Pariška krema

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. okt 2013 19:00

Vedno jo dam čez noč v hladilnik in naslednji dan stepem.

JJ

mojca_p  

član od: 13.10.2013

sporočila: 12

13. okt 2013 19:51

Hm, ... pol mi pa ni jasno zakaj se je men strdila, ... a mogoče zarad stepanja?

mojca_p

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

13. okt 2013 20:02

Jaz si čas hlajenja skrajšam. Čokolado raztopim v vroči smetani,  odstavim s štedilnika, pustim par minut da se ohladi, nato pa v zamrzovalnik za eno uro. Ja, zmes mora biti pred stepanjem zelo hladna.

Johanna

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

14. okt 2013 7:32

mojca_p: mogoče si dala preveč čokolade v smetano, ali si pa predolgo kuhala. Dovolj je toliko, da se čokolada stopi. Mislim tudi, da smetana ne sme zavreti.

Jaz delam kremo za čokoladno torto tako, da je krema po ohlajanju trda: smetano segrejem, dodam čokolado in kuham in mešam dolgo časa (ne le toliko, da se čokolada stopi). Kuham na manjšem ognju, da ne vre. Ohladim in čez noč pustim v hladilniku. naslednji dan je taka fina gosta trda krema, ki se ravno prav zmehča ko jo premešaš, da jo namažeš po torti.
Nam je taka krema veliko boljša kot pariška, je pa res da režemo kose torte zelo na tanko, saj je zelo nasitna.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. okt 2013 8:44

Ja, to je ganache, ji ga tudi jaz imam zelooo rada. Kot debel nadev za torto je meni pretezek In majhnega volumna. 

ce hocem stepeno cokoladno kremo vedno najprej stepen smetano in nato vanjo vmesam mlacno stopljeno cokolado. Vendar mi je mesanica 1:1:1 smetana:mascarpone:cokolada najljubsa

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

14. okt 2013 9:18

U, a še tako fino ime ima Super. Sem mislila, da je le "neuspela" masa za pariško kremo Super, da kaj novega izvem!  Mora biti biskvit tudi bolj konkreten, da prenese tako težko kremo in ne smeš ga predebelo namazat pa je - no sicer je odvisno od tega kako si čokoladen - moj ga kar z žlico iz sklede krade, če ga ne vidim

 

Tole z mascarponejem bi pa bilo za sprobati! Najprej stepeš smetano, dodaš mascarpone in nato čokolado? Dodaš kaj sladkorja ali je sama čokolada dovolj sladka?

 

mojca_p  

član od: 13.10.2013

sporočila: 12

14. okt 2013 10:28

Jaz sem dala 2dl smetane in 200g čokolade ... zavrela toliko, da so se mali mehurčki naredili, dodala čokolado in mešala dokler se ni stopila čokolada ... je pa res, da ko sem jo dala na stran se mi je zdelo kot da se je maščoba ločila. Po vrhu so se videli mali mehurčki in kapljice maščobe - to pomeni da je predolgo vrela? Se taka ne bi stepla niti če bi počivala v hladilniku. Je pa res, da je bila tudi trdna zelo okusna :) amapk ne tako mazava.

mojca_p

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. okt 2013 17:28

mojca_p je napisal/a:

Jaz sem dala 2dl smetane in 200g čokolade ...

mojca_p

 Potem pa ni čudno, da je bila trda; ampak dobre čokolade ni nikoli preveč

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. okt 2013 20:39

k tej bi lahko primesala se kaksne dva deci stepene smetane in bi blo super. ti je prisla mazava kot nutela npr?



Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 17.okt 2013 00:21

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti