Skrivnostni nadev za torto ?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. mar 2006 11:21

Megi, hvala za trud. To je ta recept, ki ga imam tudi sama. Torej zahvala v mojem imenu, jaz pa se ti ob rpiliki oddolžim, če boš kaj potrebovala. Pozdrav, mamamia mamamia

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

16. mar 2006 12:38

Slišati je slastno - moj brat mi je tudi pripovedoval, kako je enkrat pri Šikerju jedel njihovo šarloto in kako je to nekaj enkratnega. Vsekakor se bom potrudila in jo pripravila za možev god, ki bo prav te dni. Prosim pa za pomoč, kako pravilno ravnati z želatino, da se mi ne bo zgodila polomija, ki se mi je zgodila pri pripravi ledene torte, ki vsebuje želatino. Večkrat sem pri peki rabila želatino - vedno je bilo v redu, enkrat mi jo je pač zagodlo - želatina je ostala strjena po kupčkih in verjemite ni ravno prijetno - in sedaj me je kar malo strah, da se zgodba ne ponovi. Torej - kako postopati, da se želatina ne strdi v kepice ali celo večje kepe????? Sicer pa hvala za recept!! MALC

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. mar 2006 12:46

letos so začeli prodajati želatino, ki je ni treba namakati in razpuščati - enostavno vsuješ zraven, zmešaš....vsaj takšna je reklama. sama je še nisem kupila, ker imam še nekaj zaloge takšne v lističih. To je vsekakor treba v hladni vodi popolnoma zmehčati - nobenega trdega jedra..ipd ne sme več biti. Potem se pa raztopi v vroči tekočini - se temeljito meša, da je homogena zmes, potem pa to med mešanjem dodaš stvari, ki jo hočeš želirati. Morda jo pa raztopiš v premalo tekočine in je pregosta, da bi se enakomerno razpustila? Lisa

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

16. mar 2006 12:52

Želatino (uporabljam od dr.otkar prah) zmešam z hladno vodo tako kot piše v navodilih na vrečki. Pustim , da nabrekne caa 10 minut. Potem to zadevo zmešamo z malo kreme . Ta naj bo tolpa. Pri tem se želatina utekočini. Ne sme biti nič grudic. Nato to utekočinjeno želatino zmešamo v kremo. Če pa nimamo tople kreme, je treba želatino čisto malo segret, toliko , da se utekočini. martina

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

16. mar 2006 13:15

Mene pa zanima kako točno mora to zgledat! Postopek zlaganja v model, kam biskvit? Sklepam da na rob Modela, kam sadje, na sredino? Prosim ne se smejat, ker me res zanima, da ne bo prišlo do polomije. Enkrat sem že delala približno enako, le da sem posodo obložila z rezinami rolade in potem napolnila z kremo na sredino sadje,... Vendar se mi ni posrečilo. Ima mogoče katera kakšno fotografijo? Sem gledala po netu, da je bila šarlota obložena z bebi keksi. A ti se dodajo za dekoracijo na kuncu, ali je z njimi treba obložiti model. Zato sem zdaj v dvomih, kam biskvit. Prosim za pomoč. Sporočilo je spremenil(a) Rožica dne 16. mar 2006 13:15:51

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

16. mar 2006 13:23

Frina, tu je recept za torto iz dunajske kuhinje, star vsaj 100 let. Gre za najfinejšo torto, kar jih poznam (pa jih glede na svoje ime kar precej), brez moke in s kremo brez pudinga in masla. Že dalj časa sem jo hotela dati v bazo, pa se mi recepta ni ljubilo pretipkati. Sedaj pa sem ga, a ker ga potrebuješ takoj, ti ga dajem tudi tukaj (imam namreč smisel za očetovske rojstne dneve - moj bo letos 90!). SCHILLERJEVA TORTA Mandljev biskvit: 10 dag surovega masla 6 dag grenke čokolade 4 rumenjaki 17 dag sladkorja 10 dag mandljev (neolupljenih, zmletih) 4 beljaki Orehov biskvit: 1 celo jajce 4 rumenjaki 10 dag sladkorja 8 dag orehov 3 žlice drobtin, navlaženih z 2 žličkama ruma 4 beljaki Krema: 1/4 l mleka 5 rumenjakov 1 celo jajce 10 dag sladkorja 1 vanilijev sladkor 2 zravnani žlici Gustina, Gusnela ipd. 4 listi želatine 1/4 l sladke smetane Mandljev biskvit: Maslo vzamemo iz hladilnika, čokolado zmehčamo v pečici ali nad paro, vmešamo med maslo, dodamo rumenjake in polovico sladkorja in penasto vmešamo. Primešamo mandlje in trd, a še mazav sneg, ki smo ga stepli iz beljakov s preostlaim sladkorjem. (Koristno je, če dodamo kakšen beljak več, ki nam ostane pri kremi.) Testo vlijemo v pomaščen in z moko potresen model za torte (24-26 cm) in pečemo pri 170 °C najmanj 30 minut (preizkusimo s pletilko). Obrnemo ga na mrežo in ohladimo. Orehov biskvit: Jajce in rumenjake penasto vmešamo s polovico sladkorja, iz beljakov s preostalim sladkorjem stepemo trd, a še mazav sneg in ga narahlo primešamo rumenjakom. Nato narahlo primešamo še orehe in navlažene drobtine. Testo vlijemo v pomaščen in z moko potresen model za torte (24-26 cm) in pečemo pri 170 °C približno 20 minut (preizkusimo s pletilko). Obrnemo ga na mrežo in ohladimo. Krema: Želatino namočimo v mrzli vodi. Nad paro stepamo mleko, rumenjake, jajce, sladkor, vaniljev sladkor in Gustin, dokler ne postane gosto kot puding. Odstavimo, v vroči masi raztopimo namočeno želatino (nobene nevarnosti, da bi nastale grudice!) in stepamo v mrzli vodi, da se ohladi in začne želirati. Dodamo stepeno smetano. Mandljev biskvit položimo na tortni krožnik in ga prerežemo. Je precej nestabilen, zato si pri prelaganju gornje plošče pomagamo s kovinsko ali plastično ploščo. Prvo mandljevo ploščo premažemo s kremo, nanjo položimo orehov biskvit, sledi krema in druga plošča mandljevega biskvita. Torto tudi od zunaj premažemo s kremo in poljubno okrasimo. Če se boš odločila za mojo torto, ti želim uspešno peko. V vsakem primeru pa lepo praznujte. Še to: Če boš imela težave z zgornjo ploščo mandljevega biskvita, se ne sekiraj preveč. Tudi jaz sem jo že imela v koščkih, pa je krema vse zakrila in torta ni bila nič slabša. teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 20. mar 2006 09:13:40

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

16. mar 2006 13:45

Punce, spet sem našla en link, kjer so krasne fotke tort... za si malo oči napast, kre tako zahtevnih (še ) ne znam delat: http://www.idreamofcake.com/photo/ LP, Staša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. mar 2006 15:01

Rozica, za šarloto, o kateri je tokrat govora, se dajo manjši koščki biskvita kar v kremo. Šarlota, pri kateri model obložimo z rezinami biskvitne rulade, krema pje na sredi, je šarlota royal. Kako se reče tistim, ki so krašene z baby piškoti, ne vem, morda se imenujo po kremi, ki jo uporabimo. Vem pa, da je torta z masleno kremo in baby piškoti malakoff (morda po tej logiki tudi šarlota, kaj vem). teta torta, ti si pa za pojest...Mamamia mamamia

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

16. mar 2006 15:15

Frina, mislim da je to tale recept: Biskvit: 8 beljakov, orehi, droptince, sladkor, pecilni, žlica ostre moke. Nadev: 7 dc mleka, dva vaniljeva pudinga, 8 rumenjakov, sladkor, 20 dkg masla, malo ruma. Nadev razdelimo na dva dela in v enega vmešamo še 10 dkg stopljene čokolade. Zložimo: biskvit, rumeno kremo, čokloadno kremo, stepeno smetano. Recept pišem na pamet, če se ti zdi, da je to -to, ti točno napišem. Je res super in čistno nekaj posebnega. Za atovih 75 se moraš pa res izkazati. Kakor koli, naj ti najbolje uspe. Kraški pozdrav, antonija antonija8

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

16. mar 2006 16:00

Joj antonija8, bojim se, da si se uštela, saj sem jaz Frino razumela tako, da ne mara krem z maslom in pudingom. Prav gotovo pa je tudi ta torta dobra in vredna poizkusa. Mene pa zanima, koliko biskvita narežete za ¨"šikerjevo" šarloto. Prav gotovo bom v bodoče probala tudi recept tete torte. Lep dan!! MALC

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti