Pariška krema

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. maj 2009 11:04

Cellnet, če sem prav prebrala, si napisal količine za dva diska....ho sbagliato o no? Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. maj 2009 11:40

Dajmo, Cellnet, Vendelina in Stana - na delo! Se mi zdi, da bi bila tale vaša skupna kombinacija "ubijalska". Jagode počasi že zorijo in ... ja, sline se cedijo ... hočemo sliiiiiiiiiiiiikco tele torte!

Mojca

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

15. maj 2009 8:47

nat75 je napisal/a:
kakšna bi bila pa pariška krema z belo čokolado. Je kdo delal? Kaj je bolje: pariška krema ali stepena smetana s stopljeno čokolado (na l smetane 20 dag čokolade)? Hvala. nat75
Nat75, jaz sem delala po istem postopku tudi z belo čokolado. Ko sem naslednji dan vzela smetano iz hladilnika je bila bela čokolada strjena na vrhu (kot maščoba na juhi). In potem nisem vedela kaj narediti. Pustila sem na sobni temperaturi kar nekaj ur. Pa ni nič pomagalo. Potem pa sem jo poskusila malo pogreti. In ker tudi to ni zmehčalo "klobuka" sem enostavno vzela v roke mikser in začela miksati. Najprej so bili med smetano kar koščki bele čokolade. Pa sem rekla, če tko ostane, tudi prav. No potem pa se je le krema poenotila in nastala je božanska rahla bela čokoladna krema. Še jo bom delala! Čokolada pa je bila navadna bela Milka kruhy

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

15. maj 2009 9:48

@vendelina 4 tanke diske (cca 1 cm), med penasto kremo jih skoraj ne opaziš, in ko ješ,se testo kar topi v ustih... sicer pa saj ima same take sestavine ;) @kruhy milkina bela čokolada je strašno slaba za kuharske podvige. sumim,da je premalo kakavovega masla ter preveč mleka v prahu in sladkorja... zadnjič sem delal "pariško kremo" in se tudi po enem dnevu v hladilniku ni strdila, na koncu sem jo mral stepat, kar je sicer uspelo, vendar ni bil namen... stopi pa se milkina bela zelo čudno in moraš bit skrajno previden... že če jo ješ samo je (pre)trda in (pre)sladka, skoraj voščena. jaz si takoj, ko pidem čez mejo kupim nekaj tablic bele lindtove, ki je res dobra bela čokolada. tudi bela v rustiki je dobra, vendar malo predraga, za slaščičarske podvige za moj okus. @mamamia koncept je že dober, vendar bi pri izvedbi šepalo... pri lučki, kot se je spomnem (je nisem imel blizu ust že vsaj 20 let) je bila čokolada strašno tanka, pa še taka je pokala, če si zagrizel vanjo. če se spomnem na kakšnem bolj dekadentnem sladoledu, ki ima kakšen milimeter debelo plast čokolade tudi poka, pa je enakomerno debelo... vendar način kako dobiti res tanek sloj na jagode mi ne uspe vizualizirat... mogoče bi se dalo, tako, da vsako pomočiš v čokolado, vednar potem odpade mariniranje... mogoče bi za teksturo bila vmes plast nestepene "pariške kreme" s koščki čokolade ala straciatella ali pa kaj v smislu tega recepta http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5356 @mamaF jutri imam zabavo, mogoče res poskusim, kaj v tem smislu... cellnet

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. maj 2009 10:01

Pa saj meni je štos v tem, da tanka plast čokolade poka, če pa ni enakomerno nanešena me pa tudi ne moti. Mamamia mamamia

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

15. maj 2009 10:16

@mamamia, ja, ampak če je predebela, se je enostavno ne da odrezati prez pritiska, in potem spodaj vse pade ven ko režeš... skratka mess. cellnet ps. saj razumem v čem je štos... (je bil zelo dobro upodobljen v reklami za sladoled) in vendelinin koncept ;) dalo bi se edino na način, da pripraviš disk cca. 1 mm debel prej in ga daš vmes in če režeš s toplim nožem, bi najbrž šlo brez tega, da bi končal s sladico, ki bi bila podobna gardmadi ne pa rezini torte. mogoče tak disk lahko segreješ z brenerjem in se celo stopi po obliki jagod in je enakomerno debel samo 1 mm... no mogoče gre, samo postane zapleteno! ;) Sporočilo je spremenil(a) cellnet dne 15. 2009 10:25

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. maj 2009 12:37

Okej, bom testirala peko diska, in polivanje jagod s čokolado ta vikend in do naslednjega vikenda, ko bomo imeli plemensko fešto, bom že odpravila vse napake.... Se javim. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. maj 2009 13:56

Jaz sem pa poenostavila in sem naredila jogurtno kremo z jagodami in krem fixom...Kaj bomo komplicirali, za čokojagode je še čas, sinoči se mi res ni dalo ukvarjat z malenkostmi. Je bilo že rezanja jagod dovolj, kdo bi se s čokolado matral. Sem raje eno lučko pojedla. Dear Vendy jr., da boš odpravila napake sploh ne dvomim ... mamamia mamamia

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

15. maj 2009 20:51

@vendelina javi se. jaz bom tudi jutri eksperimetiral. :) cellnet

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. maj 2009 20:06

Cellnet, daj mi en teden časa. Do sedaj sem pokvarila samo en disk in dokler ne kiksnem vsaj trikrat je kot da ne pečem.... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti