Pariška krema

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. okt 2010 21:10

Točno tako, kot pravi Pitončica. lahko daš tudi kaj čokolikerja zraven, pa kaj cimeta..... Glavno je, da je to tako zmešano, da se vidio sledovi metlic mešalca še pet sekund po tem, ko nehaš mešati. Vendelina jr.

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

10. okt 2010 23:48

Kot dodatek Vendelini pa še to-nikar tudi mixerja ne izrabi do konca. Ko sem prvič delala pariško se mi nikakor ni hotela konkretno strditi, zato sem tokrat hotela si zasigurati, da bo fino čvrsta in sem stepala res (pre)dolgo. Smetana se sicer začuda ni sesirila, bila je pa trda kot kamen Brizgati se skoraj ni dala, mazati še manj, na koncu sem jo nadevala na biskvit in z žlico malo poravnala Seveda je okus odtehtal spacan videz in je šlo za med, ampak če hočeš malo bolj estetsko varianto nikar ne pretiravaj s stepanjem Viva Meier

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. okt 2010 7:39

Ko je bila moja krema pretrda, sem jo gladkomalo dala v mikrovalovno. Je preživela, krema, seveda. Prav lepo mazava je prišla ven.

Loni Makaroni

Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 11.okt 2010 19:08

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

11. okt 2010 15:40

Hvala vsem, sem naredila tako in krema je bila super, lepo je bila mazava, pa tudi okusna. MOON

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

6. maj 2011 16:58

Danes sem naredila to kremo, okrog 12 h in je krema še vedno tekoča, jaz pa moram narediti torto z tičino Kaj naj naredim, dodam kremfix? Dosti krat sem že delala to kremo, pa se mi še to ni zgodilo.

tarja2

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

8. maj 2011 23:25

Tale odgovor je sicer prepozen, pa vseeno. Jaz kremo skuham zvečer in stepem zjutraj. Nekatere pravijo, da je važno samo, da se ohladi, ampak jaz vseeno počakam, če se le da.

cukrpekrca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. avg 2011 18:02

evo, spet utekočinjenje. js več ne vem kaj delam narobe. tokrat sem delala z belo čokolado 300ml smetane, 200 g čokolade. cel dan sem jo mela v hladilniku in stepla. naredile so se grudice in ko sem jo poskusila, se je čutilo maščobo. kot bi se ločili maščobna in vodena plast. stepala sem z metlico od paličnega. ali bi v tem primeru morala še bolj stepati ali prej nehati? hvala

 

najhuje je pa bilo ko sem dodala 200 ml stepene smetane, da bi bilo več kreme. jao groza! 



www.mojalbum.com/naredilaana

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 18. 2011 18:06

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

18. avg 2011 18:18

Pozdravljeni

 

jaz tudi imam vprašanje glede pariške kreme. Zanima me sicer, če lahko pariški kremi dodam mascarpone? Mi je malo prehuda, pa bi jo omilila z mascarponejem.

doloress

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. avg 2011 21:55

bannanna je napisal/a:

evo, spet utekočinjenje. js več ne vem kaj delam narobe. tokrat sem delala z belo čokolado 300ml smetane, 200 g čokolade. cel dan sem jo mela v hladilniku in stepla. naredile so se grudice in ko sem jo poskusila, se je čutilo maščobo. kot bi se ločili maščobna in vodena plast. stepala sem z metlico od paličnega. ali bi v tem primeru morala še bolj stepati ali prej nehati? hvala

 

najhuje je pa bilo ko sem dodala 200 ml stepene smetane, da bi bilo več kreme. jao groza! 



www.mojalbum.com/naredilaana



Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 18. 2011 18:06

 

Zna biti, da je to napaka, stepanje z metlico od paličnega mešalnika. Je premočno, zato ti nastane maslo, tako kot iz vsake sladke smetane, če jo predolgo in premočno stepaš. PAriđko kremo vedno mešam s sredni hitrostjo ikserjs in še nikdar se ni sesirila ali drigače pokvarila. Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti