Pariška krema

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. avg 2012 9:18

Čakaj, čudno bi bilo, če se stvar ne bi zmehčala.

Vendelina jr.

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

30. jun 2013 21:09

Naredila bom pariško kremo z belo čokolado. Zraven bi rada kombinirala asdje (verjetno jagode), da bi dobila rdečo kremo. Jagode preprosto zmečkam in dodam stepeni kremi ali je postopek drugačen? Lahko naredim in okrasim dan prej?

Rada bi le barvasto in dovolj kompaktno kremo - za polnjenje in okras.

LP, Oaza

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. jul 2013 18:26

Jagodna krema se čisto lepo naredi, če zamešaš jogurt, mascarpone in jagode. Jagode se 24 ur prej obilno posipa s sladkorjem v prahu, da gre ven voda (glej fotoreport za Majsko torto, tam je stana.r poslikala, kako se to naredi in kako se s cedlom lovi sok). Potem te jagode spasiraš, zamešaš z  jogurtom in mascarponejem, po potrebi daš mal kremfixa, če je pretrdo dodaš sirup, ki je nastal pri postopku sušenja jagod.

 

Ne gre pa mešati v to zgodbo bele čokolade. Too much information.

Vendelina jr.

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

9. jul 2013 22:00

Hvala obema!

LP, Oaza

borbas  

član od: 14.3.2012

sporočila: 9

8. sep 2013 17:17

Pozdravljene!

Da ne odpiram nove teme... je že katera poskusila parišo kremo z milka čokolado? Vedno sem delala z jedilno, sedaj pa me mika da bi poskusila z milko pa ne vem kako bo :P

Če ima katera kakšo izkušnjo se priporočam :)

Hvala!!!

borbas

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. sep 2013 17:47

Vredu bo, le malo manj trda bo. Ampak res malenkost! 

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. sep 2013 18:46

borbas je napisal/a:

Vedno sem delala z jedilno, sedaj pa me mika da bi poskusila z milko pa ne vem kako bo :P

 



borbas

 

Če te mika, jo pa naredi...ni treba za tole žegna s foruma. Če bo v redu, daj zasluge sebi, če bo zadeva preveč mehka, mastna ali presladka, razmisli, kaj je šlo narobe. Vedno je tako, da se človek največ nauči, ko poskuša sam.

Vendelina jr.

mojca_p  

član od: 13.10.2013

sporočila: 12

13. okt 2013 16:55

Pozdravljene! Tudi sama sem se prvič lotila pariške kreme ... po prebranem razumem,da je verjetno nisem ohladila dovolj ... namreč stepati sem začela po kaki uri in seveda krema ni bila še čisto čisto hladna ... ko sem po 10 minutah obupala, ker se mi ni nič spenilo sem jo dala v lončke in v hladilnik ... drug dan je bila lepo strjena ... ali se enako zgodi, če bi jo pred stepanjem dala v hladilnik? seveda ne začnete potem tako trdne stepat?

mojca_p

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. okt 2013 17:11

Jaz jo vedno dam čez noč v hladilnik in potem stepam (ni trda, ko jo vzameš iz hladilnika). Stepati je treba bolj dolgo kot samo smetano, ampak se je do zdaj še vedno lepo naredila (razen enkrat z alpsko smetano, pa ne vem, če je bila res smetana kriva ali je bilo še kaj drugega).

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti