Skrivnostni nadev za torto ?

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. mar 2006 16:20

Kaj pa, če je bil rumeni nadev takšen kot za kremšnite, tam je veliko jajc in ni pudinga in masla. (recept za blejske kremšnite). Čokoladni nadev pa mogoče, da daš zraven kakav, ali stopljeno čokolado. jade

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

16. mar 2006 21:03

Ali ni to nadev od ledene torte? Ne vem, mogoče... Moycaa

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. mar 2006 23:21

Hvala za vaš trud.Veliko bo še rojstnih dni in je mogoče še vse uporabiti. Ker sem tiste čase,ko sem jedla tisto famozno torto s,ama spekla za svoje sošolce torto s kremo iz pudinga in margarine, vem da v tej torti ni masla. Ni krema kot za kremne rezine. Blizu je krema za šarloto, za kakršno imam recept. Kje je ta Šiker?Nekje pri Slovenski Bistrici imajo bojda šarloto, ali je to? Grudice z želatino: Pri uporabi želatine je nevarnost, da se prismodi in potem zelo smrdi. Najbolje je uporabiti kopel. Grudice v zmesi nastanejo takrat, ko raztopljeno želatino zmešamo v zmes, ki je hladna. To je jogurt, skuta, ki mora biti sobne temparature.Ker se te sestavino dolgo ogrevajo, jih jaz pogrejem v topli vodi, skuto pa razmažem po pladnju. Polliterski jugurt se cel dan v topli kuhinji ne segreje. frina

kano  

član od: 28.5.2002

sporočila: 55

17. mar 2006 8:55

Šiker je ob glavni cesti Maribor - Lenart. Njihova šarlota je vredna greha. lp Kano

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

17. mar 2006 13:00

Megi kaj lahko daš namesto topljene čokolade tudi kakav. balu

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. mar 2006 13:26

Kot je povedala kano,je gostilna Šiker ob glavni cesti Maribor _Lenart (v tej smeri na desni strani), kraj je Močna. Sicer pa ne moreš zgrešiti, je tik ob cesti, table so in napis. In je šarlota res greha vredna. Enako so včasih delali pri Treh ribnikih (Kliček) v mestnem parku, pa seveda pri Pecu. ŠArlote dobiš sicer še kje drugje, ampak pri teh treh, kot sem jih omenila, gre res za prvo ligo. Pa še odgovor Malc za količino biskvita za šarloto - težko natančno rečem, vsekakor ga ni preveč. Tu in tam kakšen košček v kremi. Takole za orinetacijo - za šarloto iz omenjenih količin recimo toliko kot je ena plast kupljene podloge za torto. Mamamia mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. mar 2006 15:04

Ni sicer Šikerjeva, ima pa okus po " še". ŠARLOTA " REGINA" Potrebujemo: 10 jajc, 40 dag sladkorja, 3,5 dl mleka, 2, 5 dag želatine, kakav, rozine, koščke ananasa, višnjev kompot, nasekljane orehe: bebi piškote Deset rumenjakov in 20 dag sladkorja penasto vmešamo. Prilijemo 3,5, dl mleka in mešamo nad soparo, da se zgosti. Dodamo 2,5 dag raztopljene želatine, dobro premešamo in ohladimo. Beljake in 20 dag sladkorja stepamo. Beljakov sneg vmešamo v jajčno kremo. Nato maso razdelimo na dva dela. En del pomešamo s kakavom. Posodo namažemo z margarino. Najprej nalijemo plast rumene, nato rjavo kremo, plast rozin, koščke ananasa, višnjev kompot, narezane orehe. Pokrijemo s plastjo bebi keksov.Sledi rjava krema in na vrhu rumena krema. Hranimo vsaj dve uri v hladilniku, nato postavimo v toplo vodo, da se loči od posode in obrnemo na krožnik. Jaz uporabim kotliček za stepanje, da dobim kupolo. Čeprav zgleda komplicirano, je problem samo v kuhanju nad soparo, kjer se zanesljivo zmes ne prime. Ta krema mene močno spominja na skrivnostni tortni nadev "1976". Mamamia: Vem, kje so Trije ribniki in poznam potomce predvojnih lastnikov, saj je pravnukinja moja prijateljica N.In zato poznam tudi prejšnje ime. Bom pa v naravi preverila vaše namige o dobri pripravi šarlote, za katere je moj prijatelj rekel takole: " Ni puding, ni sladoled, pa tudi kremšnita ne. Ni sadna torta, pa ima biksvit in sadje, je nekaj najboljšega, kar sem jedel doslej." frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. mar 2006 16:04

Ta prijatelj je pa prave sorte...Jaz sicer tudi "padem" na šarloto, a so časi, ko sem smela, žal mimo, novi pa še niso prišli...Mamamia mamamia

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

17. mar 2006 18:38

Frina! Nekoliko pozno se oglašam - upam da nisem prepozna - pa vendarle, predlagam ti da pogledaš to stran s tortami, prepričana sem da boš našla primerno - pri nekaterih so tudi slike, tako da boš lažje izbrala: www.uputstva.net/recepti/torte.htm Upam da sem prav prepisala in da sem ti pomagala. Čao gordana Sporočilo je spremenil(a) gordana dne 17. mar 2006 18:39:30 Sporočilo je spremenil(a) gordana dne 17. mar 2006 18:40:06

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. mar 2006 22:31

Mamamamia, pomisli na tiste, ki je nikoli niso niti poskusili in ne vedo, kakšno radost prinesejo brbončice. Ti pa veš, in zdaj je pravzaprav vseeno. Na vrsti so novi užitki, na katere ena nesramna zelena žleza v trebuhu res nima vpliva. Gordana, najbrž lahko izbiram za vse rojstne dneve za naslednjih 25 let, kajne. Mi je pa všeč jezik in izredno duhovita imena. Sama imam fotokopijo knjige receptov dr. Oetkes pred 2. svetovno vojno in rokopis nekega gospoda, njenih hčera, ves staro približno 80 let. V podobnem jeziku. Dobila sem jih od neke sodelavke, ki jih je dobila od očeta.Imena niso tako duhovita, vendar vsebuje samo maslene kreme.Nič za mamomio, spet. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti