Pariška krema

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. maj 2016 14:48

181604 je napisal/a:
A je katera 'to' kremo delala z belo čokolado? Sem slišala za torto z dobro kombinacijo kreme iz bele čokolade in gozdnimi jagodami. Ali kak drug recept za nekaj podobnega?

Meni

 

Meni je ta krema ena anjboljših z belo čokolado sploh. Lahka, ne prsladka, sadje,s ploh jagodičevje, se krasno ujema z njo:

80 g sladkorja

5 listov želatine

4 rumenjaki

250 g bele čokolade

2 jogurta (polnomastna)

3,5 dl  dl sladke smetane

 

Sladkor segrevamo z 0,4 dl vode, da nastane sirup. Želatino namočimo v mrzli vodi. Stepemo sladko smetano. Na pari stalimo čokolado. V drugi posodi stepamo rumenjake s sladkornim sirupom in ko je masa svetla in penasta, dodamo staljeno čokolado, premešamo, dodamo še jogurt in znova premešamo. Potem dodamo še želatino, maso rahlo premešamo in na koncu dodamo stepeno sladko smetano.

mamamia

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

16. avg 2017 7:23

Zanima me,če katera pozna torto,ki jo dobiš v slaščičarni Kresnička;čokoladna fantazija? Meni je najboljši vrhnji preliv,ki ni trd,ampak je mehek. Cela tortica je res fantazija. Jaz bi jo  naredila za spremembo sama,(vsaj približek)pa ne vem,je to pariška krema v torti? Obliv mi je sicer najbol podoben stanini temni antilski torti. Za vsako pomoc  in namiga hvala vnaprej

ultranova

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. avg 2017 13:25

Ne more biti blazno težko: smetna+temna čokolada + malo svetega ruma

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti