumenjak beljak posebaj), naribano jabolko, ožeta limona, mak, pecilni iprašek in vanilji sladkor. Ostalega se pa ne spomnim , si je mogoče kdo zapisal?

Suzi

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

16. mar 2006 19:56

Kaj je mogoče katera gledala oddajo,kjer so pekli gibanico in so v skuto dali belo žemljo? Prosim za recept. Hvala Balu balu

teta Fani 58  

član od: 19.1.2006

sporočila: 15

16. mar 2006 21:02

jaz sem to gledala v oddaji SOŽITJA.Me je pritegnilo in sem si v ponovitvi v torek zapisala, gre takole: SESTAVINE: 3 jajca 70g mletega sladkorja,sok 1 limone,ščepec cimeta,1 jabolko,140 g masla ali margarine,1/2 dcl. ruma, 1 zavitek pecilnega praška,180 g maka, 70 g nasekljanih mandeljnov --------------------------------------------------------------------------------------------- PRIPRAVA: ločimo jajca, posebej stepemo beljake s ščepcem soli v trd sneg, posebej pa rumenjake .Stepenim rumenjakom dodamo mleti sladkor,vanilij sladkor, rum, stopljeno margarino,naribano jabolko,skupaj premešamo,dodamo mak, na koncu še mandeljne, poćasi rahlo umešamo še stepeni sneg iz beljakov.Zmes vljijemo v primeren pekač in pečemo pri 190 st/ 20 minut.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

20. mar 2006 17:11

Super ste punce, grem pečt. Suzi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti