Pariška krema

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. okt 2013 20:54

Jaz brez problema stepem nekaj, kar je vkombinaciji 1 dl sladke smetane in 100 gr čokolade. Kadarkoli.

Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. okt 2013 22:30

Wawwww nisi ti kar tako

mojca_p  

član od: 13.10.2013

sporočila: 12

16. okt 2013 14:20

Ne ni bila mazava, bla je malce bolj strjena, take ne bi mogla stepat nikoli - res mi ni jasno ... mogoče je bla kriva tudi čokolada? Uporabila sem europinovo... meni se razmerje zdi čisto ok, če v včeini receptov piše 5dl smetane 500g čokolade....

mojca_p

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. okt 2013 14:59

Mojca, v bistvu ne razumem zakaj je nisi mogla stepat. Napisala si, da si poskusila stepsti še mlačno in ni bilo učinka, potem, ko si jo ohladila, pa je bila trda. Pa si to trdo poskusila stepat? Jaz sem enkrat naredila precej gosto, pa se je med stepanjem malo utekočinila (verjetno zaradi toplote) in tudi stepla. Logično pa je, da ne naraste toliko, kot če bi stepala samo smetano, saj je zaradi čokolade težja. A je bilo tako trdo, da se tudi metlice od mešalca niso obračale ali kaj? Ne razumem...



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 16.okt 2013 15:02

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. okt 2013 22:21

Por Dios, tisto kao trdo kremo malo razmešaš z žlico/kuhalnico in potem v tisto poženeš mešalec in se zadeva lepo zmeša. Pa ni to neka raketna znanost.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. okt 2013 23:33

Vendelina jr. je napisal/a:

Por Dios, tisto kao trdo kremo malo razmešaš z žlico/kuhalnico in potem v tisto poženeš mešalec in se zadeva lepo zmeša. Pa ni to neka raketna znanost.



Vendelina jr.

 

Točno tak;, meni se včasih tudi tako strdi kema, pa jomalo razmešam in se potem lepo stepe.

mamamia

missfreya  

član od: 4.1.2011

sporočila: 23

4. feb 2015 19:31

Živjo! Rada bi naredila nekaj podobnega taki torti  http://bobbleheadbaby.com/wp-content/uploads/2013/01/Gi

za sinov prvi rojstni dan. Nabruizgala po vrhu bi jo s pariško kremo, vendar bi rada uporabila tudi noisete milko. Bi to šlo? 200g noisete 3dl smetane. Bi bila to dobra krema, dovolj čvrsta za okraševanje in predvsem, če bi je bilo dovolj za svoj namen? Ali naj dodam še nekaj temne čokolade? Tudi zaradi barve, da bo bolj temna...?

Hvala ;)

 

missfreya

missfreya  

član od: 4.1.2011

sporočila: 23

4. feb 2015 19:33

Aja še to, če bi bilo ok, da bi obrazek od opice naredila iz marcipana, da bi zvaljala in ga izrezala n samo položila na torto, okrog pa nabrizgala pariško? Hvala za odgovore. Nisem tako zelo vešča z okkraševanjem tort, pa vendarle gre za PRVI rojstni dan, zelo pomemben dogodek :D

missfreya

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. feb 2015 19:43

Tudi jaz nisem preveč vešča okraševanja tort, ampak enkrat sem naredila tako našpricanega medvedka. Uporabila sem kar pariško kremo. Praviš, da nisi spretna, potem ne kompliciraj preveč. Že čisto navadna pariška krema bo OK. Meni je to bolj simpatično za rojstne dneve res majhnih otrok.

Za torto s tičina maso bi jaz kupila čokoladno ticina maso in oblekla celo torto vanjo. Za obraz bi iz bele ticina mase izrezala onraz in potem iz rjave še oči in usta. To je zelo enostavno, samo pazi na proporcije. Lani sem na tak način delala dosti bolj komolicirano obliko torte, Mini Mouse. Po tem, ko sem naredila ravno dovolj veliko šablono za obraz mi je šlo delo zelo hitro od rok. :)

 

Drugače se mi zdi, da je za majhne rokice, ki bi rade posegale v torto, kremasta bolj primerna.  

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04. 2015 19:46

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. feb 2015 21:48

Saj, prvi rojstni dan je še itak bolj za starše in sorodnike ter prijatelje, malček ima od tega še bolj malo. Je pa res, da je potem lepo slikice gledat, kako je bilo, sploh če prstke v kremo namoči in potem še malo čez lička potegne. 

Tako da, missfreya, lepo s pariško kremo okrasi torto, iz marcipana okrasek po Vanjinem načrtu naredi, pa bo vse okej. 

Lepo praznovanje želim.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti