Pariška krema

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

4. okt 2010 20:09

lep pozdrav, sem nova na forumu, čeprav že kar nekaj časa spremljam kulinariko.net danes sem delala pariško kremo - prvič, in me je bilo seveda kar malo strah. v peki nisem ravno začetnica, ampak vseeno, kadar dela človek kaj novega, je zmeraj na trnih. jaz pa še posebej, ker mi je kar hudo pri srcu, če se kaj sfiži in je potem treba odpirati kanto za smeti ... no, od 11ih dopoldne sem skuhala smetano (pol litra) in notri nametala ene par čokoladic životinjsko carstvo, pa malo jedilne čokolade, vsega skupaj je zneslo ene 200gramov. lepo vse stopim, dam v hladilnik in vidim, da se na vrhu nabira malo čokolade. in sem pridno na vsakih 10min malo pomešala, tako da se je lepo shladilo in na koncu ni bilo "skorjice" oziroma je bila masa čisto lepa. pred eno uro pa sem začela miksati. miksam, miksa, masa pa še kar tekoča. pa sem si mislila, ah, zagotovo je kakšna finta, pa malo dlje traja, da se stepe. in sem lepo vztrajala in upala, da mešalec zdrži. in na koncu, po 10 minutah miksanja, krema za umret pa se je spet obneslo pravilo, ki pri meni velja - ne glede na to, kako slabo kaže, na koncu se dobro izeče lp vsem tunna

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

4. okt 2010 21:20

Tunna, si dala še na toplo maso prozorno folijo za živila? Kajti potem lahko tiste minute, namenjene mešanju, bolj  porabiš... Res, da se malo mase sprime na folijo, a imam odjemalce, ki to počistijo.

lp 

mišzmoke

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

5. okt 2010 6:49

ne, nisem. ampak saj itak ni bilo panike, sem medtem, ko se je masa hladila, pekla biskvit in sem brez problema na vsake toliko pomešala. sploh pa, me je matral firbec kaj bo ratalo, in sem vsakih 5min čekirala to najbrž nastane zaradi "slabe čokolade"? ker so bili vmes v masi tudi drobceni koščki, ki se niso čisto raztopili, ampak v kremi jih ni opaziti ... lp tunna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. okt 2010 7:33

Nič hudega, če ostanejo koščki, samo krancljati ravno s tako kremo ne moreš, ker se kak košček zatekne ravno na koncu dulca in adijo rozete ali kaj podobnega. Sem sama zelo pametna enkrat delala stračatela verzijo pariške kreme in potem bentila, ker ni hotelo nič ven. Pamet babja

Sem pa včeraj čarala z dodatkom viskija, smetana, temna čokolada in viski. Prav fajn sede krema na jezik, ko jo probaš. Škoda, ker gre tortica danes dalje. Naj bi bila to krema za gentlemene, čeprav ne vem, a gospe/gospodične je pa ne smemo ali kaj

Loni Makaroni

neznan uporabnik

5. okt 2010 8:04

Hehe, Loni!

japaja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. okt 2010 8:43

Sem jo naredila za Lady, po pravici povedano, in je bila za prste polizat. Niso pa nikakor mogli pogruntati, kaj je bilo v kremi drugačnega kot ponavadi. Je bila moja ideja, ker delati 3 torte na isto vižo zaporedoma je pa zame že problem. Pri vsemu ekseprimetiranju, ki ga rada zganjam.

Loni Makaroni

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

8. okt 2010 16:27

Kako lahko naredim najbolj enostavno kremo za torto iz treh lončkov grškega jogurta, najbolj izkušene mi bodo vrjetno znale svetovati.Vem da je že nekaj receptov z grškim jogurtom, kakšno kremo pa lahko naredim če imam doma smetano, čokolado, in grški jogurt.Hvala vsem MOON

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

8. okt 2010 22:48

MOON, smetano in čokolado stopiš, shladiš in stepeš, ter dodaš jogurt .. piece of cake :)

Pitončica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. okt 2010 21:10

Točno tako, kot pravi Pitončica. lahko daš tudi kaj čokolikerja zraven, pa kaj cimeta..... Glavno je, da je to tako zmešano, da se vidio sledovi metlic mešalca še pet sekund po tem, ko nehaš mešati. Vendelina jr.

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

10. okt 2010 23:48

Kot dodatek Vendelini pa še to-nikar tudi mixerja ne izrabi do konca. Ko sem prvič delala pariško se mi nikakor ni hotela konkretno strditi, zato sem tokrat hotela si zasigurati, da bo fino čvrsta in sem stepala res (pre)dolgo. Smetana se sicer začuda ni sesirila, bila je pa trda kot kamen Brizgati se skoraj ni dala, mazati še manj, na koncu sem jo nadevala na biskvit in z žlico malo poravnala Seveda je okus odtehtal spacan videz in je šlo za med, ampak če hočeš malo bolj estetsko varianto nikar ne pretiravaj s stepanjem Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti