Zagorski štruklji

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. sep 2013 13:08

vrtna vila je napisal/a:

Pravi štruklji, stokrat boljši od zagorskih:

 
vrtna vila

A zagorski štruklji so potemtakem divji, če so ti pravi? In še o "stokrat boljših, kot so zagorski": o okusih se ne razpravlja!

lp

cervus

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

1. okt 2013 7:53

Enkrat sem jedla tako rahle in zapečene štruklje, da sem najprej mislila, da so solnograški. Bilo je na turistični kmetiji, čisto blizu Zreč. Ančka, al' nekaj takega.

 

lp

http://zaspancki.si/

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. okt 2013 8:44

vanjatajnsek je napisal/a:

Enkrat sem jedla tako rahle in zapečene štruklje, da sem najprej mislila, da so solnograški. Bilo je na turistični kmetiji, čisto blizu Zreč. Ančka, al' nekaj takega.

 

lp



http://zaspancki.si/



OOOO SUPER. A veste da sem jih že našel!!! Spomin vam še SUPER služi!! HVALA HVALA. Tudi to si bom vstavil v zveščič KAM JEST. 
Komaj čakam. 
Enkrat sem, drugič pa na planinski dom, kateri je kot že napisano, ODPRT NON STOP. Wiiii, komaj čakam! Poročam pol...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. okt 2013 10:15

Jao, zamenjati solnograške žličnike z zagorskimi štruklji je bogokletno dejanje ali sila majhno kulinarično znanje.

hedonist

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

1. okt 2013 16:51

Ja- štruklji takšni in drugačni jaz sem že zelo dolgo nazaj pri neki žal že pokojni gospe jedla sirove čisto majhne štrukeljčke ki so bili kuhani v nekakšni malo kisli gosti beli juhi.Če ve kdo kako se to pripravi bi bila zelo vesela recepta.

L.P.

mijamarija

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. okt 2013 17:20

je mogoce podobno kot tole

"Stressed is desserts spelled backwards!"

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

1. okt 2013 19:04

hedonist je napisal/a:

Jao, zamenjati solnograške žličnike z zagorskimi štruklji je bogokletno dejanje ali sila majhno kulinarično znanje.


hedonist

 

...rahle in zapečene štruklje, da sem najprej mislila, da so solnograški."

 

.. in potem sem si jih nadevala na krožnik in bila razsvetljena. Zadovoljen?

 

http://zaspancki.si/

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. okt 2013 19:31

A naprej si jih jedla, potem si jih nadevala na krožnik, potem pa ugotovila, da je bilo to nekaj drugega? Po takem zaporedju bi človek prej rekel, da niso bili kaj prida.

Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. okt 2013 9:08

Vse lepo in prav ampak zamenjati žličnike za štruklje je pa le malo prehuda in iz ust resnega kulinarika nedopustna primerjava.

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti