Pariška krema

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

tema odprta - 16. mar 2006 7:48 | ogledi: 55.509 | odgovori: 153

Sladko smetano segrejamo in v njej raztipimo jedilno čokolado . Potem to ohladimo.

Ne vem kaj delam narobe, da se mi potem krema , ko jo stepam sesiri.

Prosim za vaša cenjena mnenja.

martina

Temo je spremenil(a) megi dne 16. mar 2006 07:55:47

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

16. mar 2006 8:07

Jaz pustim, da je celo noč v hladilniku in stepam naslednji dan. Uporabljam pa navadno živalsko smetano. Marjetica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. mar 2006 9:17

Hm, nisem še imela te smole, pa delam to kremo velikokrat. Sicer pazim, da smetana nikdar ne zavre, a ne vem, ali to kaj vpliva ali ne. Če se ne motim, so nekatere članice foruma poročale, da pustijo smetano tudi zavreti, pa da ni nič narobe. Kremo vedno pustim čez noč v hladilniku, s stepanjem pa začnem z najnižjim številom vrtljajev in potem postopoma zvišujem hitrost mešanja. Morda samo predolgo mešaš, ali pa si imela smolo z ne preveč svežo smetano. Sem pa delala to kremo že z rastlinsko smetano in tisto živalskega izvora, pa se ni nikdar sesirila. Mamamia mamamia

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

16. mar 2006 9:58

megi, zgodilo se je tudi že meni. Zaključila sem, da je bila najbrž smetana slaba. Sedaj previdneje miksam, na manj obratov in pazljivo gledam. Natassa

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

16. mar 2006 10:14

Sama pripravljam pariško kremo po svoje. Sladko smetano stepem, čokolado razpustim, počakam, da se ohladi. Nato zelooo počasi po žlicah vmešam čokolado v smetano, pri tem pazim, da smetane ne preveč "tolčem", in da je vedno vsaka žlica čokolade popolnoma vmešana. Mogoče se to ne imenuje več pariška krema, ampak meni je važno, da mi vedno uspe. Preverjeno! LP strukelck

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

16. mar 2006 10:38

Hvala dekleta za vaša priporočila. martina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. mar 2006 15:20

Vri dober teku so izdali posebno revijo Torte in rolade in v njej je zapisano takole: 20 dag čokolade 2 dcl smetane 5 dag masla. Čokolado nasekljamo in jo damo v posodo. Smetano zavremo s surovim maslom in jo zlijemo na čokolado. Zmes gladko zmešamo in po potrebi rahlo segrejemo. Kremo brez mešanja shladimo da se strdi. Tako pripravljeno kremo lahko hranimo v hladilniku en teden, v zamrzovalniku pa tri mesece. Pred uporabo jo pogrejemo v vodni kopeli le toliko, da postane mazava. Če kremo stepamo (3-5 minut) dobimo rahlo lahko pariško kremo. Jaz vedno delam tako in do zdaj še nisem imela težav. Tudi v zamrzovalniku se zelo dobro obnese. lp Vesna

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. mar 2006 23:29

Tale krema je bila eden izmed mojih odkritij za kremo, po kateri sprašujem v eni od drugih tem. Jaz sem nalomila čokolado in zavrela smetano in ohladila. Ko sem prvič stepala to kremo, za katero zdaj vem, da se imenuje pariška krema, smo vsi gledali kot butalci. In je uspela. Najbrž je problem v predolgem stepanju, ko se prične delati maslo tudi pri smetani brez čokolade. Ta pariška krema je odlična v kobinaciji z višnjami in se krasno oblikuje. Prvič sem jo uprabila za izdelavo torte vlaka, kjer je bila odlično vezivo in se je lepo obdržala. Tudi v vročem avgustu je zdržala pot do Maribora brez pretresov. frina

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

17. mar 2006 7:22

Zlate ste. Kar držalo bo, da jo predolgo stepam. Vesna hvala za recept. martina

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

17. mar 2006 7:38

Prvič sem to kremo videla in delala na kuharskem tečaju. Tam smo stepano steple in dodajale stopljeno čokolado. Nastala je čudovita krema. Pred nekah dnevi sem delala torto po receptu iz foruma ČOKOLADNA TORTA NOA. V tem receptu pa piše, da smetano in čokolado stopiš skupaj, postaviš v hladilnik čez noč in potem stepaš. Nastala je čudovita krema. Hočem povedati, da sta oba postopka dobra in končni izdelek čudovit.. Še komentar moje 6 letne vnukinje: Babi boljše torte še nisem jedla. LP Miha-ela miha-ela

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

17. mar 2006 8:10

ta krema je zares čudovita. Včasih jo naredim tudi takole: 1 rastlinska smetana ( Pomurske mlekarne modro zelena embalaža) ter ter 1/2 l navadne smetane ter 30 dag čokolade. ZLATA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti