Pelati

muca2  

član od: 3.3.2006

sporočila: 5

tema odprta - 15. mar 2006 21:19 | ogledi: 2.604 | odgovori: 3

pa se recept za šalšo me zanima pa tudi kako jo skranim da je opstojna??

muca2

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. mar 2006 9:20

Hm, za klasično paradižnikovo mezgo ali takšno z začimbami, mi ji pravimo domači kečap? Mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. mar 2006 15:37

Jaz pelate v vroči vodi toliko prekuham, da jih olupim. V veliki posodi na olivnem olju čisto malo prepražim malo korenja, stebelne zelene in čebule. K temu dodam pelate. Prekuham, ne preveč, zmeljem s paličnm mešalnikom, osolim in vroče konzerviram v kozarce. Kozarce obrnem okrog (na pokrovček), pokrijem in pustim da se ohladi. Hranim jih v hladnem in temnem prostoru. To je osnovna omaka h kateri dodajam različno zelenjavo in dišavnice.

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

16. mar 2006 15:50

Tale recept sem prinesla iz Sicilije, preverjen, enostaven: 1 kg paradižnikov, očistimo semen, zrežemo na velike kose 4 čubule, 4 stroke česna, bazilika, sol, poper Vse skupaj damo v kozico in kuhamo na blagem ognju, toliko časa da čebula razpade ( 1 uro približno), Pustimo, da se malo shladi zmiksamo z paličnim mešalnikom in dodamo 1/2 dl olivne olja. Če jo več narediš jo imaš lahko kar nekaj časa v hladilniku v zaprtem steklenem kozarcu, na vrh priliješ še olivnega olja. Pozdrav! antonija8

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti